Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tényleg probléma lenne a...

Tényleg probléma lenne a konfliktuskerülés?

Figyelt kérdés

Olyan sok helyen olvastam már, többek között a Csernustól is, hogy a konfliktuskerülés igencsak negatív színben van feltűntetve. Nem igazán értem, hogy miért? Nem arról beszélek, amikor valaki annyira nyámnyila, hogy képtelen kiállni a saját érdekeiért, hanem arra gondolok, hogy magam is rettentően utálom a kakaskodást, amikor valaki egy társaságban minden áron felül akar kerekedni, vagy amikor pl iskolás gyerekek a semmin képesek verekedni. Vagy az ilyen szócsaták, egymás oktalan, de annál szenvedélyesebb basszogtatása stb stb. Szerintem sokkal bölcsebb dolog felismerni tudni azt a határt, hogy meddig érdemes felvállalni egy konfrontálódást és honnan már tényleg csak felesleges kötekedés, zsörtölődés, kakaskodás. Én fiúként, férfiként mindig súlyoztam és súlyozom, hogy érdemes-e akár csak vitába is bonyolódni olyan esetben, amikor a szituáció kimenetele gyakorlatilag mindegy, számomra indifferens. Mert igenis az jelentéktelen, hogy az ember szájkaratézással "nagyot mondjon". Ha valakit elnyomnak, akkor érdemes tenni ellene, felvállalva a harcot, ha üzleti, etikai vagy bármilyen érdek sérül, akkor igen. De tét nélkül? Hát az nekem inkább primitívségnek tűnik.

Arra lennék kíváncsi, hogy vajon mások hogy látják ezt a kérdést?



2012. okt. 10. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
A konfliktuskerülés egyfajta gyávaság!!!
2012. okt. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy is, ahogy kifejtettem?
2012. okt. 10. 17:39
 3/9 anonim ***** válasza:

Felesleges vitákat kerülöm. Persze megvédem magam, ha nagyon muszáj.

De a felesleges szócsatáknak se vége se hossza.

Az egyik ember így gondolja, a másik meg amúgy, ami szerintem természetes. Egy egyszerű példával illusztrálva nem lehet mindenkinek a kedvenc étele a mákos nokedli. Most ezen vitázni, hogy ilyen-meg olyan vagyok amikor a másik utálja, és elvárja, hogy helyeseljek, mert csak neki van igaza, és abba nem hadja a baszogatást ameddig csak be nem adom a derekam.

Az ilyen felesleges szócsatákat aki bele akar vinni, az alaposan megmosolygom, és sajnálom hogy ez számára sikert jelent, mindent meg is tesz az áhitot cél elérésében.

Hiszen mi a valóság? Mindenkinek van egy világa amit igaznak hisz. Ez a sok világ mind különálló. Nekem van igazam, nem mert nekem van igazam, de nem mert nekem van igazam. Akkor sok igazság van? Nem. Csak el kellene tudni fogadni ami nekem nem jó, az a másiknak jó, vagy éppen ellenkezőleg. Elkellene tudni a másikat fogadni.

2012. okt. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A konfliktusw kerülésést a legjobb, legokosabb dolognak tartom, én is kerülöm, ha csak lehet. Valóban előfordul, hogy ki kell állnunk bizonyos helyzetben magunkért, de igazat adok, sokszor csak a fölény, a győzelem tudata vezérli az embereket. Ebből vannak aztán a hajtépésig menő fölösleges vádaskodások. Van ahol tnaítják is az erőszakmentes kommunikációt. Én is úgy teszek, ha az én életemben nem lényeges egy dolog, akkor azon nem vitázom.

Viszont ha tényleg kell, ami ritkán van, de akkor nem hagyok magamon uralkodni.

2012. okt. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A tényleges problémákra gondolva a konfliktuskerülés egyfajta gyávaság. Az én világomban a konfliktus nem a másik ocsárlása, hanem kultúrált megbeszélése a problémáknak.
2012. okt. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Addig nem baj, amíg a kialakult konfiktushelyzet nem jelent számodra problémát, nem vágysz a megoldására. Mert ha már igen, téged is érint a dolog, és mondjuk mások hátamögé bújva várod sunyi módon, hogy mások vívják a harcot helyetted is, az más nagyon nagy gyávaság. Ezt a viselkedést megérzik az emberek, és megvan róla a véleményük :-)
2012. okt. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kakaskodás, amit meg te említettél, az nem konfliktus, hanem balhé. Műbalhé! Azt nem is kell komolyanvenni!
2012. okt. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem Csernus a konfliktuskerülő magatartáson azt érti,hogy valaki bele sem mer menni egy konfliktusba,nem pedig azt ,hogy győzedelmeskedjen a végén.Az utóbbi más tészta.OLyan esetekre gondolt például mikor valaki állandó késztetést érez arra,hogy ne bántson meg másokat vagy nem meri kimondani a véleményét,mert fél,hogy leordítják.
2012. nov. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2012. nov. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!