Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért dívik vidéken ez a stílus?

Miért dívik vidéken ez a stílus?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy a lent leírtak nem vonatkoznak minden vidékire és szó sincs arról, hogy utálnám a vidékieket vagy ilyesmi. Van egy csomó ismerősöm, aki nem pesti, és nagyon szeretem őket, és mégis egy csomó helyen azt tapasztalom, hogy a vidékiek egy része rettentő avítt felfogással rendelkezik. Próbálják utánozni a szerintük menő és mérvadó "pesti stílust". Máskor meg szidják a pestieket nagy bőszen, hogy "úúú milyen kirívóak, milyen sokat képzelnek magukról", ezt egyrészt azért tartom mellébeszélésnek, mert ezzel megint csak általánosítanak, másrészt láttam olyat, hogy egy lány flitteres diszkópólóban ment iskolába és ez szerintük teljesen rendben volt. Az is furcsa számomra, hogy sokan "megkülönböztetik" a budapestieket, az mindegy, hogy körbeugrálják vagy épp elutasítóan viselkednek. Bár ezt igazából nekik nem rónám fel hibának.

Ismétlem, NEM a vidékiek sértegetése a célom, és nem is általánosítok, mivel rengeteg olyan vidéki ismerősöm van, aki nem ilyen.



2013. jan. 20. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
a végén meg is válaszoltad grat. én pl egy ilyet sem ismerek.
2013. jan. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én sok ilyet, lehet, hogy csak az én ismeretségi köröm ilyen valamilyen okból kifolyólag? Mert akkor a kérdés tárgytalan.
2013. jan. 20. 22:30
 3/5 anonim ***** válasza:
sok hülye van mindenütt.Én is ismerek párat de ők csak belekötnek mindenbe (okot mindig találnak).Utánozzák a szerintük "menő" embereket.Vagy épp kétségbeesetten követik "stílust" amit a média tol nekik.De nem vettem észre összefüggést azzal ki hol él.
2013. jan. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Értem...tehÁt,aki vidéki az gunicsizmába és glott gatyában menjen iskolába....egyébként "bunko" pesti a hivatalos megnevezése.3 éve lakom fent és egy év elteltével kezdtem észrevenni saját magamon hogy kezdem mar tudat alatt is felvenni azt morált ami körülöttem zajlak.Az egymás nyakára lépünk csak azért hogy mi lehesseunk az elsok,flegma fejjel tülekedünk mint a barmok.mindig nekünk van igazunk és nem rösstellünk kiállni az "igazunkért" sem,természetesen csakis kulturalatlan keretek kozott.Minnél hangosabb az egész,minnél látványosabb a dulás fulás annál jobb a lelkunknek,higy mi most aztan megmondtuk.Multkor szazforintosban allt a sor a kassz elott,egy 70 evhez kozel alli norol nem tudtam megallapitani hogy bent all e a sorban vagy csak a sor mellett lévő polcon matat/vásárol még..odamentem udvariasan megkerdeztem hogy bent all-e a sorban vagy vasarol még?Erre elég bántó stilusban :Miért mit gondol hol állok? 3éve ezt biztos hogy szónélkul hagytam volna,igaz most sem voltam kemeny csak kifejezo:úr Isten!Az ember mar meg sem kerdezheti hogy sorban varokaozik?ez gyonyorű...pff.

Azt kell mondjam a kornyezet tesz bunkova mert kulonben nem lehetne ezt sokaig birni,hogy csak engedek,mosolygok,bologa mint a reklam kutya es halabol lokdosodest,szúros szemeket sze napokon beszolast kap az ember.


A pesti ember meg ezt hozza videkre ahol ez nem divat...felénk legalábbis biztos nem.



A másik ami általában szurja a videki szemét hogy a sok betondzsungeles azt hiszi konnyebb idelent az élet,majd jon aztan megmztatja hogy kell vetemenyezni onerobol megteremteni az asztalra valot.10pestibol 5 két even belul visszakoltozik, 3 folytatja az ugenytelen eletet,kertet nem gondotta,ugy el minta majd a hazmester eltakaritana a retket...A maradék beilleszkedik,kulturaltan rendezetten el.A kertben mindenbol van egy kicsi sot van olyan aki az allattartassal is megprobalkizik...bar ez maximalizalodik a tyukban es nyulban. Én mindegyik fajtabol ismerek,ismertem. Van aki 15 eve lakik aaz utcankban,de az o szomszedja 3 ev utan visszament pestre.A hazunk szomszedja meg inkabb maradt volba fent, o az aki igenytelen.utca frontra betonplaccu kutyakenelt csinaltatott ket kutyanak.nyaron ott bomlottak le a 40 fokban a kutyagumik....aztan a szuka leellett es ahol eddig ket kutya ugy ahigy elvolt ,lett nyolc kutya...szuper.

2013. jan. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem te beteg vagy, menj pszichológushoz.
2013. febr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!