Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy senkit sem...

Miért van az, hogy senkit sem tudok elviselni magam mellett?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre,nem vagyok embergyűlölő,nem utálok én senkit sem,sőt,mindenkinek a legjobbat akarom!

DE!Az emberek inkább tartsanak velem távolságot.Előbb-utóbb mindenkire ráunok sajnos.Egyedül szeretek lenni,magammal.


Tudom,hogy ez rossz,mert egyedül a világban nem tud boldogulni az ember.Lassan már azok társaságára sem vágyok,akiket egyébként szeretek (pl.:anyukám).


Mit tehetnék,hogy szeressek emberek között lenni és nem csak egyedül?Hogy ne azt érezzem,hogy a társaság csak korlátoz abban,hogy elmerüljek magamban...


20/L



2012. ápr. 5. 12:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Például sokszor van olyan,hogy egész nap nem szólok egy szót sem...
2012. ápr. 5. 12:35
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezen csak tudatosan tudsz változtatni, úgy hogy direkt mész oda emberekhez, ismerőseidhez és erőlteted a beszélgetést, aztán jó esetben megtetszik a dolog, vagy érnek pozitív élmények amitől megtetszik. Én is ilyen voltam/vagyok. De akármennyire jó nekem egyedül nem tehetem meg, mert egyre jobban kinéznének az emberek és csak leugatnának, egy két rövid párbeszéd nem olyan megterhelő senkivel.
2012. ápr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
És ha jól sejtem, van egyetlen egy ember, akivel viszont szeretsz lenni, és ha másokkal kell lenned, mindig arra gondolsz, hogy bár inkább azzal a másikkal lennél. Így van?
2012. ápr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs ilyen ember...
2012. ápr. 5. 13:21
 5/9 anonim ***** válasza:

A környezet és maga az egész világ tükrözi adott ember saját személyiségét. A másoktól való távolodásnak a gyökereit nem másban kell keresned, hanem saját magadban.

Bármely emberközti viszony kialakulásához és fenntartásához két személy kell. Ha egy bizonyos másik személy képes erre, akkor a gond valószínűleg nálad van.

2012. ápr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem másban keresem az okot...tudom,hogy én tehetek róla.
2012. ápr. 5. 15:19
 7/9 anonim ***** válasza:

Előszőris vizsgáld meg a saját életed. Valószínűleg van néhány olyan dolog az életedben, amit nem szeretsz úgy ahogy az aktuális helyzetben van.

Gyakran az emberek iránt érzett érdektelenség a személyes frusztrációkból ered, és ezek a frusztrációk kétségkívül a saját életvitelből erednek.

Amikor magadon akarsz változtatni akkor azon kell elgondolkodnod, hogy miként tudnál az életeden változtatni.

2012. ápr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hallottam, egy embertől a következő mondatot: A körülményeiden változtathatsz, de önmagadon SOHA! Kicsit gondolkodtam mennyire lehet igaz, de igaz, mivel ha megismered önmagad. hogy miben is vagy jó, ami a célod, akkor valóban nem változtathatod meg önmagad, ha viszont még nem tudod mi a célod, milyen ember is vagy, mivel tudsz többet adni az embereknek, akkor még nem ismered önmagad. Nagyon még én sem. Viszont ha rájössz, milyen is vagy, mit kell tenned, adnod, akkor a körülményeiden változtatsz:) Megjátszhatod magad, de az sosem leszel te, viszont a körülményeiden bármikor változtathatsz:)
2012. ápr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Röviden, senki kedvéért ne akarj, megváltozni, ne érdekeljen ki mit gondol rólad, mert az nem te vagy! Nem alkothat valaki rólad véleményt, csak azért, mert "ismer" Ő azt nem tudja, milyen is vagy valójában, ha teljesen önmagad adod... ha így érzed magad jól, akkor tedd azt, de a körülményeken, a dolgokon a környezeted hozzáállásán bármikor változtathatsz:) Én például, folyton segíteni vágyom, állandóan mosolygok, ha emberekkel találkozom:))) olyan jó érzés:D szeretem a társaságot, tudom, milyen ember is vagyok, de sajnos sokszor nem adhatom önmagamat, mert félek, mások mit gondolnak rólam... és ez a baj, de rájöttem, hogy nem számít ki mit gondol rólam, ahogy az sem, én mit gondolok másról. vannak álmaid gondolom, valósítsd meg őket, élvezd az életet, halgass a szívedre, nincs jobb tanácsadó, mint az elméd, érzed, tudod, mit kell tenned, de sokszor nem teszed, (tesszük) attól félve, hogy mi lesz, ha rosszul sül el... ez gondolom mindannyiótoknak ismerős... támad egy ötletetek, amit így is csinálhatnék, így jó lenne, de áá nem szívesen.. mi van ha... A legtöbb ember nem meri azt tenni, amit tenni szeretne, mert nem látja át, hogy az hogyan fog megvalósulni. itt egy példa: Este az autópályán halad egy autó, a fényszórója, csak 60 méterig világít el, de a sofőr, mindíg belátja a következő 60 métert, és eléri a célját. Vagyis, nem kell azon aggódnod, hogyan fog sikerülni, nem kell előre látni, hogyan is kéne végbemennie... majd jön magától, Elég ha, van egy ötlet, ami vágyakozással tölt el, elindul a cselekvés, annak megvalósítása érdekében, és szépen lassan, események láncolata folytán, az megvalósul, a nélkül, hogy azon aggódnál, mi lesz ha, mi van ha... Tudni fogod mit kell majd tenned,lépésről lépésre, szakaszosan és ha hallgatsz a megéréseidre, (intuició például) akkor nem érhetnek az életben meglepetések sem.:)) 20/F
2012. ápr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!