Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Képtelen vagyok hosszabb...

Képtelen vagyok hosszabb ideig mások szemébe nézni. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Elég zárkózottnak tartom magam, bár vannak barátaim az igaz, de még velük is sokszor úgy vagyok, hogy hiába tudok társaságban egész sokat beszélni, képtelen vagyok néhány pillanatnál tovább a szemükbe nézni, egyszerűen valamiért feszélyezve érzem magam, és inkább másfelé nézek. Félek, hogy emiatt nemtartanak őszinte embernek, vagy ki tudja, mit gondolhatnak rólam ha feltűnik. A legtöbb emberrel így vagyok, még beszélgetés közben sem tudok teljesen a szemükbe nézni, főleg hosszabb ideig. Ha pl valaki segít, szívességet tesz, vagy ajándékot kapok, akkor is úgy érzem, hogy kellemetlenséget okozok és, nem egyszer volt márolyan, hogy így viccből leszidott 1-2 barátom, hogy mit problémázok ezen. Belegondolva tényleg olyan apróságok miatt érze magam zavarban, amik miatt nem kéne. Úgy gondolom, hogy ezek a dolgok összefüggenek... Ez valami betegség lenne? 19 éves vagyok, mégis néha úgy érzem magam, mint egy félénk kislány=/ És nem tudom mitől lehet.
2012. jan. 8. 01:15
 1/5 anonim válasza:

Ez a belső elbizonytalanság azért lehet mert vagy valamilyen törés ért téged fiatalabb korodba vagy rondának érzed magad

ami természetes néha az embernél. Jobbnak akarsz megfelelni mint amit elvárnak töled. nem betegség ez ... csak lelki elégedetlenség.

2012. jan. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy valamiért szégyenkezel mások előtt, esetleg többnek tartod magadnál a másikat valamilyen oknál fogva és ezért nem nézel az emberek szemébe.

Próbáld tisztázni magadban, hogy te is velük egyenértékű vagy és nincs semmi okod a szégyenkezésre.

2012. jan. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon kicsi az önbecsülésed. Vagy magadnak beszélted be (öntudatlanul), hogy nem vagy jó, vagy valamiért ezt mondogatják neked különféle formában. Mindig olyan hatás ér, ami szerint többet kellene teljesítened. Ennek nézz utána, lehet, hogy nagyon pici korodban történt. Kérdezősködj óvatosan a szüleidtől, milyen elvárásaik voltak akkoriban.

Azok az emberek lazák, nyíltak, és néznek bátran mások szemébe, akik őszinték és megtanulták a saját értékeiket becsülni. ezek néha nagyon kis dolgok.

2012. jan. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én pontosan így vagyok ezzel, én sem tudok emberek szemébe nézni vagyis mondhatnám úgy is hogy nem merek. :'( elég zárkózott vagyok de .. :\.
2012. jan. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kicsit megnyugodtam hogy nem egyedül vagyok ezzel a problémával mert bár a barátaim elfogadták hogy ilyen vagyok a szüleimtől sokszor megkapom hogy tanuljak már meg mások szemébe nézni :S
2014. febr. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!