Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mivel vidíthatnám fel magam,...

Mivel vidíthatnám fel magam, ha rájöttem, hogy az elmúlt 12 évemet elcsesztem?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra gondolok, hogy egész általános iskolában, illetve szakközépiskolában rengeteget tanultam, túl sokat is. Mindig a cél az ötös volt, sőt az, hogy a legjobb legyek az osztályból. Ez mondjuk sikerült is, de rájöttem, hogy ezzel mennyi mást szalasztottam el. Kimaradt az életemből a szerelem, nem jártam bulizni, nem ismertem meg az életet. Egy burokban éltem, ami a tanulásról szólt. Az utolsó egy évben döbbentem rá, így idén már a felét tanultam mint előtte. De a jegyeim ugyanolyan jók maradtak, amin meglepődtem. Ám így még inkább bánt, hogy az előtte lévő 12 évben annyit tanultam. Hiszen ezek szerint fele ennyi idő és energia befektetéssel is ugyanezt az eredmény értem volna el. Akkor meg minek tanultam? És most egyrészt attól félek, hogy vagy elfelejtem a "leckét" fősuliig, és ott is túl sokat fogok tanulni, vagy pedig annyira megtetszik a szabadság, hogy teljesen el fogom hanyagolni a tanulást. Melyik út vár rám? Napok óta szinte depressziós vagyok, mert mint egy megvilágosodásként ért, hogy elcsesztem 12 gyönyörű évet az életemből. Más érezte már ezt?
2009. júl. 9. 19:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%

Én is így érzek, 21 évesen... :(

Te fiú vagy vagy lány?

2009. júl. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
84%
én csak 3 évet b.sztam el, de én egy barátságra, ami fél órája szakadt meg.. ha eddg ment a tanulás, ezután is fog, csak egy kicsit bulizol is:)
2009. júl. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Remélem tényleg megtalálom az aranyközéputat. Egyébként lány vagyok.

2009. júl. 9. 22:58
 14/16 anonim ***** válasza:

"Akkor meg minek tanultam?" azért tanultál hogy megtanulj tanulni. hidd el ha majd fősulin tanulni kell sokkal könnyebben fogod magad rá venni és könnyebben hatékonyabban tudod majd az anyagot(nem csak azt ami kötelező hanem ami érdekel is) elsajátítani.


" És most egyrészt attól félek, hogy vagy elfelejtem a "leckét" fősuliig". ettől ne félj minden más ember is hasonló helyzetben megy fősulira. ők se félnek.


"túl sokat fogok tanulni" hát ez rajtad múlik, amúgy fősulin már tanulhatc olyan dolgokat ami érdekelhet és tud jó dolgokat tenni a világgal stb...(bár tudom nem akarja mindenki megváltani a világot,nálam már elmúlt)


"annyira megtetszik a szabadság" ez is rajtad mulik. szép a világ de azért annyira nem.


"Melyik út vár rám?" ez teljesen a te döntésed.


amit tudok javasolni fősulin az a kapcsolat rendszer építése és a nyelvek alapos tanulása.(hangsúly mind a 2ön erősen van). kapcsolat rendszer alatt nem disco-s részeg ismerősőket értsd az is kell, de kell a tanárokkal is beszélni, hiszen lehet hogy tudnak esetleg munkát ajánlani stb...

a nyelv meg azért kell, mert jelentősen megnövelheted a beszélgetni képes emberek társaságát. ha csak magyarul tudc akkor "csak" 10millio emberrel tudc szót érteni, de ha beszéled angolt,fraciát,német akkor már nagyon sok lesz.


amúgy szerintem nyáron járj vlmi karateedzésre, táncra, ahol kénytelen(általánban párosával edzenek,táncolnak az emberek) leszel megismerni embereket.


"Kimaradt az életemből a szerelem, nem jártam bulizni, nem ismertem meg az életet."


az életről annyit hogy az emberek dolgoznak egésznap. aki nem ezt teszi az meg lógja a napot(lehet önhibáján kívűl mert nincs munkája). a buli is csak úgy buli hogy jótársaságod van(bár fene tudja), én se jártam, 1-2szer voltam de állandóan részegedés lett a vége.


"nem ismertem meg az életet." hát a tízenévesek élete más mint a felnötteké. arról nem maradtál még le. felnöttként élni megtanulni se könnyü, eltartani magad stb...


"Kimaradt az életemből a szerelem",hát erről nehéz írni, mert nem nagyon éreztem még ilyet. de szerintem max a csalódásokat nem ismerted meg a életben(hogy itatnak le azért hogy ágyba kerülj,hogy hazudnak azért hogy megfektessenek,hogy a esetleg barátod hányszor elmondja hogy szeret aztán 1év után dob, mert mégsem). hidd el ez is ugyanolyan rossz lehet.

na mindegy mára sokat írtam.

f25

2009. júl. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az én életem eddig nekem is így telt,most leszek harmadikos gimnazista,de az általánosban én is úgy voltam,mint te,de középsuliban elkezdtünk haverokkal Pestre koncertre,színházba járni,mert a bulizás nem nagyon érdekelt minket.
2009. júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy nem cseszted el az életedet, és szerintem ha mélyen magadba nézel te sem így látod! :)Lehet, hogy a környezetedben nem sok hasonló gondolkodású fiatallal találkoztál, akik úgy gondolkoznak mint te, pedig az igazság az, hogy sokan vannak ilyenek. Többen mind gondolnád, én is csak akkor jöttem rá, mint középiskolába kerültem, addig különcnek éreztem kicsit magam. :)

A barátaim is hasonlóak mint te, nem járnak bulizni, rengeteget tanulnak, mert határozott céljuk van, hogy hova akarnak továbbtanulni, kimaradt a szerelem az életükből stb. Mi úgy kapcsolódunk ki, hogy elmegyünk szünetekben kirándulni, vagy átmegyünk egymáshoz házibulizni. És egyikünk se érzi azt, hogy kimaradt valami az életéből, mindenki pozitív és életvidám, és remélem ez így is marad. :D

Kívánom neked, hogy akárhol is tanulsz tovább találj olyan barátokra akik megmutatják neked, hogy az az élet amit eddig éltél az nem "elcseszés", hanem egy követendő példa. :)A szerelem miatt ne aggódj, a fősulin biztosan megtalálod a hozzádvaló párt, eddig csak a csalódásoktól kímélted meg magad tudatlanul is, a fiúk ugyanis később érnek meg egy komolyabb kapcsolatra. :D

2009. júl. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!