Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van ilyen foglalkozás? Vagy...

Van ilyen foglalkozás? Vagy ez még hobbinak is durva?

Figyelt kérdés

Röviden az a lényeg, hogy szeretek hullákat fotózni. Legjobban olyan balesetek után amikor roncsolódik a holttest.

Ez a dolog még régebben kezdődött olyan 10-12 éves koromban. Akkor még inkább csak döglött állatokat fotóztam, mára már viszont minden féle hullát fotózok.

Van esetleg ilyen munka (nem rendőrségnél helyszínelő)?

Szívesen foglalkoznék ezzel a jövőben...


Ja a másik... ez a kérdés most onnan jött, hogy egy barátom megnézte a gépemet és látta, hogy teli van hullás képekkel, ami szerinte undorító. Tényleg az?


ui.: semmi hullagyalázás, amennyire lehet ízlésesek a fotók (különböző beállításokban)



2013. máj. 10. 19:21
1 2
 1/15 anonim válasza:

Ez nagyon durva!!!!!

De hát... ha ezt szereted :)

2013. máj. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Érdekes eyg szakma.

Nem tudom, én ezt nem itélem el, és a legjobb lenne, ha megmaradna ez hobbynak. Gondolj bele, ha ez lenne a szakmád, és minden nap hullákat fotóznál, nem lenne egy kicsit morbid? Igy, hobbyként meg van az érdekessége, viszont nem hiszem, hogy te minden nap hullákat szeretnél látni, de javits ki, ha nem igy van.

Egyébként meg, ha valaki megkérdezi, hogy mivel foglalkozol, azt felelnéd, hullafotózó? Cseppet sem néznének rád furán. :)

De miért csak hullákat? Mármint, ha szeretsz fényképezni, miért nem választod ezt a szakmát, ez egy szép foglalkozás, és igy akkor fotózol hullákat, amikor csak akarsz, de ezen kivül másra is kiterjeszthetnéd a foglalkozási kört.

2013. máj. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

kemeny :D szerintem is tok brutal undorito egy szetroncsolt hulla, de hat kellenek ilyen emberek is mint te, kulonben senki nem csinalna meg.


hallottam egy emberrol aki korboncnok volt es kereszteny, es allitolag azert hagyta abba a munkajat, mert ugy erezte hogy annyira szereti csinalni hogy az mar szenvedely :D es mar szinte bun.

2013. máj. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
rendőrségi helyszínelők, nyomrögzítők - ők foglalkoznak ezzel.
2013. máj. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
És hol fotózol halottakat????
2013. máj. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hogy kerülsz hullák közelébe, hogy tudod őket fotózni??
2013. máj. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Túl prűden kezelik a halál témát. Pedig egyszer mindenkiből halott lesz. Úgyhogy én pl. tök nyíltan és természetesen beszélek ilyenekről. Persze tudom sok embernek tabu és egyből jajj váltsunk témát.

Ilyen szakmáról még nem hallottam. Patológián kéne érdeklődni például.

2013. máj. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

És miért szereted őket fotózni? Kíváncsi vagyok, akár privátba is megírhatod.


Én nem tartom undorítónak, az emberi test csodálatos, de belőlem nem vált ki érzelmeket egy szétroncsolt holttest fotózása.


Egy másik dolog, honnan szedsz holttesteket, amiket le tudsz fotózni? :)

2013. máj. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy amcsiknál(?) van e, és hogy mi a neve, de vannak ilyen "parkok" is ahova kiteszik a hullákat (aki felajánlja halála előtt a tetemét erre) különböző körülményeket vizsgálva. Pl hogy bomlik bizonyos körülmények között, stb.


Na ők fényképezik is ezeket. Szóval e téma után kellene keresgélni.

2013. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Majd utána nézek annak az amcsis dolognak...

Nem tudom, hogy miért szeretek hullát fotózni. Olyan érdekes az hogy milyen módon és hogyan képes roncsolódni a test. Igazából ehhez már szerencse is kell. Mármint hogy tudjam fotózni. minél hamarabb próbálok odaérni egy baleset helyszínére, hátha még ott van... A legutóbb (vasárnap) egy idős embert gázolt egy IC. feltehetően hajléktalan volt, bár a ruhájából és magából az emberből nem sok maradt. Mikor, hogy sikerül, már egyre ritkábban tudok fotózni (egyre gyorsabbak a rend őrei:)) Ezért is érdekel, hogy van-e ilyen munka. Akkor biztosítva lenne az "alapanyag" /bocsi a szóhasználatért/

Áhh meg az a szag... a friss vér és a bomló hús. Néha már beteges, hogy milyen jó érzéssel tölt el az illatuk.

2013. máj. 10. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!