Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért néznek hülyének amiatt,...

Miért néznek hülyének amiatt, hogy fizikai munkát akarok végezni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van eszem, mindenki azt mondja milyen intelligens vagyok, ezért mindig furcsán néznek amikor azt mondom, hogy én szívesebben lennék pl. napszámos mint irodai alkalmazott. Dolgoztam már irodában, de nekem az szörnyű volt: fájt a hátam, a szemem elkezdett romlani, és akár csak 6 óra munka után is úgy érzetem magam mint egy zombi, aznap már nem volt kedvem semmihez csak ülni és bambulni. Ellenben könnyebb fizikai munkából, főleg amit szabadban lehet csinálni lenyomok 9 órát és utána agyilag tök frissnek érzem magam, és a szellemi energiáimat pl. az írásra, mint hobbimra tudom fordítani. Gondolom ez ilyen sztereótípia, hogy aki fizikai munkát végez az biztos buta, meg mivel az kevesebbet fizet, "normális" ember inkább elmegy irodistának. Pl. múltkor beszélgettem egy ismerőssel és véletlenül szóbakerült, hogy felsőfokú nyelvvizsgám van angolból. Eléggé meglepődött és azt mondta, hogy nem nézte volna ki belőlem =/Nekem viszont az egészségem, meg hogy testileg jól érezzem magam, fontosabb mint a pénz, tudom hogy ez manapság nem elfogadott dolog...én csak azt szeretném ha lennének olyan emberek akik túl tudnak ezen lépni.Van még rajtam kívül, aki így gondolja?
2012. aug. 27. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok mint te, és én is csak ilyen emberekkel találkozom akitől azt hallom hogy lenézik az ilyen embereket. De ha én nem érzem magam jól akkor ha irodába kell ülnöm, akkor miért üljek ott, ezt nem értem? Ha nekem az lenne a jó ha olyan munkám lenne ahol jönni menni kell, hozni vinni ezt azt vagy akármi, nem ülni és adminisztrálni, az miért baj? Mindegy, ilyen a társadalom. Úgy kell hozzáállni hogy nem foglalkozol más véleményével.
2012. aug. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van egy köztes megoldás is: használd az eszed és csináld meg te magad a munkahelyed. Azaz: csinálj valamilyen vállalkozást, ahol azt teheted, amit szeretsz (könnyű fizikai munka), miközben több pénzt keresel (ha jól irányítod a vállakozást) és még azt sem mondhatják rád, hogy buta vagy.
2012. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert azt hiszik ettől vagy egyszerű,nem akarsz gondolkozni csak dolgozni mint egy paraszt aki nem tud semmit.


Én is jobban szeretem a fizikai munkát,viszont szerintem jó ha nem csak a robotolásról szól hanem benne van az hogy meg kell oldani ezt azt, ergo gondolkozni kell hozzá..


Ha belegondolunk régebben egyszerűbbek voltak a munkák,és az emberek sokkal hasznosabbak voltak az élet egyéb területein.Pl. maguk készítették el a bútoraikat,tudtak barkácsolni,rengeteg ügyességük volt.

2012. aug. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! örülök, hogy nem én vagyok egyedüli, aki így gondolja.

2-es: igen, ez lenne az ideális, egyébként kézműveskedéssel is foglalkozom, ebből szeretnék majd egyszer vállalkozást létrehozni. Csak addig is kell valami kiegészítő pénzforrás.Igaz, hogy az is inkább ülőmunka, de az agyamat nem tompítja el legalább.

A fizikai munkák közül is főleg azokat szeretem, amit kint lehet csinálni a természetben. És a mások által úgy nevezett "parasztokkal" sokkal jobban el vagyok 25 éves létemre, mint a munkahelyeken folyton stresszelő, siránkozó fiatalokkal =D

2012. aug. 27. 16:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, én is tök ilyen vagyok! Ráadásul én még lány is vagyok! Diplomám van meg két nyelvvizsgám, olvasni is nagyon szeretek, de sokkal jobban szeretek fizikai munkát végezni valamiért. És az irodai munka is nagyon taszít (végeztem már pár helyen irodai munkát), olyan életidegen, elrugaszkodott dolog az egész. Sokkal inkább foglalkoznék valami kézzel fogható munkát, meg állatokat is szívesen etetnék, gondoznék, takarítanám a lakóhelyüket stb. De amikor ezeket elmondom, akkor az én ismerőseim is néznek, hogy most mi van, hogy diplomásként nem irodában akarok megrohadni.
2012. szept. 1. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Remélem, nem baj, hogy majd' egy évvel a kérdés után írok (remélem, valaki még olvassa:-))), de csak most bukkantam rá...

És van is egy viszonylag friss élményem ezzel kapcsolatban.

Nemrég egy baráti társasággal keltünk át a komppal a szigetmonostori révnél, és valaki megjegyezte, hogy milyen sz** munkája van a révésznek, egész álló nap 10 percenként ugyanazt csinálni, éveken keresztül... Mire azt mondtam, hogy miért lenne ez sz** munka? Kint lehet a szabad levegőn, némi mozgással is jár a munka, meg aztán sem az időjárás, sem a folyó, sem a táj nem teljesen egyforma sohasem, mindig változik.


Egyébként én is így vagyok vele, mint a kérdező. Majd megvesztem volna egy kis kerti ásásért, gereblyézésért és veteményezésért, könyvtárazás helyett, amikor a szakdogáimat írtam... Úgy igénylem a mozgást és a szabad levegőt, mint a kutyám. Még akkor sem bírom ki 3-4 naptól tovább a négy fal között, ha beteg vagyok, vagy rossz az idő. Többek között ezért is utasítottam már el jól fizető, de szinte teljes bezártsággal járó állásokat -- és nem jó dolgomban... Néztek is hülyének rendesen, hogy mi az, munkanélküli vagyok és még válogatok?!

Ehhez még valami.

Megfigyeltem, hogy azok az emberek, akik nagyvárosi jómódú nagypolgári értelmiségi családból származnak, és városban is élték le az életüket, elit értelmiségiként, azok kisebb vagy nagyobb mértékben, de mind paranoiásak. (Személyesen nem ismerek egy kivételt sem, ha valaki tud ilyenről, hozzon össze vele!) Ilyenkor hálát adok, hogy én egyszerű családból származó falusi liba vagyok -- különben soha nem lettem volna azzá, akivé. (Na nem mintha nagy szám lennék, félreértés ne essék!) Ami azt illeti, soha nem is fogom megszokni a várost és a KIZÁRÓLAG négy fal közötti életmódot -- hiába a diplomák, nyelvvizsgák, és a csaknem másfél évtized, amit már városban leéltem, én még mindig úgy érzem itt magam, mint egy befogott vadállat.


Arról nem is beszélve -- ez is saját megfigyelés! --, hogy az egyszerű, hétköznapi, fizikai jellegű munkát végző fiatalemberek mérföldekkel helyesebbek, mint az elitértelmiségi töketlen véglények, akikkel az egyetemen volt szerencsém találkozni -- többévente talán egy kivétellel...

2013. ápr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!