Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért akarok művészit alkotni...

Miért akarok művészit alkotni vagy a gondolataimat közvetíteni, ha nincs hozzá tehetségem?

Figyelt kérdés
Nagyon foglalkoztatnak a művészeti dolgok és szeretném is ezen indíttatásaimat valamilyen formában megalkotni, de az az igazság, hogy ehhez a legkevésbé sem vagyok képzett vagy tehetséges: próbálkozom a rajzolással, zenével (leginkább énekelnék, mert a hangszerekhez nincs érzékem, nincs hallásom, de ez nem akadályoz meg a visításban), írással, bár főleg elbeszéléseket, de nagyon érdekelne a költészet vagy a regény. Azonban amit eddig létrehoztam az enyhén szólva: szemét. Mások 5 évesen jobbat csinálnak. Gondoltam is azt, hogy nem foglalkozom többet ilyennel, nem okozok magamnak további fájdalmat, de egyszerűen valahol mélyen valami csak rávesz, hogy újra neki fogjak, ha nem is kapok soha semmilyen pozitív visszajelzést. Művészi képzésre nem jártam soha, kivéve az iskolai órák, meg hangszert tanultam pár évig, onnan tudom, hogy szerencsétlen vagyok benne, csak az énekhangomról kaptam jobb visszacsatolásokat, de hallás nélkül avval, sem mennék semmire. Gondoltam, hogy most majd, a gimi befejezése után újra lehetne lehetőségem és időm valamilyen képzésre járni, de félek, hogy túl idős vagyok bármihez is hozzákezdeni. Evvel kapcsolatban mi a vélemény: a művészet csak a tehetségesek príviléguma vagy bárki belekezdhet, ha számára értékes az? 19/L

2013. márc. 10. 13:49
1 2
 1/12 Misaka Kaori válasza:
Hasonló cipőben járunk mi ketten. Én is ki akarom fejezni magam valahogy, de sose sikerült eddig. Sokáig azt hittem egy tehetségtelen nulla vagyok. Zenei hallásom semmi, a zene, ének kilőve (kottát se tudok olvasni). A rajzolásomat inkább másolásnak hívnám de az se valami hú, de erős. Viszont 13 éves korom óta naplót írok és sok könyvet olvasok. Ennek köszönhetően megtanultam kifejezni önmagamat. Ha a költészet érdekel, akkor ezt ajánlom neked is. Ha a rajzolás, akkor ne add fel, próbálkozz tovább! A gyémántot is csiszolni kell. :)
2013. márc. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én annyit tudok ehhez hozzátenni, hogy a hallás fejleszthető. Van is ilyen program és akkor csak akarat kérdése :)
2013. márc. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Program alatt mit értesz? Számítógépes, internetes vagy valamiféle kurzus?
2013. márc. 11. 15:09
 4/12 anonim ***** válasza:
Számítógépes. Én 6 évet zongoráztam és most szintetizátorozni járok, az új tanárom pedig ezt a programot ajánlotta : "EarMaster professional". Kipróbáltam, nagyon jó! :) Szerintem, ha sokat gyakorolsz fele tuti fejleszti a hallást, az is a célja. Több féle menüpont van, lehet az elején 1-1 hangot hallgatni és neked kell megmondani, hogy milyen hang, aztán akkordokat stb.
2013. márc. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mostanában én is hasonlóképpen érzem magam; rajzolni tanultam is, de még mindig nem tudok úgy, ahogy szeretnék, 2 éve még írói válság is jött pluszba.

De igazából mindenhez gyakorlás kell, hogy jó legyél belőle; a tehetséggel egy kicsit könnyebb, de ha nem gyakorol, ő sem lesz képes jót alkotni. Esetleg próbálj ki több mindent: én pl. tervezem, hogy megpróbálom a szobrászkodást, és a süthető gyurmát :D Rengeteg művészeti ág van, lehet kiderül, hogy az egyikhez megvan a "tehetséged" :)

2013. márc. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Misaka Kaori válasza:

Pedig úgy tudtam, hogy a zenei hallással születni kell, nem lehet fejleszteni. Ezek szerint mégis lehet?

22/L

2013. márc. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, régebben szolfézson is mondta a tanár, hogy vannak akik abszolút hallással születnek, talán az összes vak ember, viszont fejleszthető is, aki nem azzal születik. Ha mondjuk van zongorád és minden nap leülsz és leütöd 10x hosszan a C hangot utána a D -t stb. akkor elméletileg fejlődik a hallás. Ez most csak egy példa volt, az a program amit írtam az is tökéletes erre. Lehet, hogy nem lesz olyan hallásod, mint a vakoknak, de sokat fejlődhet.
2013. márc. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez tök jól hangzik. Bár egy 5 évvel korábban hallok erről, mert akkor talán nem adom fel a zenét csak úgy!
2013. márc. 13. 15:48
 9/12 anonim válasza:
Viszont nem csak ezek a művészeti ágak léteznek. Rajzoláson kívül: fotózz! Örökítsd meg a percet! Vagy fess, dolgozz textillel, szobrászkodj vagy keress egy olyan képzői ágat, ami megfog. De ha ez nem megy, akkor még ott van a tánc, vagy a dráma. Mind művészet, mégis más-más. Sok sikert és soha ne add fel! :)
2013. márc. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyrészt mindenkiben benne van a zene: ha nincs hallásod, lehet hogy még jó a hangod, ha az se, lehet hogy kézügyességed van egy hangszerhez, ha az se, lehet hogy jó a ritmusérzéked. Illetve ezek különféle kombinációja. Amiben gyengébb vagy azt fejlesztheted. Hülyeség hogy vannak "muzikálisok" és vannak akik nem azok, és nekik egyetlen esélye a zené átélésére hogy másokat hallgassanak. Gyakorolj sokat, és ésszel, az mindig bejön.

A hallásról még külön annyit, hogy egyáltalán nem az a lényeg felismered-e a C hangot, hanem hogy meghallod mi a tiszta és mi nem, esetleg (egy rakás gyakorlás után) felismersz hangközöket. Amúgy két egyforma típusú hangközt az emberek nagy része felismer, persze nem tudja a nevüket.


Hogy lesz időd képzésekre? Hát legyen is, döntsd el mi kéne és csapj bele ha teheted! Foglalkozz vele minél többet, gondolom nem a művészeti felsőoktatást céloztad be, de akkor is tudsz vele foglalkozni. A rajz készség is fejleszthető, valamiért és biztosan nem véletlenül érzed azt hogy neked az fekszik. Sokszor persze "ihlet" hiánya és azon is múlik milyen állapotban vagy. Nyomjad!


Mondom ezt én, huszonévesen, aki sok mindenbe belekaptam és mindent lusta voltam végig vinni. Kb. minden vágyam hogy alkossak valami vizuálisat de egyszerűen nem jutok el addig hogy belekezdjek. Na én már lehet hogy soha nem fogok ilyesmivel foglalkozni, de te még simán.

2013. márc. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!