Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért néz "minket" mindenki...

Miért néz "minket" mindenki kisgyereknek vagy épp lotyónak?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok, és a kommenteket olvasva azt látom, hogy ennyi idősen mindenki szerint még kisgyerek az ember, ha pedig nem öltözködik, és viselkedik úgy akkor lotyó, aki biztos, hogy négy év múlva már teljesen ki lesz égve.

A magam részéről nem festetem a hajam, de előfordul néha, hogy kisminkelem magam, vagy magassarkút veszek fel. Nem hordok gyerekes ruhákat, ha a póló kivágott, akkor inkább a háta, mert mellben (még) nem igazán van mit mutogatnom. Nem játszom, és nem "nézek esti mesét", mert egyszerűen nem igénylem. A kinézetem azért olyan, amilyen, mert így tetszem magamnak.

Volt már két "barátom", de csak pár randi erejéig, mert nem illettünk össze egyikkel sem. Viszont jelenleg is szerelmes vagyok (nem, szexet semmiképp nem tervezek tizenhat éves korom előtt).

Nem értem miért lennék kisgyerek, aki játssza a nagylányt. Miért gondolják így az emberek?


2009. okt. 31. 22:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%

22:53 Mert te hány éves vagy?

Azt ne mondd h te is 13 és te már dugtál.

2009. okt. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
91%

Az emberek nagyon előítéletesek. Én mondjuk gimnazista vagyok, de az én osztályomban nincs senki, aki olyan lenne, mint írtatok, hogy 13 évesen partyzni járt, és arról beszélt, hogy kinek a mijét látta/fogta stb, vagy csak nagyon jól titkolja. És nem járok elit gimnáziumba. A mai fiataloknak csak a rossz rétegét látják meg, és így általánosítanak. Érdekes, én sem mondom minden idős emberre, hogy mogorva fráter, pedig találkoztam már nem egy idős öregemberrel. De találkoztam már kedves bácsikával is, és mégsem mondom rá, hogy jó hát ő kivétel, de amúgy az öregek mogorvák.

Pedig itt ugyanez történik. A mai tizenévesek r*bancok, drogoznak, szexelnek, tiszetelet a kivételnek. Nem, ez butaság. Rengeteg normális tizenéves van. Az emberek meg gonoszak, megkeseredettek, vagy nem tudom. Szerintem egyszerűbb lenne mindennek a jó oldalát nézni. Vagy pozitívan hozzállni.

Egyébként az 27 éves hölgy, aki írta hogy 13 évesen maradjon otthon stb. mert neki is ezt kellett, szerintem a saját gyerekkora rossz élményei miatt ilyen. Az, hogy te ezt kaptad, és jó ember lettél, nem jelenti azt, hogy ez a helyes. Az sem jó, ha bezárnak valakit, az sem, ha azt csinál, amit akar.

De sok tizenhárom éves, akár tetszik, akár nem, már nem gyerek. Nem abban nyilvánul meg, hogy nem néz mesét vagy ilyesmik. Egyszerűen sajnos a mai világ hatására is, ha nem is felnőtt, de már nem kisgyerek. És ezt el kéne fogadni.

2009. okt. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én 13évesen tininek mondanék valakit. Pont azért mert már nem gyerek, de még nem is felnőtt. Én emlékszem rá, hogy 13 évesen engem speckó kb. olyan szinten érdekeltek a srácok, hogy na ez jól néz ki az meg nem. Eszembe nem jutott járni velük. Igaz 16 évesen meg nem akartam lefeküdni az aktuálissal...Lehet későn érő típus vagyok, nem tudom. Azt tudom, hogy kb. 12 éves korom óta évről évre meg kell állapítanom, hogy basszus mennyivel többet értek a világból, mennyivel másképp észlelem a dolgokat és mennyivel másképp reagálok. És így visszaemlékezve 13 évesen (ergo kb. 8. körül) még gyerekes voltam, bizonyos szitukban nem gondolkodtam, magamat sem ismertem igazán. Most 20 évesen sem mondanám magamat felnőttnek. Most sem ismerem még teljesen önmagam. Azt pedig, hogy "úgy" öltözködik, én a média rossz hatásának tartom...egy 13 éves nem nő, ne akarjon úgy kinézni, már bocsánat. Legyen lányos, legyen szerelmes, fogja egy fiú kezét, próbálja ki az alkoholt (mértékkel gondolom), oké, de ne akarjon olyan lenni mint a sztárok a tévében. És ezek után én nem csodálkozom, ha sokan visszaküldenek titeket a babházhoz. :) Bár azt annyira nem értem, hogy mért kell kapásból elutasító választ adni, miért nem lehet normálisan tanácsot adni.
2009. nov. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én az öltözködéshez csak annyit fűznék hozzá, hogy szerintem nem kell egy tininek gyerekesen öltözködnie. Csak az a fontos, hogy megtalálja a stílusát. Az én stílusom mindig is nőies volt, már 6-7 éves koromban is szoknyákat, csinos ruhákat hordtam, 8 évesen kaptam az első magassarkúm, persze ilyen ünneplő-szerűség volt, egészen pici vastag sarokkal, de hordtam rendszeresen. Tizenhárom évesen pedig már csak nagyon ritkán jártam lapostalpúban, de akkor is nőies ruhákban.

Ez a mai napig így van. És így utólag visszagondolva elég vicces lett volna, hogy csak azért, hogy akkor ne szóljanak meg nem a saját, hozzám illő stílusban öltözködtem volna. És akkor mondjuk egyszer csak hopp, na most már megtehetem, és jön a váltás, ahogy 18 leszek?

ez kissé komikus szerintem.

Ti mit gondoltok?

Az én véleményem, hogy az a fontos, hogy mindenki megtalálja az egyéniségéhez illő stílust. De ehhez ki kell bizony próbálgatni.

2009. nov. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Sexylady ***** válasza:
ajj de az teljesen más, ha kiskoruk óta... azért gondolom senki sem szól meg senkit, hogy önmaga marad. De ha csak azért öltözik kihívóan, mert a 17 éveseken azt látta, na az gáz.
2009. nov. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Jó. De ha valakit először látsz, arról honnan tudod, hogy kis kora óta olyan, vagy csak most hirtelen?

Én itt arról beszéltem, hogy nem kell első látásra ítélni.

2009. nov. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Az alap kérdésre válaszolva:

Mielőtt komolyan vennél bármit amit mondanak, azt is nézd meg hogy ki mondja! Tegyük fel van valaki csak 40 éves, az kb. 3× annyi mint te vagy, és ennyi idő után még mindig azt élvezi, hogy leszólja a nála fiatalabbakat?! Aztán meg hogy "biztos négy év múlva kiég", na ez meg a "majd megvér az isten" kategóriába tartozó fenyegetés, bár az utóbbi már annyira gáz, hogy csak piaszaggal párosulva ismerem. Azzal próbál befolyásolni, hogy úgymond "játsza az agyát", úgy tesz mintha nálad okosabb lenne, és ha ezt nem ismered el, büntetést helyez kilátásba. Na itt csak megin arra kell gondolni, hogy vajon olyan akarsz lenni mint ő? Mert ha nem, akkor nem kéne rá hallgatni.

Néha szoktam kocsmázni 40+ diplomás komoly szaktudású emberekkel is, és érdekes, hogy nekik valódi okuk is lenne lenézni még a maguk korosztályát is, mégse teszik, és tudnak tisztelettel beszélni a náluk fiatalabbal is.

Tehát ha valaki lenéz vagy leszóll, inkább benne kell keresni az okot, és nem magadban.

2009. nov. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

22:26

te miért örülsz, hogy eltiltottak a szerelemtől?

egyáltalán, hogy tehet ilyet valaki?

2009. nov. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!