Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon-nagyon ritkán álmodok....

Nagyon-nagyon ritkán álmodok. Ez egy elfogadható dolog, vagy éppen nem?

Figyelt kérdés
Legendásan rossz alvó vagyok. Régebben rengeteget fájt a fejem is. Míg másnak gyakori és színes álmai vannak, én alig álmodom. Tudom, tudom: azt szokták erre mondani, hogy biztos álmodom én is, csak nem emlékszem rá. Akkor mások miért emklékeznek és én miért nem? Ha egyébként hajnali fejfájással ébredek, mindig egy rövid, rossz álom kíséretében teszem.
2009. jún. 19. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az alvásnak több szakasza van. Létezik a legmélyebb alvási szakasz, az ún. REM (rapid-eye-movement, azaz gyors szemmozgással jellemezhető) rész, amelyben gyakorlatilag az álmodás is történik. Ha az ember nem képes arra, hogy ebbe a státuszba kerüljön, vagy esetleg nem elég fáradt ahhoz, hogy ilyen szakaszba kerüljön, előfordul, hogy nem álmodik, ugyanis, ha nem feltétlenül ekkor történnek az álmok, ebben a részben álmodunk a legtöbbet. Úgy tartják, hogy ha valakit ebből a REM szakaszból felébresztenek, az kristály tisztán emlékszik az álmára.

Viszont emiatt nem kell aggódni. Attól függetlenül, hogy nem álmodsz, az agyad ilyenkor is kikapcsol, és ugyanúgy relaxál, mint az álmodó embereké. Egy 73 éves öregasszonynál diagnosztizálták, hogy nem álmodott, megvizsgálták, és azon kívül, hogy nem álmodott, semmilyen más problémája nem volt, így nagy valószínűséggel kijelenthető, hogy a nem-álmodás nincs hatással az egészségre.

Viszont lehetséges, hogy csak szimplán elfáradsz a nap végére, és ilyenkor már csak arra vágyódsz, hogy pihenj, és kikapcsolj teljesen.

2009. jún. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%
Mindig álmodsz csak nem mindig emlékszel rá.
2009. jún. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

Ezt úgy tudnád meg, ha megbíznál valakit, hogy sűrűn ébresszen fel.

Vagy egy alváslaborban - a Madarász u.-ban van ilyen. Körzeti orvos beutalhat (ha komoly problémád van, mondjuk horkolás).

2009. jún. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!