Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nevetnek rajtam?

Miért nevetnek rajtam?

Figyelt kérdés
Az iskolában az egyik szünetben feljött a szó arról , hogy kinek a családja honnan származhat. Mivel dédapám sokat kutatta a családfánkat, ezért én alapból tudtam, hogy a családunk eredetileg német, és a háború(vagy legalábbis egy zűrzavarosabb időszak idején)magyarosította családnevét, és költözött Magyarországra. Természetesen az ezután következő nemzedékek abban a tudatban éltek, hogy magyarok, és persze engem is ebbe neveltek bele, de a származásomat ismerem. Tehát a lényeg: megmondtam, hogy a családom eredetileg német, és elkezdtek rajtam nevetni. Nem értettem ezt az egészet. Mi ebben a vicces? 13/L

2012. okt. 10. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy azzal hülyéskedtek,hogy náci vagy,de nem hiszem...
2012. okt. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
70%

"Ezt én sem értem,nem szlovák,román vagy egyéb állatfajból valóak a felmenőid és kinevetnek.

Ilyenek a fiatal idióták.."

pontosan mit is értesz az alatt, hogy "állatfaj"? Te mit szólnál, ha rád mondanák ezt? Nem esne jól, vag talán igen...? Nem hiszem. Úgyhogy szerintem Te se bánts másokat.

Kedves Kérdező! Nem ismerjük az osztálytársaidat. Nekem is volt egy osztálytársam, aki minden olyan dolgon elkezdett nevetni, ami nem volt vicces (pl. mondtam, hogy éhes vagyok, erre elkezdett vihogni. A többiek pedig elkezdtek vihogni azon, hogy ő vihog). Nem biztos, hogy Téged nevettek ki, sőt! Semmi vicces nincs benne, hogy német a családod. Nem tudom, de szerintem a nevetésüknek semmi közük nem volt a családodhoz.

2012. okt. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát, nem tudom. szerintem biztos engem nevettek ki. mindenki valami olyasmiket mondott, hogy : "haha! német , mi?! úristen!" tehát ebből eléggé valószínű hogy rajtam nevettek. de ez már mégiscsak furcsa. Lehet, hogy ebben a körzetben ahol én élek(habár erősen kétlem) ritka a német származású család, ezért csodálkoztak rajta egy kicsit. vagy még nem hallottak ilyenről. na de ezt még én sem értem, hogy miért kell a saját származása miatt kiröhögni az embert?
2012. okt. 10. 20:45
 4/6 anonim válasza:

Mert az általáos iskolások ilyenek, VALAMIN nevetnek, amin semmi értelme nevetni... Még nem tűnt fel??? Semmi jelentősége.

Gyerekek fejében annyi fura dolog van. Pl. lehet, hogy nemrég látott egy háborúban játszódó filmet, ahol olyan mondatok hangoztak el, hogy "Jönnek a németek!". Vagy a Zimmer Feri című komédiát látta, ahol a német túristák (is) viccesek... Érted, ugye? Egyéni élménye alapján eszébe jutott arról a szóról, hogy "német", valami vicces. Vagy minden ok nélkül.


Egyébként engem 30 éve egyenesen nácinak tituláltak német származásom miatt. Hasonlóan okos gyerekek voltak...


Szóval, ne izgasd magad, ilyen az ált.isk., ez is elmúlik...

2012. okt. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

kedves második válaszoló, MI A BAJOD A SZLOVÁKOKKAL?

az én dédapám lengyel származású volt, majd Szlovákiába költöztek igy lettek szlovákok, lejjebb költöztek a határhoz, igy lettünk mi magyarok.

Nem kell senkit sem elitélni azért ahonnan származik.


Kedves kérdező, ne figyelj ezekre az osztálytársaidra, Te tudod, hogy kik voltak az elődjeid, de ők nem.

2012. okt. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

engem is csesztettek ma a semmiért

és nem tudtam, hogy most mi van hát.... van ilyen néha :D

szerintem utána már abbahagyják

2012. okt. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!