Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » El fogok veszni. Hová fordulha...

El fogok veszni. Hová fordulhatnék?

Figyelt kérdés
Hol is kezdhetném.. azthiszem ott, hogy a nyáron teljesen eltunyultam. Igazábol nem csináltam semmit. Eljártam bulizni, szórakozni meg iylesmik.. nyáron megismerkedtem a barátommal, azóta is együtt vagyunk de úgyérzem, hogy kezdek szétcsúszni. Iszonyuan ellustultam. A szobámat se tartom rendbe, nem tanulok (ami egyre vezsélyesebb) nem érdekel semmi csak az, hogy a barátommal találkozhassak. Érzem, holgy kezd a kezem közül kicsúszni minden. Nem érzem magam magabiztosnak és egyre jobban azt érzem, hogy buta vagyok..:-S a barátom 22 én 17. ő egyetemre jár már és néha feltesz olyan kérdéseket amikre nem tudom kapásból a választ (pl hét vezér neve) egyre kinosabban érzem magam. idén még szinte semmit nem tanultam, mert nem érdekel. Érzem, hogy hatalmas tudáshiány van a fejemben. Nincs önbizalmam annyira se, hogy elkezdjem magam újra felépíteni. Pszihologushoz kéne, hogy forduljak? A szüleim nem támogatnak. Képtelen leszek egyedül felállni. Hogy kezdhetnék el művelődni. a barátom iszonyuan ért a törihez...és néha el is szolja magát, hogy "ez alapkövetelmény meg hogy fogsz igy leérettségizni" és eljesen igaza van..rengeteget gyötrődöm emiatt. Úgyérzem gödörben vagyok. Semmi se érdekel. Lehet, hogy szakitanom kéne a kedvesemmel? abba beleőrűlnék...
2009. nov. 1. 11:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Amikor tudok meglógok a dogák elől, lógok a suliból is. Meg akarom úszni a rossz jegyeket.. :-S
2009. nov. 1. 11:14
 2/9 A kérdező kommentje:
régen iszonyu sokat ovlastam...mostmár azt is unom :-S mi lehet ezeknek az oka?
2009. nov. 1. 11:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne szakits a barátoddal, hanem lehet hogy a baráti körödön kéne változtatni, kiszakadni a bbol a milliőböl ahol most vagy.Én is igy voltam ezzel, kivéve hogy a pasim kicsit aluliskolázott volt hozzám képest.Otthagytam a sulit, eltunyultam,semmi nem érdekelt. Megismerkedtem egy értelmiségi sráccal, jóban lettünk, s az ő hatására ujra elkezdtem a sulit, egyetemre készülök, és tök jó, mert nem azért tanulok mert kell, hanem mert én azt akarom.A párom nagyon büszke az egyetemista csajára:) Menő dolog okosnak lenni:) ez motiváljon:)
2009. nov. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Természetes, hogy ha ez az első komoly kapcsolatod, akkor ez most jobban foglalkoztat, mint a tanulás... :)De nagyon jól látod (és ez érett személyigére vall!) hogy ha teljesen elhanyagolod a tanulmányaidat, akkor nem fogsz tudni előrébb jutni. Valószínűleg nagy önbizalom-hiányod van, és (ezért is )nagyon sokat számít neked, hogy ki mit gondol rólad. Ilyen szempontból nem jó, hogy ennyivel idősebb és így már az életben, a tanulmányaiban előrébb tartó barátod van, de ha szereted, és úgy érzed, hogy ő is kellőképp viszonozza ezt, és előrébb visz ez az életben, akkor ne szakíts vele. Inkább próbálj meg "felzárkózni" hozzá, pl. ha valamihez nem tudsz hozzászólni, ami őt érdekli, kérd ki a tanácsát, pl. hogy ajánljon valami izgalmas könyvet, amiben utánaolvashatsz a témának. Ez a kapcsolatotoknak is jót fog tenni, a közös érdeklődés közelebb hozza a párokat, mert utána megbeszélhetitek a könyv tartalmát, ami jó program. Ha nagyon rosszul érzed magad a bőrödben, nyugodtan fordulj pszichológushoz. Vannak ingyenes helyek is, pl. lehet hogy az iskoládban is van iskolapszichológus, de a háziorvosod is ajánlhat olyan helyeket, ahová ingyen lehet járni, pl. családsegítőbe, vagy mentálhigéniás tanácsadóba. Ezt nem kell a szüleiddel megbeszélned, mert ez csak rajtad áll, a te életed, a te döntésed! Nem csak a "bolondok" járnak pszichológushoz, hanem nagyon sok olyan "normális" ember, akik úgy érzik, hogy tanácsra, támogatásra van szükségük az életben.
2009. nov. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hogy lehetne elkezdeni a gödőrből kimászást? Mivel kezdjem?
2009. nov. 1. 11:59
 6/9 anonim ***** válasza:

17 éves lány vagyok és én nem szeretem a törit, és én sem vágok egy csomó olyan dolgot, amire a legtöbben azt mondják, hogy alapkövetelmény. Az egyik törit szerető ismerősöm meg mindig leszúr, hogy 'ilyet nem tudni'...ilyenkor én is mindig rosszul érzem magam. Erre így mostanság jöttem rá, és én sem nagyon tudom, hogy hogyan kéne pótolnom ezeket a hiányosságaimat...

Igazából elég sokat olvasom, szerintem szokj vissza rá, de ne a nyáltól csöpögő romantikus regényekre, hanem azért amiből tanulhatsz is valamit...

Ez hülye példa lesz, de persze, ha sok pénzt akarsz nyerni a Legyen ön is milliomosban, akkor jó, ha okos vagy ;) de talán a legfontosabb az, hogy az életről mennyit tud valaki.

Így amit leírtál, nem biztos, hogy a barátoddal kéne szakítanod, mert épphogy ő vezet rá a jó útra, hogy ösztönözni akar, kivéve, ha túl sokszor hozza ezt szóba!

2009. nov. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Tudomásul kell venni, hogy van ami nem érdekel. Én se tudom pl. a hét vezér nevét, nem is érdekel. Viszont biztos van a sok dolog között ami nem érdekel olyan is ami igen, és ezeket soha nem fogod észrevenni amég a bűntudatoddal foglalkozol. Ezen viszont még sokminden változhat 22 éves korodig.
2009. nov. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
gyüjts egy kis pénzt és vegyél 1 GPS-t:D
2009. nov. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Túl sokat agyalsz ahelyett, hogy munkához látnál.

Mérlegeld: fontos neked, hogy értelmesen el tudj beszélgetni a barátoddal és hogy ő szellemi partnernek tekintsen? Ha igen, akkor máris jöhet a fogadalom: egy jegyet javítok a félév végéig mindenből! Na jó, nem kell mindenből, legyenek csak az érettségi tárgyak. :D

Csak akkor kezdj bele, ha komolyan gondolok, annak semmi értelme, hogy félévkor megállapítsd, hogy semmi sem változott és az egészet nyugtázd egy vállrándítással. Legyen benned tartás és akarj elérni valamit. Ha lemaradsz a barátodtól nagyon, akkor meglehet, hogy egy okosabbat keres majd helyetted.

Csak belekezdeni nehéz, ha már lesznek sikereid, akkor magától megy majd minden.

2009. nov. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!