Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek hogy a baratnom...

Mit tegyek hogy a baratnom abba hagyja a vagdosast a kezen?

Figyelt kérdés
A baratnom 14 eves es vagdossa magat. Az idegessegtol, es a szerettei miatt. Es szerinte ez jo, mert megnyugtatja.. Mit csinaljak vagy mit mutassak neki hogy abba hagyja?:/ Vagy esetleg tudtok valami oldalt vagy valami mast ahol van ilyen? Segitsetek kerlek nagyoj fontos!!
2013. szept. 13. 22:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ne hagyd, hogy vagdossa magát!

Én is vagdostam magamat, pár éve. Megnyugtatott, és jól esett. Minden elég rossz volt körülöttem, és ez afféle menedék volt. Talán a figyelemfelkeltésért csináltam. Nem tudom. De egyre jobban eldurvult a dolog, én pedig nem tudtam leállni. Konkrétan függő lettem, úgy éreztem, ha nem csinálnám, belehalnék(igen, ilyen mélyre is lehet süllyedni). Aztán, a sors iróniája, majdnem bele is haltam.Az egyik vágás az ütőeremet érte.A mentők időben kiértek, épphogy megmentették az életemet. Azóta jobban vagyok, de soha nem fogom elfelejteni, ahogy azok a sebek is örökre ott maradnak. Ne hagyd, hogy vagdossa magát, az nem megoldás a problémáira, igazából csak rosszabb lesz tőle. Beszéld meg vele. Nekem az volta legnehezebb, hogy nem beszéltem róla senkinek, senki nem vette észre, senkit nem érdekelt. Mindenképp állítsd le, bele is halhat.

2013. okt. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!