Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet beosztani az...

Hogyan lehet beosztani az időt /főzés takarítás mosás stb. /?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudom úgy beosztani az időmet hogy minden rendben legyen otthon.! Vannak olyan napok hogy csak a főzéssel tudok foglalkozni és mire többi dologra rászánnám magam addigra nincs energiám.Az utóbbi napokba nagyon sok kávét iszok hogy tudjak bármit csinálni. És még így is nehéz. A párom szerint egy kis serkentő szert kellene szednem hogy ki tudjam takarítani az egész lakást :)!Ezt viccnek szánta ezt a kijelentést, de viccet félretéve sajnos nem igazán hiszi el hogy mire végzek az egyik munkával addigra már hulla fáradt vagyok.És ilyenkor mindig tesz valami megjegyzést ! Azt hiszi hogy a házimunka egy sétagalopp! Ezért kérek tanácsot, arra kérdésre, hogy hogyan lehet beosztani az időt!

2012. nov. 20. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Szólsz a TÁRSadnak, hogy segítsen. A titok nyitja az összedolgozás.
2012. nov. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt szerintem nem kell minden nap mindent megcsinálni. Teljesen felesleges minden nap főzni is, mosni is, takarítani is.

Másrészt pedig segítsen a párod. Gondolom te ugyanúgy dolgozol a munkahelyeden, mint ő is. Miért kellene neked egyedül csinálni a házimunkát?

2012. nov. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Pároddal csináltok heti takarítási beosztást! Nem fog leesni a gyűrű az újjáról, ha segítene. Vagy ne rakj mindent a segge alá, hogy rájöjjön hogy menni idő és energiád van a munkádban.
2012. nov. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Most jelenleg állás kereső vagyok. De hogyan lehet állást is keresni meg a házimunkát is elvégezni egyszerre? A párom fél 4 körül jön haza. Igyekszem ami tőlem kitelik. Nem akarom hogy azt higgye hogy egyáltalán nem akarok állást keresni , a másik meg nem akarom hogy azt higgye hogy lusta vagyok. Mit tegyek? Nagyon nehéz.
2012. nov. 20. 13:54
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem, hogy miért lettünk lepontozva...

Amúgy meg úgy látom, hogy csak siránkozni tudsz. Ha jelenleg nincs állásod, akkor viszont kb. a kisujjadból kellene kirázni a házimunkát.

2012. nov. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Dolgozz végig otthon napi nyolc órát otthon! Munkahelyen ennél többet kell dolgozni, és nem energia kérdése. Ott sem lehet mondani hogy nincs erőd.
2012. nov. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Csak annyit fűznék az utolsó válasz adónak, ha nem is napi nyolc órát de dolgoztam. Volt munkahelyem és nem mondogattam egyáltalán hogy nincs energiám. Úgy hogy tudom milyen a dolgozok élete nem kell azt ecsetelni hogy, akinek van munkahelye az többet dolgozik, nem kell bemutatni ismerem. Viszont az utolsó válasz adónak tennék fel egy kérdést: Hogy hogyan lehet munkát keresni ha napi nyolc óra házimunka mellet?
2012. nov. 21. 10:51
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt sem kellett volna privátban küldeni:

"Csak annyit fűznék hozzá a kommenthez hogy egyáltalán nem vagytok lepontozva. A másik dolog hogy nem sír szám. Ez szerintem tipikus pasi duma. Remélem nem tévedtem ha igen bocs. Te biztos tökéletes vagy, csak arra vagyok kíváncsi hogy a házimunkát/főzés, mosás, takarítás/- t egy nap alatt egyedül hogy, tudod megcsinálni? Ha megtudod csinálni akkor mond meg hogy hogyan csinálod? Kíváncsi vagyok rá."


Még mindig az a véleményem, hogy ha nincs munkád, akkor a napi házi munkát nevetve meg lehet csinálni. És nem, nem vagyok férfi. Nő vagyok. És persze nem vagyok tökéletes sem. De ezek a dolgok nem okoznak akkora problémát.

Nyilván nem kell minden nap nagytakarítást rendezni és nem kell 5 fogásos menüt az asztalra rittyenteni.


Takarítani elég egy héten egyszer (porszívózás, portörlés, felmosás). Mosni is max. 2x mosok egy héten, igaz ilyenkor 2-3 adagot egymás után.

Főzni pedig nyugodtan lehet 2-3 napra is, akkor megint spóroltunk némi időt. Ha nem szerettek többször enni valamiből, akkor is a napi főzés max. 1-1,5 órát vesz el az időből. Ha nem valami hiper bonyolult dolgot készítesz.

A bevásárlásra is szánjunk mondjuk heti 1x 2-3 órát (ebben már a nézelődés is benne van).


Szóval szerintem ezek a dolgok remekül megoldhatók akár munka mellett is. Legalábbis nekem megy. Igaz, az én párom nem tesz megjegyzéseket, hanem inkább segít (pl. ő porszívózik). És még bónuszként van egy gyerekünk is, akivel napi szinten nem kevés teendő van és mindketten dolgozunk. Valljuk be, az emberek (nők, családok) többsége ezeket a dolgokat zsigerből megoldja.


Összefoglalva:

Takarítás - heti 3-4 óra (lehet, még sok is)

Főzés - heti 7-10 óra

Mosás - heti 1-1,5 óra (hiszen a gép kimos, nekem csak teregetnem kell, meg utána eltenni a tiszta ruhát)


Ezzel elment heti szinten 11-15,5 óra. Egy hét 168 órából áll. Mondjuk töltesz alvással 56 órát. Alsó hangon is marad majdnem 100 órát az összes többire...pl.: álláskeresés.

2012. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Napi mennyi órádat veszi el az álláskeresés?
2012. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Most a kérdező is leírhatná egy napját.
2012. nov. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!