Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan oldhatnám meg a problém...

Hogyan oldhatnám meg a problémámat a sportban?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy egyesek ráismernek a szitura, mert már korábban is írtam ki kérdést ezzel kapcsolatban, azonban az elmúlt hetek történései nagyon sok stresszt okoztak nekem és emiatt fordulok a fórumozókhoz! Arról lenne szó, hogy kb.13 éves koromban elkezdtem karatézni. Mentünk sok versenyre, bemutatóra és az edzések is nagyon vidámak voltak. Azonban az elmúlt két évben minden megváltozott. Sosem voltam kiemelkedő a sportban, de azért szívesen csináltam, mert szerettem mozogni. De mostanra, őszintén szólva, nagyon megutáltam az egészet! Egyszerűen nem tudtam tovább elviselni, hogy hiába vánszorgok el edzésre, nem fejlődöm semmit, sőt, mintha egyre nehezebben menne: nem tudtam soha fekvőtámaszozni, pedig azt én itthon is gyakorolni próbáltam, mindig volt aki jobb volt nálam és az edzők is ehhez mérten kezeltek: csak úgy ott voltam. Ezenkívül nem tudtam egyszerűen beilleszkedni, úgy érzem nem tudtam megkedveltetni magamat senkivel se. Pluszba a szüleim se támogattak benne és anyagilag sem akartak soha nagyon hozzájárulni.

A lényeg az, hogy most nem voltam 1 hónapja edzésen. Úgy beszéltem meg az edzőkkel, hogy most az érettségire készülök, de igazából csak egy kis nyugalomra vágytam. Viszont ez csak még több fájdalmat szül, mert folyamatosan lelkifurdalásom van, hogy nem vagyok edzésen és ilyen gyenge vagyok, meg hogy nem sportolok semmit, ami testileg is nagyon megvisel. Szeretnék nagyon sportolni, a bátyám szerint már túl idős vagyok bármi újat elkezdeni, ezért szeretnék tanácsokat kérni, hogy tudnék megjavulni eléggé, hogy felzárkozzak a karate klubhoz és valahogy megbarátkozzak velük. Szeretnék megerősödni (meg leadni azokat a kilókat, amiket azért szedtem fel, mert itthon lustálkodtam és szomorúságomban csokit zabáltam -_-") Várom a válaszokat!


2013. febr. 12. 19:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és 19 éves vagyok, meg nő is mellé szerencsére :S
2013. febr. 12. 19:10
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem a sportból akarsz megélni akkor, nem kell legjobbnak lenned, szóval ez ne zavarjon:)

Bármikor el lehet kezdeni egy sportot, vagy akár egy ismerőst is elhívhatsz karatézni és akkor már társaságod is lesz.

Egy lánynál (nőnél) meg nem olyan nagy probléma ha nem tud fekvőzni:)

2013. febr. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem, mert mindenki másnak ment egy idő után :S Csak nekem nem a vézna izmaimmal :(
2013. febr. 12. 19:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Figyelj, nem kötelező lejárni edzésre. De ha lejársz csináld úgy, hogy maximálisan oda teszed magad abban a 1 1,5 órában.

Ha akarsz kezdhetsz más sportot.

2013. febr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!