Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek? Öngyilkos legyek,...

Mit tegyek? Öngyilkos legyek, vagy ne?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok.Szüleim elváltak anyámnál és 24 éves nővéremmel élek.Apám szinte állandóan részeg.Nincsen sok barátom csak 2.Imádom a fegyvereket.Hiszek a szellemekben és az UFO-kban.A számítógép a mindenem,mert a való világot nem tartom jónak.Az öngyilkosságon gondolkodom és ezt már hangoztattam az anyámnak is,de nem vesz komolyan.Úgy érzem nem szeret senki.Az elmedoki azt mondja depressziós vagyok.Legtöbbször nevetek azon,ha megölnek 1 embert 1 filmben.Néha úgy érzem,hogy kedvem lenne megölni valakit,vagy magamat,esetleg megölöm és utána leszek öngyilkos.Szeretnék válaszokat,hogy el fog-e múlni vagy mit tegyek azért,hogy jobban érezzem magamat.
2012. szept. 8. 14:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Engem itt nem fognak szeretni azért amit mondok.

Szerintem az öngyilkosság egyáltalán nem olyan rossz, mint ahogy mondják. (Bár korábban elvből abszolút elutasítottam, de ez most mindegy.)

Én is sokszor mondogattam hogy jobb lesz, reménykedtem, de nem lett. Mondták nekem hogy miért nem gondolok másokra is, de nem látom értelmét hogy azért szenvedjek hogy másnak jó legyen. Soha semmi nem lett jobb. Mindig minden rosszra fordult. Persze sok dologról én tehetek, de valahogy nem tudok már segíteni sem magamon. Megváltás lenne nem élni. Én megértem ha valaki eljut arra a pontra, ahonnan már úgy érzi nincs tovább. Van akinek alacsonyabban van ez, van akinek magasabb a tűrőképessége.

Én azt mondom, hogy ha úgy érzed semmi jó nem vár rád, nem tudsz változtatni, akkor én a helyedben megtenném. Ha teljesen biztos vagyok benne.

2012. szept. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosság aztán a megoldás a problémákra!!!Ez igen...

Szembe kell nézni a problémákkal, és nem hátat fordítani neki, gyáva módon!!!!

2012. szept. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem hiszem, hogy gyáva módon hátat fordítás, ha úgy van vele, hogy nem látja értelmét az egésznek, mert tulajdonképpen teljesen mindegy, hogy mit csinálsz egész életedben, úgy fogsz elmenni, ahogy jöttél és nem haladsz sehova, semmit nem változtat a világon, hogy élsz-e halsz-e és lehet, hogy valaki úgy dönt, hogy köszöni, ő előbb leszállna inkább a körhintáról.


Mindenesetre 12 évesen nagyon fiatal vagy ahhoz, hogy ilyeneken gondolkodj, bőven találhatsz értelmet az életednek és főleg, hogy te szeretnéd is, hogy jobb legyen.

2012. szept. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hű ,mintha az én életemet írnád le ,csak apám nem részeg és más az okom ,sok sikert hátha neked összejön vmi.
2015. dec. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!