Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Pályát tévesztettem?

Pályát tévesztettem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves vagyok, fiú. Különös lesz a kérdésem: azon töprengek, nem kellett volna-e elkezdenem színészkedni. Azért merült fel bennem ez a kérdés, mert úgy érzem, van egy csomó dolog, amiben igazán tehetséges vagyok, de elsorvad, mert nem használom ki.

Tudom, hogy ez mennyire nagyképűségnek tűnik, de nem hazudok: nagyon jó érzékem van az emberek utánzásához, parodizálásához. Nem csak megjegyzem, hanem ÉRZEM a gesztusaikat, látom az arcukat, amikor utánzom őket, ösztönösen lemásolok mindent. Sokszor "felléptem" úgy az osztályban, hogy egy tanárt utánoztam; többen mondták, hogy annyira ugyanolyanra változtattam a hangszínem, hogy ha nem látják, hogy én vagyok, akkor azt hitték volna, hogy az a tanár.


Nézzétek meg pl. ezt:


http://www.youtube.com/watch?v=_mW4yv-MiCc


Olyan jól hozza a figurát, a hangjával együtt, hogy szinte teljesen ugyanolyan, mint az eredeti. Azt vettem észre, hogy ez a képesség az érzékeny emberek sajátja. Én is ilyen vagyok, és mondom, teljesen belém ivódnak emberek. Néha ez a való életben is visszaköszön; sokszor észreveszem, hogy olyannyira felveszem a mindenkori legjobb barátaim stílusát, hogy még a hangszínem is olyanná változik, akárcsak a szavajárásom, gesztusaim.


Viszont soha nem tanultam drámát, színészetet, vagy ilyesmit. Megélni nem akarok belőle egyébként, mert nem lehet, de hobbiként gondoltam esetleg lehetne...


2012. nov. 20. 17:28
 1/4 anonim válasza:

Ha azt mondod, hogy a színészkedéssel nem az a célod, hogy megélj belőle, akkor csináld hobbiból!

Ebből kifolyólag viszont nem mondhatod, hogy pályát tévesztettél, hiszen valamiből fenn is kell tartanod magad. Szóval szerintem mégiscsak jó helyen vagy most ott abban a suliban, és azon a szakon, ahol vagy. ;)

Kezdj el járni egy színjátszókörbe és akár még fel is fedezhetnek, ha tehetséges vagy. Szerintem ez nem olyan, mint mondjuk a tánc, hogy általában az a legjobb, aki még 4-5 éves korában kezdte el csinálni. Szóval 20 évesen még nem vagy elkésve. Hajrá! :)

2012. nov. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt már kérdezted egyszer nem? :)
2012. dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De, és most kiemeltem. Mi ezzel a baj?
2012. dec. 1. 22:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmi-semmi. :) Csak nem tudtam jól emlékszem-e. :D De akkor igen. Bocsi a "zaklatásért"..:) :D
2012. dec. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!