Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mivel vidíthatnám fel magam,...

Mivel vidíthatnám fel magam, ha rájöttem, hogy az elmúlt 12 évemet elcsesztem?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra gondolok, hogy egész általános iskolában, illetve szakközépiskolában rengeteget tanultam, túl sokat is. Mindig a cél az ötös volt, sőt az, hogy a legjobb legyek az osztályból. Ez mondjuk sikerült is, de rájöttem, hogy ezzel mennyi mást szalasztottam el. Kimaradt az életemből a szerelem, nem jártam bulizni, nem ismertem meg az életet. Egy burokban éltem, ami a tanulásról szólt. Az utolsó egy évben döbbentem rá, így idén már a felét tanultam mint előtte. De a jegyeim ugyanolyan jók maradtak, amin meglepődtem. Ám így még inkább bánt, hogy az előtte lévő 12 évben annyit tanultam. Hiszen ezek szerint fele ennyi idő és energia befektetéssel is ugyanezt az eredmény értem volna el. Akkor meg minek tanultam? És most egyrészt attól félek, hogy vagy elfelejtem a "leckét" fősuliig, és ott is túl sokat fogok tanulni, vagy pedig annyira megtetszik a szabadság, hogy teljesen el fogom hanyagolni a tanulást. Melyik út vár rám? Napok óta szinte depressziós vagyok, mert mint egy megvilágosodásként ért, hogy elcsesztem 12 gyönyörű évet az életemből. Más érezte már ezt?
2009. júl. 9. 19:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Én meg a napokban jöttem rá,hogy 2 évemet csesztem el. Igaz, ez kevesebb és más miatt is van,mint a tiéd de nagyon szívenütött a felismerés. Szerintem már az is jelent valamit,hogy rájöttél. Nem a végletekben kell élni, meg kellene találnod az arany középutat. Tanulj is és szakíts egy kis időt a szórakozásra,kikapcsolódásra is.
2009. júl. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%

Nem, ugyanis sosem tanultam..............Nem azért vagyunk "itt", hogy tanuljunk, csak ki kell nyilatkoztatnunk, amit már tudunk.Ezzel a kinyilatkoztatással fogod kiteljesíteni magad, és a tapasztalataidon kersztül teremted újjá önmagad. EZZEL IGAZOLOD AZ ÉLETET, ÉS ADSZ NEKI CÉLT.......ÍGY TESZED SZENTSÉGGÉ!!!

Szerintem gombázz egyjót és lazíts..........

2009. júl. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%

Mi van?Mégis mit akartál idáig csinálni?Az a dolgod hogy tanulj,egyenlőre!Később majd bulizhatsz,lehet szerelmed.Hogyan akarod felcserélni a sorrendet?

Ahogy elnézem te épp most fogod elkezdeni elcseszni az életed.

2009. júl. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

Ja és oda jutsz ahova a 2. válaszoló:

Beszívsz,és hülyeségeket beszélsz.

2009. júl. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
11%
nEM SZÍVTAM BE ÉS MÉG HÜLYESÉGEKET SEM BESZÉLTEM..............igaz, Jézusra is ezt kajabálták folyamatosan a farizeusok:(.....Meg lehet nézni a világot! Csicskák!
2009. júl. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
az irták előttem,hogy most fogod elcseszni.szerintem nem.szerintem te csak azért tetted ezt mert valahol jólesett neked,és most érsz meg arra,hogy más legyél.nem csesztél el semmit,az életet nem lehet elcseszni.mindig minden úgy van jól ahogy van,még ha azt nemis úgy érezzük.azt tanácsolom,tedd azt ami jólesik,de soha ne erőltess semmit,bármi is legyen az.de azért picit figyelj arra is,hogy mi lesz később.nem tudjuk,lesz e később,hisz a mát adták,holnapot nem igérték.de azért nemárt egy kis energiát abba is fektetni:)
2009. júl. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Kíváncsi lennék,ha a szüleit kérdeznénk,ők is azt tanácsolnák e,hogy tegye mai jól esik.
2009. júl. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A szüleim is azt mondják, hogy egyelőre az a dolgom, hogy tanuljak. (Nem kötekedésképpen, de az egyenlőre és az egyelőre nem ugyanaz. Na ezt is azért tudom, mert magyar versenyekre jártam. Na mindegy.) De itt vagyok 19 évesen, és a tanuláson kívül sokat felmutatni nem tudok. 19 éves vagyok és szűz. Nem ciki ez szerintem, de már nagyon vágyok egy társra. Nem ismerek egy discot sem a környékünkön. Nem lazultam soha. Egyetlen itthon ülős hobbim van. Nem tapasztaltam meg az életet egy kicsit sem. Csak azt tudom, ami a könyvekben van. De abból megélni nem lehet. És nagyon bánom, hogy nem figyeltem jobban a külvilágra. Az utóbbi egy évemben fejlődtem egy kicsit, de még mindig messze vagyok az átlag fiataloktól. És annyira bánom az eddigi életem. Ha előről kezdhetném...

2009. júl. 9. 19:59
 9/16 anonim ***** válasza:
94%
Sokan még ennyit sem tudnak felmutatni!És ha most kezdesz el bulizni,lazítani,akkor sem késtél le semmiről!Én 18 vagyok,reményeim szerint most leszek egyetemista.Én sem nagyon jártam bulizni,bár ez nekem soha nem hiányzott,de az már nem ide tartozik,hogy miért.Szóval nem magamból indulok ki,de sokszor látom,hogy több ember a főiskolai évei alatt kezd el úgy igazán szórakozni,komoly párkapcsolatot kialakítani.Ez már szabadabb légkör,más,mint a középsuli,és bepótolhatsz még mindent,amiről úgy érezted,hogy hiányzott.Azért nem kell átesni a ló túloldalára,de szerintem neked ettől nem kell félned,hiszen szerintem te felelősségtudó ember vagy,szóval meg fogod találni az arany középutat.Ja és még valami...valószínű,hogy a sok éves tanulásnak köszönhető,hogy nem romlottak a jegyeid kevesebb tanulással.:)
2009. júl. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
Semmit nem rontottál el. Fiatal vagy még szinte gyerek. (bocs ez + akar leni). Én 28 évesen jöttem rá a dolgok lényegére és megbántam h nem tanultam jobban. Az élet iskolája amit hiányolsz még hátra van, még meg is unod. A bulizás is pótolható. Discos voltam 12 évig , mára már se a tömeget se az éjszakát se a hangoskodást nem bírom. Tudod valahogy úgy van ez, hogy mindenkinek az hiányzik ami nincs vagy még ismeretlen. Sok sikert és törekedj a kiegyensúlyozottságra az élet minden területén...
2009. júl. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!