Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nehéz megtanulni,...

Miért nehéz megtanulni, igazán szeretni?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják tudják mi az a szeretet, de csak kevesen gondolják is így, és még kevesebben tudják alkalmazni, ezt a tudást, mert mint mindent ezt is tanulni kell.Miért olyan nehéz ezt az egyszerűnek tűnő dolgot megtanulni?A szeretet himnusza a legjobb megfogalmazása az igazi szeretnek, életem során kevés emberen láttam az erre való törekvést.:((
2009. szept. 1. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
A szeretetet nem lehet tanulni!!! Azt érezni kell! Nem a szeretet kell tanulni, hanem azt, hogy akit szeretek és igazán szeretek, annak a hibáit hogyan tudom tolerálni, hogyan tudom elviselni azokat a számomra nem tetsző dolgokat, amiben kompromosszimut kell kötnöm,mert nekem is vannak hibáim, amiket a másiknak is el kell fogadnia. A szeretetről akkor lehet beszélni, amikor nem átformálom a másikat a magamnak elképzelt ideálra, hanem megpróbálom elfogadni olyannak, amilyen ő valójában, de ő is el kell fogadjon olyannak, amilyen én vagyok. Együtt csiszolódunk az évek alatt. Úgy kell élnünk, hogy mindketten várjuk a másikat, hiányozzon,ha nincs velünk.Szeretjük a szüleinket, testvéreinket, barátainkat, de ezt az érzést nem tanuljuk, csak úgy van! Aztán szerelmesek leszünk, fellángolunk, mert úgy érezzük, hogy megtaláltuk a másik felünket. Amíg tombol a szerelem, addig mindkettőnek jó, és ha megtanulják becsülni, értékelni egymást, akkor ez az érzés majd szépen átalakul szeretetté. Ha eljutunk idáig, azt csakis magunknak köszönhetjük és nem annak, hogy valahol megtanultuk. Az érzés velünk született, és nem tanítható, és még nem beszéltünk a saját gyerekeinkről! Szerinted az,hogy őket feltétel nélkül szeretetjük, azt tanítják?
2009. szept. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Szeress!

Ennyit tehetsz.

Aztán Téged is szeretni fognak.

Persze biztos most is vannak akik szeretnek

ha meg nem akkor nem lehet "kierőszakolni" tőlük.

2009. szept. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A szeretet nem érzés. Hanem cselekvés. Az érzés az, amikor arra vágyunk, hogy szeressenek minket, vagy mi magunk szerethessünk valaki mást. A legjobb, ha a szeretet kölcsönös, vagyis mi azt szeretjük, aki viszont szeret minket és ezt egyre nagyobb és nagyobb mértékben, egyre magasabb szinten tudjuk megélni.


Ebből rögtön látszik két akadály is.

1, A fogalmi zavar. Aki nem tudja, mi is valójába a szeretet, az nem is tud rendesen törekedni e felé. Sokan érzik, de szintén sokan keverik össze a szerelemmel, vággyal stb. Nekik talán segítség a definíció, amit adni szoktam: Szeretet az, amikor egy másik személynek jót akarunk, és ezért teszünk is. Tehát amikor az Ő vágyai, szükségletei bekerülnek a sajátjaink közé, olykor meg is előzik azokat.

2, A másik akadály, hogy az egyénnek, aki szeretni akar másvalakit, el kell érnie egy saját fejlődési szintet, hogy ezt jól tehesse. Szeretnie és ismernie kell saját magát, mielőtt ezt igazán jól megtehetné másokkal. Hiszen akit szeretni akarunk, azt is ismernünk kell majd. Ha a saját problémáinkat vagy vágyainkat vetítjük át rá, akkor nem Őt szeretjük, hanem egy a valóságtól többé-kevésbé elszakadt, torz képet.


Ehhez képest a mai "modern" ember tele van elfojtásokkal, szorongással, mert a kollektív neurózis és az odatartozás természetes igénye szembeállítja saját vágyaival. (Szeretnék valami igazán őrült dolgot tenni, szabadon örülni a saját ösztönlényemből feltörő vágyak kielégülésének. De jaj, ez erkölcstelen, az hizlal, és mit szólnak a szomszédok, ha hangosan sikítva élvezek el?) ;)


Tehát nem egyszerű. Mégis elég sok embernek sikerül. Nem aggódom. Ez benne van. Talán pont ilyennek kell lennie a világnak ahhoz, hogy akik elérik a kölcsönös szeretet állapotát, azok jutalomként tekinthessenek rá.

2009. szept. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat, sokat tanultam belőlük.
2009. szept. 2. 16:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!