Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért teszi tönkre az életem...

Miért teszi tönkre az életem az, hogy azt gondolom, mindenki rajtam nevet az utcán?

Figyelt kérdés

Hihetetlen rossz érzés, a külsőm értékelése a pince alján van. Azt hittem, 21 évesen már nem lesznek ilyen önértékelési problémái.

F/21


2009. jún. 27. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha azt hiszed ronda vagy nézz körül jobban és meg fogod látni hogy vannak nálad sokkal rondább emberek is. Akkor pedig örülj hogy te nem olyan vagy. Ha ez nem segít akkor változtass magadon. Új séró, fogyás, edzés, új stílus, ruhák, nem tudom mi bajod magaddal de mindent ami nem tetszik magadon változtass meg. Nekem bevált...
2009. jún. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért is nevetnének rajtad?
2009. jún. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Valóban ez a kérdés: miért gondolod, hogy nevetnek rajtad. Általános, hogy akik a környezetükből hallják, látják, hogy egyes emberek kinevetnek másokat, (pl. mész az utcán a nagytesóddal, vagy bárkivel, és azt mondja, "figyeld azt a csontvázat ott!") szóval ha gyakran hallasz ilyesmit, akkor gondolod, hogy nyílván veled is így tesznek mások. Ha meg te magad így meg-megítélgetsz másokat, akkor méginkább azt kell hogy hidd, veled is így tesznek.

Ellenszer, amit fentebb már tanácsoltak neked, figyelj meg olyanokat, akik még saját magadnál is kevésbbé tetszenek, és - most jön a továbblépés: Próbáld meg elfogadni őket. Kérdezd meg magadtól: Barátkoznál azzal a fiúval ott? Okos lehet vajon? Jószívű lehet? El tudod hinni róla, hogy valami jó fej? Ha ezekre a kérdésekre igennel tudsz válaszolni, akkor magadról is tedd fel ugyanezeket a kérdéseket, és válaszolj igennel.

2009. jún. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló! Régen olvastam ilyen érdekes tanácsot.

Nagyon nehéz megmondanom, hogy miért érzem ezt. Egyszerűen utálom a fejem és folyton ez a hit, ez az érzés gyötör, lassan az utcára se merek kilépni.

2009. jún. 27. 18:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért hiszed azt,hogy röhögnek rajtad,mert nem fogadod el magad,és azt hiszed,tényleg olyan ember vagy,akit ki kell röhögni.A környezetemben is vannak ilyen emberek,sőt néha még én is azt érzem,hogy rajtam röhögnek.Ha ilyenkor elgondolkodok rajta,mért érzem ezt,arra jutok,hogy valami nem tetszik magamon,pl.a ruhám,a hajam,a fejem stb. Az előző válaszolók jó tanácsokat adtak,talán beválhat.
2009. jún. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az vagyok, akit megszólítottál "utolsó válaszoló"-ként. Most nem tudom, hogy az "érdekes" szó pozitív-e nálad, vagyis, hogy megpróbálkozol-e azzal, amit írtam. Írd meg sikerül-e. Ha ennyire írtózol a fejedtől, próbáld meg ezt: Nézz a tükörbe hosszasan, barátkozz a fejeddel. Gondold azt, hogy nem te vagy az, hanem másvalaki. Nézd meg magad nevetve, mosolyogva, grimaszkodva, szomorúan, stb. (csak csukott szemmel nem tudod megnézni magad:))Fogadd elaz arcot, amit látsz a tükörben. Gyakran nézd a fejedet, és jó szívvel. Egy idő múlva hozzászoksz, és megbarátkozol vele. Küldök még egy kódot, kattints rá, hátha az is érdekes lesz, amit ott találsz.
2009. jún. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Javaslom a Holle Anyó Másképen címűt, vagy a "Kedves Testem"c. verset.

[link]

2009. jún. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!