Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnám legyőzni ezt a...

Hogy tudnám legyőzni ezt a telhetlenséget?

Figyelt kérdés
Röviden ,tömören semmit nem tudok nagyon megbecsülni,de ugyan akkor semmit sem teszek meg ,azért hogy megmaradjon vagy elérjem. Egyszerre jellemezz lustasság és maximalizmus(tudom egy kicsit paradoxon kijelentés.)Sok mindent elértem az életben és egy hajszálnyit sem tudom értékelni így vissza nézve ,viszont sokakat a tetteimmel vagy szavaimmal csodálattal töltött el,csak ezeket nem tudtam egészen elhinni(hogy ha már itt tartunk eléggé szkeptikus is vagyok),mert úgy gondoltam valami rossz szándék van e szavak mögött ,hol ott szerintem egy kivülálló szerint nem.Nem tudom ,hogy talán ez is közre játszott-e de az utóbbi idöben 2 családtagot is elvesztettem ,szülök válása elött sokat aggodalmaskodtam ,mert apám sokszor bántalmaztam anyámat testileg lelkileg emlékszem hogy egyszer kis koromban is volt egy durva vitájuk és a végen elhangzott a válás szó ,ettől a "szó" után egy szörnyű gondolat született meg bennem és ez az öngyilkosság ,mert hihetetlenül családcentrikus voltam ,ma pedig már nem ,hisz a család készített ki idegileg éveken át.
2012. aug. 4. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz telhetetlenség alatt? Nekem ebből nem egyértelmű.

Ismerek egyébként egy embert, akire ugyanezek jellemzőek - csak szerintem neki nem lenne annyi önkritikája, hogy beismerje. Mindegy.

Akkor szokott ilyesmi előfordulni, amikor az illető természetesnek veszi, hogy az, ami körbeveszi, jár neki. Semmit nem kapsz te sem csak úgy, nem elég tátott szájjal várni a sült galambot, mindenért tenni kell. Te is mindenért tettél, energiát áldoztál, hiszen máskülönben nem tartanál ott, ahol.

2012. aug. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Talán ,mert úgy érzem,hogy amint elértem az egy elvárt szintű,de nem igazán meg erőltettem magam kicsikét küzdő szellemű vagyok ,nem tudom azokat a dolgokat értékelni amik ,csak úgy az ölembe eset ,mikor amikor előtte nagyon vágytam rá, csak megküzdve akartam megszerezzni.
2012. aug. 4. 20:15
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsi ezért a "maszlagért" ,mint itt is a tökéletességre törekszem ,csak néha a "rossz" szavakat is benne felejtetem.
2012. aug. 4. 20:18
 4/4 BRONY PONE válasza:

When a storm makes you feel down

just put your face in the wind

regardless of how dark the clouds above you are they'll go away some time


stand up, when you're down

stand up, even you're lying at

the very bottom

stand up it'll all continue somehow


it's difficult not to lose one's way

with all those laws and rules

to lead a life that one respects


even when everything is against you at the moment

and nobody wants to bet on you

you don't need to prove anything

to anyone here...

only if you want to prove it to yourself


no panic. it won't be so bad

more than taking your head won't happen (it means nothing worse than that will happen)

come and look to the future!


olvasd el értelmezd hidd el hogy ez a vers igaz és semmi sem fog akadályt okozni

2012. aug. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!