Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Utálom a szakomat, az iskoláma...

Utálom a szakomat, az iskolámat, nem hallgatnak meg, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Úgy választottam szakot, hogy azt se tudtam, miről szól.

Tudom, még alapozó tárgyak vannak. De a tanárok már riogatnak vele, mik lesznek a szakmai tárgyakban, illetve néztem is mintatantervet (azt régen is, de most tudtam értelmezni a jelöléseket, a fura tantárgyneveket stb).

Most esett le, miről szól a szak.

Utálom, gyűlölöm, teljes szívemből utálom és nem érdekel!!!

Már amikor meghallom azt a szót, amiről szól, rosszul leszek! Vagy a rá utaló színtől is rosszul leszek!

Ráadásul ezzel nem lehet elhelyezkedni.


Rengeteg álmomat adtam fel, mert azokhoz nehéz szakokra kellett volna mennem kemény egyetemre, de nehezen tanulok.

Most viszont lett önbizalmam kicsit, és rájöttem, hogy akár ha éjfélig kell minden nap tanulnom, nem érdekel, csak a cél maga.

Újrafelvételiznék, de itthon rögtön ordibálnak, hallani se akarnak róla.


Az iskolám pocsék. Harmada, negyede annyit tanulunk, mint a középiskolában!!! A tanárok élvezhetetlenül, össze-vissza adják le a tananyagot. Egy órát se lehet élvezni!!! Aztán ha logikusan megtanuljuk az anyagot, az a bukásra elég. Be kell magolni ahogy a tanár leadja, nem logikusan, hanem az ő szóhasználatával!

A tananyagok nem egyszer tele vannak tárgyi tévedéssel.

Akik máshonnan jöttek, azok is mondják, hogy sz**r a színvonal.

Akik szeretik a sulit, azok azért, mert könnyű, itt nem kell sokat tanulni, lehet sokat-sokat bulizni.


Itthon nem hallgatnak meg, ordibálnak. Nem hiszik el az érveket. Mondom: megmutatnám a régi, középsulis meg a mostani jegyzeteket, nézzék meg, ott mennyivel többet tanultunk. Nem, nekik nem kell.

Pedig ők maguk is tudnak példákat, normális egyetemen miért nehezebb, és miért jobb a színvonal. Ekkor meg felhánytorgatják, amit nem tudok, pl. mert életemben nem tanultam. És hogy én így akarok nehezebb egyetemre menni?


2012. nov. 28. 19:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Jobban tennéd ha panaszkodás helyett megvennéd a kb januárban megjelenő felvételi tájékoztatót és jelentkeznél a neked szimpatikus szakra. Ha nem vesznek föl nem vesznek föl, ha nem vesznek föl csak fél-ösztöndíjasra, a másik felét vagy kompenzálod diákmunkával és jó tanulmányi eredményekkel, vagy kínlódsz.

Nagyon divatos ma fideszezni, addig nincs baj míg az ember nem a saját érdekében tett lépések helyett pocskondiáz pártokat, hanem amellett.

2012. dec. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nem megy a részösztöndíj. Dolgozhatok mellette, akkor nem alszom és a tanulásra se marad idő, ezért idegösszeroppanás kíséretében kibukok.

Nyavalyogni pedig te is nyavalyognál, ha más nem, akkor, amikor a családod nem szól hozzád négy évig, a lediplomázásodig. Könnyű olyat mondani, hogy ne nyavalyogjon valaki.

Ráadásul gőzöm sincs, merre menjek tovább, nem tudom, miben csalódnék ugyanúgy, mint ebben.

2012. dec. 14. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!