Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

(Nincs pszichológusom, tudom, lehet kéne.)

19 éves vagyok, ez az utolsó évem a suliban. Nem jelentkeztem sehova, viszont dolgozni nem akarok, szociális fóbiám van, tehát elég nehéz (lehetetlen) lenne. Viszont nem élünk valami jól. Sokszor megfordult a fejemben hogy valamit üzletelni kellene, de minden vállalkozáshoz kell kezdőtőke, ami meg nincs... Tehetségem van a rajzhoz, festéshez de a mai világban ezekből nem nagyon lehet megélni. (Minden mai festő vagy gyerek, vagy nagyon öreg, vagy hiányzik az egyik végtagja, de komolyan, csak ezekre van kereslek sznob körökben...) Valamint még írni is elég jól tudok, de íróként is nehéz megélni.

Tervbe volt véve hogy költözünk ki Angliába, mivel én is meg tesóm is jól tudunk angolul, és oda nem jönnének utánunk a bankok (sok a tartozásunk) viszont ahhoz is kell pénz, na meg anyum nem valami lelkes, és le van ragadva egy szemét, önző palinál már vagy két éve. És akármit mondok anyámnak, valami új ötletet, mindig a hibákat keresi benne, és sajnos átragadt rám is ez a pesszimista hozzáállás.

Hát röviden ennyi. Bármilyen tanácsot tudtok adni az nagyon jól esne.



2012. máj. 22. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:

"Tervbe volt véve hogy költözünk ki Angliába, mivel én is meg tesóm is jól tudunk angolul, és oda nem jönnének utánunk a bankok (sok a tartozásunk)"


Európai Unio. Simán megtalálnak és levonják az ottani keresetedből. Ilyen hozzáállással, hogy adósságot nem visszafizetni kell, hanem elbújni, a "sznobok" meg biztos csak azért nem veszik a vackaidat, mert nem vagy öreg/rokkant/gyerek, feleslegesen mennél külföldre, ugyanúgy nem boldogulnál, mert a hiba benned van.

2012. máj. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szeptemberig még valamilyen OKJ-s képzésre is jelentkezhetsz. Érettségivel vagy a nélkül. A szociális fóbiádat nem tudod kezeltetni? Vagy nagyon súlyos? Hát, munkát is vállalhatnál, de ha nem akarsz.. A munkanélkülinél különböző képzéseknél is előnyt élvezel tudtommal mivel kilépő vagy. Más elképzelés amit esetleg tanulnál is? A szociális fóbiád miatt normálisan suliba se jártál?
2012. máj. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
hogyha nem akarsz dolgozni, abban az esetben hogy ilyen körülmények vannak körülötted, akkor egy nyomorék életképtelen, genetikai hulladék ge_ci vagy.
2012. máj. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves szavakat, kedves utolsó. :D Sokan mondták már, hogy életképtelen vagyok, ez igaz is nagyjából, tisztában vagyok vele...

Dolgozást meg úgy értem, hogy valakinek dolgozni, tehát valamilyen vállalkozást elindítanék, vagy pl. ami most menő, csinálnék valamilyen ékszereket, eladnám, ilyesmi, lényeg hogy ne nagyon kelljen emberekkel találkozni.

Régebben nem ilyen volt a hozzáállásom amúgy csak túl sok sz*rt láttam már és valahogy nem tudok optimistán tekinteni a jövőre...

Érettségim meg megvan, most szakmán vagyok, szociális fóbiám miatt meg még kétséges hogy eltudom-e végezni..

2012. máj. 22. 22:53
 5/10 anonim ***** válasza:

ha szociális fóbiád van akkor Angliában se tudnál emberek közé menni

meg ha olyan munkát vállalsz ahol egyedül vagy még jobban elkerülöd az emberek társaságát csak rosszabb lesz

így soha nem fogsz kigyógyulni belőle



szóval ajánlom a pszichológust mert én is hasonló helyzetben voltam de fél éve járok szedem a gyógyszert és már sokkal jobban érzem magam

2012. máj. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen tudom milyen ez nekem is van. Ha kettőnél több ember van a közelembe ideges leszek. Azt javaslom kérj segítséget szakembertől. Először menj el olyan helyre ahol kevesebben vannak, próbálj hozzá szokni az emberekhez. Keress a neten OKJ-és szakmát. Beszélgess másokkal minél többet.
2012. máj. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%

,,Sokszor megfordult a fejemben hogy valamit üzletelni kellene..."

,,Nem jelentkeztem sehova, viszont dolgozni nem akarok."

,,Nincs pszichológusom, tudom, lehet kéne."


Ilyen szlogennel üzletelésen gondolkozol?

OMG... LOL

2012. máj. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Hát figyelj ha vannak adósságaitok mert pedig gondolom hogy nem neked vannak hanem a szüleidnek, azt nem vagy te köteles visszafizetni az az te nulláról indulsz, a szüleidé akik felvették azok fizessék vissza. Én is úgy voltam vele hogy én nekem ne dirigáljon senki én 18 évesen álltam neki virágkertészetben dolgozni nagyon nehéz volt elviselni ahogy parancsolgatnak de tudtam ha kiakarok kerülni a családomtól akkor dolgoznom kell és önállónak kell lennem és 19 évesen el is költöztem otthonról albérletbe egyedül.Később már nem is a pénzért jártam dolgozni hanem a társaságért és hogy megtartsam a munkahelyem minél tovább.Mert aki nem dolgozik annak pénze sem lesz és akinek nincsen pénze az sanyarog és nyomorog.Próbálj meg valami munkát keresni ha még nem is a szakmáddal függ össze de legalább volna kis jövedelem minden hónapban ami fix.
2012. máj. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat.

A nem épp segítőkész válaszokhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy pont az olyan emberek miatt jutottam idáig, mint ti... :D

Nem volt ám ez mindig így...

2012. máj. 25. 11:04
 10/10 anonim válasza:
Ami fáj az nevel.
2012. máj. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!