Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez normális viselkedés?

Ez normális viselkedés?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy lelkileg nagyon gyenge vagyok.Könnyen kiborulok és akkor ordítnai kezdek vagy elsírom magam.várom a saját halálomat mert nem szeretek élni.de öngyilkos nem leszek.zárkózott vagyok és érzékeny.sokszor úgy érzem egészen máshogy gondolkodok mint a velem egykorúak vagy mint a normális emberek.rengetet olvasok és sok zenét hallgatok ,de nem ilyen divatzenéket. nagyon szeretek írni,naplót vezetek.egyedül érzem magam a világban vannak szüleim,vannak "barátaim" de lelkileg senki sem áll hozzám közel.Úgy érzem hogy nem vagyok teljesen egészséges olyan gyakran kiborulok és nagyon szeretek egyedül lenni.egész életemben ilyen voltam de ez a helyzet egyre rosszabb főleg mióta nagyobb lettem.Nem érdekel a bulizásés vhogy úgy érzem hogy nem vagyok az emberek közé való.sokszor úgy érzem hogy lelkileg túl gyenge vagyok az élethez.
2009. okt. 17. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hány éves vagy. Kamasz korban ez szerintem normálisnak mondható.
2009. okt. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamat olvasnám. (Leszámítva azt, hogy én nem szoktam ordibálni, inkább sírni. De amúgy teljesen egyezik.)


"Úgy érzem hogy nem vagyok teljesen egészséges"


Én is. Szerintem is van lelkileg valami, ami messze van a komolyabb pszichés betegségektől, de azért létezik.

Valószínüleg nem segítettem sokat, de legalább tudod, hogy nem vagy egyedül.

2009. okt. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, lelkileg gyenge vagy.

Nekem is volt ilyen időszakom, de túl lettem rajta. Napról napra egyre erősebb lettem. Te is "megszokod majd az életet", meglásd. Menj el sétálni, kutyát sétáltatni, aztán foglald versbe érzéseidet. Az én ilyen korszakomban rengeteg verset írtam, és visszaolvasva... Mintha nem is én lettem volna, mintha megszállt volna valami... Egy verset sem hagytam meg... Na jó, egyet, a legelsőt, emlékként a régi énemről. Sok depressziós számot hallgattam, olyan, amit a suliból senki sem ismert, és ha volt egy új szám, ami tetszett de a többiek is rajongtak érte, akkor többé nem hallgattam, mert nem akartam olyan lenni, mint mások. Fokozatosan kell magad hozzászoktatni a világhoz. Járj vásárolni, sétálni, mozizni, nem baj, ha egyedül. Abban semmi baj nincs, hogy nem bírod a bulizást, sokat olvasol, csak te ilyen vagy.


Sok szerencsét és lelki erőt kívánok!

2009. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én is pont ilyen voltam, aztán sikerült megváltoznom. az a baj h most kezdek megint visszacsúszni ebbe.

hány éves vagy?

2009. okt. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jaja, nekem is volt ilyen korszakom. Kb. 15-16 éves koromban. Verseket írtam, kinyúlt ingekben jártam (lány létemre), csak rockzenét hallgattam, emberekkel nem nagyon beszélgettem... Nehéz időszak volt, de valahogy észrevétlenül kezdtem lenyugodni. Fokozatosan megismertem önmagam. Nagyon sokat rágódtam magamon, rengeteg éjszakán át fent voltam és gondolkoztam, aztán azon vettem észre magam, hogy kezdek normalizálódni. Nagyon hosszú folyamat volt, de megérte. Valamiért azt éreztem, hogy mindenkinek meg kell mutatnom, hogy én aztán különleges vagyok, nem olyan, mint a többi ember. Nem csináltam azt, amit a többiek. De tudod, ha nagyon más akarsz lenni, mint a többi ember, akkor végtére is ugyanolyan leszel, mint mindenki más.
2009. okt. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!