Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehetne feloldani ezt a...

Hogy lehetne feloldani ezt a problémát? (lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 éves srác vagyok, sose voltam nagy dumás, most egyetemre kerültem, kollégiumba, és sokszor megkapom (de nem bántásból, hanem csak úgy), hogy milyen keveset beszélek stb., de bírnak ettől függetlenül. Összejöttem egy csajjal is a koliban, de látom rajta, hogy kicsit bántja, hogy nem beszélek olyan sokat. Az a problémám, hogy egyszerűen nem tudok sokszor mit mondani. Merni merném, de egyszerűen semmi nem jut az eszembe, amit feltudnék dobni, mint téma, és ez bosszant nagyon. Például sétálok barátnőmmel, mondd valamit, reagálok rá, ha van a témával kapcsolatban élményem, véleményem elmondom, de utána én egyszerűen nem tudok feldobni valami más dolgot, semmi nem jön az eszembe. Mit gondoltok, mit kéne tenni, hogy megszűnjön ez a gond? Köszi előre is!
2013. jan. 12. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdezz vissza akkor. MBármiről lehet pofázni kb. meséli milyen cuki pónit látott, megkérdezed, hogy hol látta, mikor látta, mi történt még aznap, kikkel volt, miért szereti a pónikat, egyszer mehetnétek pónit etetni blablabla. ÉS ez mosst egy full értelmetlen hülye téma volt, mégis körbe lehet dumálni.
2013. jan. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én eléggé szeretek a barátaimmal beszélgetni megosztó, vagy nehéz kérdésekről, pl társadalmi problémák, vallás stb., mert mindenkinek van általában véleménye ezekről és önálló gondolatai is. Ezekről annyi mindenhez el lehet jutni.. Persze nem arra gondolok, hogy meggyőzöd, hogy már pedig nincs isten, hanem érvelni egymás mellett, ellen.

És ha már a barátnőd, akkor érdemes tudni ilyenekről szerintem, jobban megismered :)


Ha pedig mindennapi semmiről való társalgást szeretnéd gyakorolni, akkor üdv a klubban sorstárs, mert én sem tudok. Bár nem is nagyon vágyok rá.

2013. jan. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok. :') mintha csak engem írnál le. a haverjaimmal tudok beszélni akár órákat is mert pl 1 játékról mindannyian sokat tudunk beszélni de ha mással kerülök beszélgetésbe...akkor :D biztos tudod
2013. jan. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Elgondolhatsz előre témákat. Mesélj neki. Hol nőttél fel, milyen a családod, milyenek a barátaid, milyen volt az iskolád, hol tanulsz vagy hol dolgozol jelenleg, mi a kedvenc helyed, ahová gyakran mész, miket szeretsz? Melyek a kedvenc filmjeid? Mindezekről pedig kérdezz is vissza, hogy neki mi, ő hol stb.

Aztán ott vannak a spontán dolgok pl. "Mit szólsz a virágáruslányhoz, aki itt állt az előbb a Tescoban? Szerintem nem volt valami kedves, utálom az ilyen eladókat... " Stb, utóbbi párbeszédeket a helyzet szüli. Mondd ki amit gondolsz, csak előtte szűrd le a hülyeségeket (csúnya beszéd stb.)

2013. jan. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!