Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ragaszkodó vagy "elengedő"...

Ragaszkodó vagy "elengedő" embernek tartod magad a baráti kapcsolataidban? Miért érzed helyesnek a hozzáállásodat? Elítéled/furcsállod a másik gondolkodásmódot? Légyszi írd meg a korod és a nemed is!

Figyelt kérdés
Az elengedőt úgy értem, hogy a barátaid személye mindegy, csak az a lényeg hogy legyenek neked és betöltsenek egy posztot az életedben, legyen kikkel eljárkálnod, de amint az életed egy más állomásra érkezik (pl. középsuliból egyetemre mész, egyetemről munkahelyre, stb...), akkor természetesnek veszed hogy bizonyos emberek eltűnnek az életedből és újak töltik be a szerepüket.

2012. szept. 10. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Hát igen, a barátok jönnek, valóban betöltenek egy bizoynos szerepet, aztán elmennek... Ez így jó. Nem is tudnánk számontartani annyi barátot. Elég , ha jó szívvel tudunk a régiekre gondolni, vagy esetleg néha találkozunk.
2012. szept. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Az ember életének része már csak ilyen.

De vannak akik kitartóak, és hűségesek, ezért nem szakítják meg a kapcsolatot.


Na erre szoktam volt mondani, hogy ezért jó találmány erre a célra a telefon, és az email.


Zsömle/lány

2012. szept. 11. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ragaszkodó vagyok és megválogatom a barátaimat. Nem tartok "átmeneti vagy időkitöltő barátokat", azokat, akikkel csak felszínesen vagyok jóban, nem barátnak hanem ismerősnek, hallgatótársnak vagy jófej kollégának hívok, akikkel el tudok beszélgetni, mert közös bennünk valami. Talán ebből adódóan is mindössze 2 igaz barátom van, de számomra ezerszer többet érnek, mintha lenne 7-8, akivel nem (szívesen) osztok meg nagyon személyes dolgokat :) Szóval szerintem igen is fontos megtartani azokat a személyeket az életedben, akikkel egyszer már barátságba kerültél :)
2012. szept. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A barátaimmal ragaszkodó, a haverjaimmal elengedő vagyok. Aki igazi barát, arra szükségem lesz évek múlva is, és évek múlva is tartani fogom vele a kapcsolatot, de aki csak haver, előfordul, hogy egy idő után nem lesz szükségem rá, és akkor hagyom, hagy menjen, ha menni akar.

24/L

2012. szept. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. szept. 11. 17:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem inkább barátaim vannak, nem szeretem a felszínes kamubarátságokat. Egy darabig azt hittem, engem csak elviselnek, mert sokszor idegesítő tudok lenni, de azért benne vagyok minden hülyeségben. Viszont amikor megbuktam döbbentem rá, hogy mennyire fontos voltam nekik, és ők nekem. Még mindig mondogatják, hogy hogy lehettem ilyen barom, hogy nem tanultam, és nagyon sajnálják. Persze én is, de a kapcsolatom nem szeretném megszakítani senkivel sem, mert nagyon jó emberek.
2012. szept. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!