Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Most gondolkoztam. Tényleg...

Most gondolkoztam. Tényleg ennyire szerencsétlen lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eléggé meglepődtem, mert mindenki egy kisebb incidens után eléggé rám szállt,hogy szerencsétlen vagyok.

Szakácsnak tanulok, így tegnap gyakorlaton elvágtam késsel az ujjam, egy picit. Nem nagyon, de egy picit. Az első ami jött felém, hogy:

'Ha már most az elején elvágom az ujjam, mi lesz később?'. Ma tesómtól is az jött, hogy 'Nem a facebookot kéne nyomni, hanem megtanulni a késsel bánni'.

Most így a 'bántások' után gondolkozom el, hogy nem lesz belőlem jó szakács?

Szerencsétlen vagyok?

Sokszor tapasztaltam, hogy anyu aki igen jól főz, nem egyszer vágta el az ujját, nem egyszer tört el tányérat mosogatás közben stb...

Miért néznek le akkor?


2012. szept. 15. 11:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük,még a szakácsok is elvágják az ujjukat.
2012. szept. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm:) Én is így gondoltam, de mégis mindenki úgy jött 'felém',mintha ez olyan bűn lenne ami kijavíthatatlan.

Lovagoltam 1 évig ott is az volt a jelmondat: 'Egy jó lovas leesik a lóról': D Vagy valami hasonló, ennek példájára, szakácsoknál is így van, az nem szakács, aki egyszer sem vágta el az ujját, egyszer sem sérült meg.:)

2012. szept. 15. 11:58
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen konyhai balesetek a leggyakorlottabbakkal is előfordulnak. Ezt tudod te is, hiszen felhoztad anyukádat példának.

Szakács ismerősöm (már vagy 10-15 éve szakács) még a kezét is leforrázta egyszer.

Vedd természetesnek a dolgot, tehát például ne azzal állíts rögtön haza, hogy: "Jajj, hogy elvágtam ma az ujjam!"

Hogy miért néznek bénának, azt nem tudom.

2012. szept. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Még csak most tanulod a szakmát,szóval nyugi, hiába mutatják meg illetve tudod fejben hogyan is kell a késsel bánni, gyakorlat teszi a mestert :D Én egy fél évig dolgoztam konyhán (pincérként), ott tényleg volt egy szakácsgyakornok, aki nagyon béna volt, egyszer felgyújtotta a serpenyőben lévő olajat, füstölt az egész konyha, az olyan apróságról nem is beszélek amikor 50 gyerek számára készített töltöttkáposztát égette oda, úgy hogy sunyi módon nem szólt senkinek, mi meg felszolgáltuk, na abból azért lett botrány...

Az ilyen apróságokat ne vedd magadra,viccelni próbálnak,nem szabad mindent ennyire a szívedre venni.

2012. szept. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Tesód mennyi idős? Ha fiatalabb nálad és még nem tanul szakmát akkor nyugodtan mondhatod neki hogy fogja be és majd megnézed hogy fogd boldogulni a későbbiekben


Különben minden szakmának van rossz oldala is, ácsnak visszeresedik a lába, hegesztőnek romlik a szeme, asztalos van hogy otthagyja az ujját valahol


Ne is foglalkozz vele

20/F

2012. szept. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem vagy szerencsétlen, ne aggódj.:) Ilyesmi mindenkivel előfordul.
2012. szept. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Én is el szoktam vágni néha az ujjam, pedig állítólag nagyon jól főzök. Ne foglalkozz velük. Csak az nem hibázik aki nem csinál semmit.

27/N

2012. szept. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Minden kezdet nehéz, majd belejössz, azért tanulod! Ne is foglalkozzál velük, inkább gyakorolj, később pedig nevetve, büszkén mondhatod, hogy milyen jó szakács lettél.
2012. szept. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem vagy az:)

Én 25 éve élek házasságban,nap mint nap főzök, mégis előfordul,hogy elvágom az ujjam.

Vagy a kés van frissen fenve, vagy elbambulok, vagy sietek éppen...

2012. szept. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én volt kémia tanárom mesélte, hogy egy kísérletnél, még a főiskolán megégette az ujját, hetekig vérhólyag volt rajta. Senki nem szólt be neki, de az is igaz, hogy a tanárnak nem mondta... Én fordító akarok lenni, és már évek óta emelt óraszámban tanulom az angolt, erre volt olyan, hogy "information" megfejtés helyett elkezdem: "ignorance" xD de szégyelltem magam... de pl hetente előfordul, hogy az angol tanárunkat mi javítjuk ki, vagy pótoljuk a hiányosságot, mert elég sok mindent "elfelejt". Szóval nem hinném hogy ez a vágás akkora probléma lenne. :)
2012. szept. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!