Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az embereknél hogyan alakul...

Az embereknél hogyan alakul ki, hogy mit szeretnek, mi érdekli őket?

Figyelt kérdés
Pl. vkinek miért a piros a kedvenc színe a másiknak pedig miért a kék. vagy miért szereti egyik a rock zenét másik a rapet. vagy miért rajong valaki a szépirrodalomért, vagy a klasszikus zenéért. vagy miért érdekel vkit a történelem ellentétben azzal aki ki nem állhatja(mint pl. én :P) ezernyi példát írhatnék még de mindegyikkel arra a kérdésre célzok, hogy hogyan alakulnak ki az úgynevezett "kedvencek" és az érdeklődési kör? remélem kapok hasznos válaszokat... :)
2012. szept. 30. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:

gondolom a szülőktől átvesznek ezt azt amit látnak gyerekkorukban. Pl ha kék szobában él 15 évig akkor nagyobb a valószínűsége hogy kék lesz a kedvenc színe, mert ezt szokta meg, ezt érzi biztonságosnak. Persze ez nem 100%.


Érdeklődési kör meg változó. Engem érdekel az anatómia a családunkból, a többieket egyáltalán nem. Enyji.

2012. szept. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

hát nyilván külső okok miatt de az egész folyamat érdekelne engem, hogy mindez hogyan.

az meg hogy a szülőktől azt erősen kétlem. én szinte minden szempontból külömbözöm a szüleimtől, mindeggyikünket más érdekel, sőt az öcsém érdeklődési köre is nagyban eltér az enyémtől pedig egy légtérben nőttünk fel szóval ez a "szülős" ok sztem nem igaz.

az meg h kék szoba... xxx elég hülye példa de értem mire célzol de ez sem feltétlen igaz mer vannak dolgok amik születésem óta mindig is körülvettek/vesznek de utálom őket!

2012. szept. 30. 18:56
 3/6 anonim ***** válasza:

egyszerűen szerintem az a dolog nyitja hogy amiben sikere van, ha végzi azt a tevékenységet jó hangulatba van közbe/utána..és ahogy ez a parányi siker növekszik, úgy egyre inkább megkedveled


zenehallgatást nézve nem könnyű szerintem ez vmiféle adottság, gondoljunk cska bele miért van az hogy 2 testvér más zenét szeret holott ugyanolyan körülmények között nőttek fel..mert az agyuk máshogy van beállítva!

2012. szept. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy milyen zenét kedvelünk leginkább az érzelmi világunktól függ (Gondolj csak bele, hogy hányszor váltunk zenei ízlést életünk során), azt a zenei stílust kedveljük ami leginkább kifejez minket (még ha ennek nem is feltétlenül vagyunk tudatában). Az érdeklődési körünk szoros kapcsolatban áll a képességeinkkel. Pl aki jó logikai készséggel bír, és jó fejszámoló, az a matematikát fogja kedvelni, míg aki kreativitással van megáldva, az a művészetek felé hajlik. Tehát nagy vonalakban elmondható, hogy a sikerélményeink határozzák meg az érdeklődésünket.
2012. szept. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de annak mi köze van a képességeknek ha én tényleg utálom a történelmet, nem szeretek vele foglalkozni de viszont a reál tudományokért (biológia, fizika, kémia stb.) odavagyok. szerintem a kettő között nincs olyan külömbség aminek a megértéséhez más képességek kellenek. vagy tévedek?
2012. okt. 1. 12:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt mondtam szoros kapcsolat van köztük, nem azt, hogy kizárólag attól függ. Az, hogy most az embert a múlt eseményei, vagy épp a minket körülvevő világ megértése érdekel, az megint csak egy lényeges, és (szerintem) nem igazán megmagyarázható tényező.
2012. okt. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!