Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudok dönteni! Mi legyek?

Nem tudok dönteni! Mi legyek?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy elég sokan kérdezgetnek ilyeneket,de egyszerűen nem bírok dönteni,pedig hamarosan kell.

Jó vagyok rajzolásban,de leginkább mangákat rajzolok,és utálom a művészettörténelmet.Szeretek még fotózni is,nagyon sok tájképet készítettem már,főleg Erdélyben és Angliában.Szeretek regényeket is írni,illetve szeretem a divatot,szeretek varrni,meg egyéb ilyen kézművességekkel foglalkozni(pl. ruhákat készíteni,átalakítani,ékszereket csinálni...)

Bocsi,ha untatlak titeket,de szeretném megkérdezni,hogy ti mit ajánlotok.



2013. márc. 23. 16:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem is én lennék,ha nem felejtenék ki valamit: A számítógépen nagyon szeretek tervezni photoshoppal,stb. már a grafikuson is gondolkodtam.
2013. márc. 23. 16:10
 2/5 anonim válasza:

Szia!


A pályaválasztás bizony nem könnyű feladat,de nem szabad erre rágörcsölni...Mindoim ezt úgyh majd egy évig szét stresszeltem magam emiatt... :(


Így ahogy olvasom mindenképpen valamilyen művészeti képzésre kéne menned! Nézz utána a lehetőségeknek és kérdezd meg az ismerőseidet is,hogy ők minek tudnának elképzelni Téged....A művtörit sztem viszont nem fogod tudni kikerülni,de vannak gyakorlatiasabb képzések is. :))Majd nézz körül,h milyen sulik vannak... :)

Am így kapásból a leírtak alapján:divattervező,ékszerész,fotós?? :)

2013. márc. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező!


Mielőtt abba a hibába esnék, hogy valamit ajánlok Neked, javaslom, inkább foglalkozzunk a "Hogyan hozzunk megalapozott pályaválasztási döntést?" kérdéssel.


Nos. Létezik olyan -ingyenes- pályaválasztási tanácsadó, irodai is és most már netes is, amelyik tesztsorozat segítségével segít Neked ebben a fontos dologban. Képes az álmaid és a lehetőségek közötti egyensúlyt megtalálni. Létezik munkapszichológiai kérdéscsokor is, többfajta teszt a pályaválasztásod segítendő, de utóbbiból nem tudok ingyeneset. Nyugi. Lehet, még az iskolapszichológusod is tud ajánlani elérhető szakembert.


Egyébként pedig egy átlag EU-polgár 5-8 évente tanul egy új szakmát, tehát ha elsőre nem a legjobb döntést hozod, maximum az átlagot változtatod meg.


Üdv R.

2013. márc. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
haaa bépén laksz vagy közel, akkor jelky andrás ruhaipari, idejárok, és szerintem te nagyon jól szórakoznál itt. igen, jólszórakoznál, heti három tervezés ahol csak rajzolgatnikell, ruhákat, hetihárom varrás, heti öt rajzóra. bár művtöri van, de nemvészes.. viszont ha igényled a fiutársaságot akkor nehéz dolgod lesz..:D (kb 17fiu van az egész suliban) igaz hogy én utálom ezt a sulit, de csak mert kakilok a ruhatervezésre.. szóval..figyelj h mit választasz. és ez a modelltervező szak vagy miapasz
2013. márc. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Harmadik: Sajnos Budapestnek még csak a közelébe sem lakok :/
2013. márc. 24. 14:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!