Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehet legyőzni a félelmet?

Hogy lehet legyőzni a félelmet?

Figyelt kérdés
Például, mikor új helyre kerülünk, mikor új, ismeretlen emberek vesznek minket körbe, mikor elvesztünk valakit, aki számunkra fontos, vagy amikor épp ki kell állnunk magunkért. Vagy akár legyőzni a halálfélelmet, pl egy háborúban. Hogy lehet túllendülni a félelmen? Sokszor volt már, hogy olyan helyzetbe kerültem, hogy féltem, rettegtem, hogy nem találom a helyem, vagy elvesztek egy számomra fontos embert, de olyan is volt, hogy belémkötöttek, és meg kellett védenem magam. Minden túl jutottam, és bátran viseltem, de attól még legbelül iszonyatosan féltem, én éreztem, ahogy a lábam remegett, mikor meg kellett védenem magam, vagy mikor nem mertem senkire nézni, mikor bekerültem egy új iskolába, és sok ilyen volt. Hogy lehet legyőzni a félelmet?
2013. júl. 10. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A félelem természetes, és segíti a fennmaradást. Viszont a túlzott félelem már pánik, és nem kívánatos, mert blokkol, és gátolja a cselekvést. Az életed során több -akár hirtelen- megoldandó helyzettel találkozol (munkahelyen, magánéletben), és ezek által kisebb-nagyobb gyakorlatot szerzel a megoldásban, ill. stresszkezelésben. Az egyénfüggő, hogy ez mennyire sikerül, viszont a küzdősportokban az az egyik hasznos, hogy felkészít a váratlan helyzetre, és bár egyfajta dologról szól (önvédelem, küzdelem), attól még más területen is hasznát veszed az így szerzett magabiztosságnak/önbizalomnak. Szal az segíthet ebben a problémádban.
2013. júl. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 SimkoL ***** válasza:
100%

Egy a lényeg, bízzál önmagadban és ha túljutottál valamin dícsérd meg saját magad. A félelmet legyőzni csak nagy önbizalommal és pozitív gondolkodással lehet. Bár háborúban nem voltam, de sokszor volt fegyver a kezemben. Akkor az ember nem gondolkodik, hanem ösztönszerűen cselekszik. Az incidens után kiértékeltem magam és általában jól sültek el a dolgok ami szintén növelte az önbizalmamat.

Valamennyi félelem kell, hogy legyen az emberben, ez természetes. A halálfélelem az úgy csökken ahogy korosodsz. Legyél büszke magadra és bátor, még félsz is ne mutasd ki.

2013. júl. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szembenézel velük!!!!!!!!
2013. júl. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Össze kell barátkozni azzal a dologgal amitől félsz.
2013. júl. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mirrke válasza:
100%

Az új közösségbe való kerülésnek megvan a maga állandó forgatókönyve. Egy új közösségben mindig lesz olyan, aki örül neked és olyan, aki nem és mindig lesz olyan, akivel barátság alakul majd ki. Ha ezt tudatosítod magadban, akkor talán könnyebb lesz belépni egy új közösségbe. Azonkívül kell egyfajta nyitottság a te részedről is, hogy akard megismerni az új társaidat és persze önbizalom is.

De abba is belegondolhatsz egy ilyen helyzetben, hogy te hogyan fogadnál egy új tagot a csoportban, ugye, hogy már nem is olyan félelmetes.

A halál félelem az által dolgozható fel, ha az ember elolvas pár ilyen témájú könyvet, ami a halálból visszatért emberek élményeit dolgozza fel. Ha el tudod fogadni, hogy van élet a halál után, ez a félelem már nem fog gyötörni, sőt számos élethelyzetedre választ kaphatsz ezek által a könyvek által.

Szimbolikus hasonlat, de a cápa is azt öli meg, aki hátat fordít neki és pánikolva kalimpál, ha végig a szemébe nézel és megérinted az orrát, akkor elúszik tőled, a félelmet a bátorsággal lehet leküzdeni, de ehhez szembe kell nézzél vele, ahogy az egyik válaszadó is írta.

2013. júl. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó,gyönyörűen megfogalmaztad és a cápás hasonlat igaz más állatokra is.Az agresszív kutya is azt az embert támadja meg,amelyik fél tőle.Mentem már oda bizalommal kerítésen keresztül csaholó rottweilerekhez és amikor megsimogattam őket,elmúlt minden agresszió,örültek,hogy végre valaki foglalkozik velük.Merész vállalkozás volt,de megérte a tapasztalatot.Ja és kérdező még valami:gyakorlat teszi a mestert.Ha félsz az új környezettől,tedd magad többször próbára és biztos,hogy lesz sikerélményed is,ami segít majd,ha megint új helyre kerülsz,hogy hogyan kell nyitni a többiek felé.
2013. júl. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 sheriffkoma válasza:
100%
A hirtelen félelem ellen nem sok orvosság van, de a tartós félelem ellen van jó módszer. Például, ha úgy hozza a sors, hogy éjszaka kell városon kívül közlekedni, vagy egyedül éjszakai portáskodni, stb, akkor a zenehallgatás kikapcsolja a félelmet, mert lefoglalja az agyad azon részét, ami a félelmet generálja, így az "nem ér rá" azzal foglalkozni. Ezért énekeltetik a katonákat, ezért volt a támadás zeneszóra, mert a félelmet nem ismerő katona sikeresebb, nagyobb az esély a győzelemre. Meg ezért hallgatnak a félelmekkel teli tinédzserek állandóan zenét. Szülőnek el kellene gondolkodniuk a gyerek lelkiállapotán, ha állandóan bedugózva van a füle. Persze, ez nem tudatosul szinte senkiben sem, mert már régóta nem szokása az embereknek saját magukat figyelni, de ha nekem nem hiszel, figyeld meg magadon, hogy olyan nincs, hogy hallgatsz egy jó zenét - lényeges, hogy valamilyen szinten beleéld magad - és közben félsz.
2013. júl. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó tényleg mond valamit, mert amikor a legrosszabb napom van, és hallgatom a kedvenc együttesemet, akkor fülig ér a szám, boldog vagyok és úgy érzem, hogy szinte mindent legyőznék :)
2013. júl. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Magabiztossággal, önbizalommal.


A félelem csak egy pszichés állapot. Egyrészt egy embernek sok esetben nincs racionális oka félni (új társaságban - mert nincs veszély csak a magabiztosság hiányzik. veszélyes szituációban - mert a félelem érzése csak hátráltat, és mert egy egészséges ember karbantartott testtel és reflexekkel képes túlélni veszélyes helyzeteket) tehát általában csak egy értelmetlen érzés, ami a gondolkodásunk kisszerűségéből adódik. A félelmet fogd fel izgalomként.

2013. júl. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A félelmet nem lehet legyőzni, mindig ott van. Az egyetlen dolog amit tehetsz, hogy ügyelsz rá és nem hagyod hogy eluralkodjon rajtad. Szembe kell szállni a félelmeiddel. Persze gyakran van olyan hogy a probléma megoldásával megszűnik a félelem, de van ami örökké ott marad a fejedben. A félelem egészséges dolog, lelki védelmi rendszerünk fontos eleme. Viszont Ne félj a haláltól, mert az ellen sajnos nem tudsz tenni semmit és mivel a félelem és a vele való szembeszállás együtt jár, felesleges félni olyantól ami ellen nem tehetsz semmit. Bátornak kell lenni, olyan nincs hogy valaki nem fél semmitől. Mutasd mindig önmagadat és adj bele mindent, hogy a félelmeid ne uralkodjanak a döntéseiden.

Szép napot!

2013. júl. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!