Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megmenthet a szerelem?

Megmenthet a szerelem?

Figyelt kérdés
Vagy egyéb provizórikus dolgokat is kell csinálnunk? Hiába élek? Ez nem számít? Akkor vegyem rá magam a romantikus öngyilkosságra?

2012. júl. 22. 20:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ő az egyetlen! Akiért meghalnék!
2012. júl. 22. 20:25
 2/11 anonim ***** válasza:
Meg kell mondjam, nem értem a kérdésed, de a "romantikus öngyilkosság" nekem nagyon szarul hangzik.
2012. júl. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi, már megfáradtam a szerelemben. Hiába van tökéletes nő!
2012. júl. 22. 20:33
 4/11 anonim ***** válasza:
Önmagadtól a szerelem sem menthet meg.
2012. júl. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kérdés arra vall, hogy egyébként az életed nem jó, és keresel valami mentőövet. Nos, a szerelem is kiemelhet a válságodból, de egyáltalán nem kizárólagosan.


Tehát: igen, megmenthet, de csak azáltal, hogy megváltoztat téged. De szerelem nélkül is lehet változni!

2012. júl. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem tudom, én úgy vélem, ahogy eddig éltem, szerelem nélkül képtelen vagyok létezni. Lehet ez kicsit szentimentálisan hangzik, de valamiért ilyen a karakterem talán.

Még ha élőben, a valóságban nem alakulnak a dolgaim sehogy, az már nem annyira érdekel. Elfogadtam a semmit, mint az élet egy szükséges részét.

Egy idézetet szeretnék még ideírni, mindenkor aktuális az életmre, mint metafora akár: But this life was not for you, Though I learned from you...

Talán valaki majd tényleg tanul tőlem, hogy miképp nem érdemes élni.

2012. júl. 24. 14:07
 7/11 A kérdező kommentje:
Leginkább szellem lennék, csak úszni, lebegni test nélkül. Nem szeretem a fizikai valóságot, sose szerettem. Már csinálni sem szeretek igazán semmit. És az sem érdekel, hogy más, mit csinál. Ezért idegesítenek, untatnak az élménybeszámolók, hogy ki hol volt, mit tett. Nem érdekel. Csak a gondolatok, egy másik dimenzió.
2012. júl. 24. 17:44
 8/11 A kérdező kommentje:
Én vagyok a halál. A megsemmisülés. A szerelem. Az örök aggodalom, az anyák szégyene.
2012. júl. 25. 18:14
 9/11 A kérdező kommentje:

Éppen most harangoznak! A fejedben? Igen. Na és? Semmi, csak kérdeztem. Ok.

Istenem örök atyám

Szent kezedbe adom lelkem

Légy jóságos bírám

Engedj haza országodba engem

2012. júl. 25. 19:07
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Magyarország!
2012. júl. 25. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!