Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Akkor én most Paradox Skizofré...

Hovi Gabi kérdése:

Akkor én most Paradox Skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés
A skizofrén betegeknek nincs betegségbelátása, azonban én simán elhiszem, hogy mivel a tünetek igazak rám, ezért én is skizofrén vagyok, de akkor mégiscsak beláttam a betegségemet, tehát nem lehetek skizofrén. Tehát végül mégis elvetettem a skizofrén megbetegedésem lehetőségét, tehát még mindig simán lehet, hogy skizofrén vagyok. Bármi ötlet?

2012. jan. 7. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem lehetséges. A szkizofrénia egyik alaptulajdonsága, hogy a páciens nincs a betegségének a tudatában. Az én alapvéleményem pedig a pszichológiára nézve: szabhatunk- e biztos szabályokat ? Mennyire behatárolható az emberi elme ? Szerintem nagyon sokminden lehetséges, olyasmi is amit hivatalosan nem fogadtak el még a neurológusok és a pszichiáterek.


Mondanék 2 támasztó indokot is: számos olyan betegség létezik a jelenben, amit évekkel ezelőtt nem fogadtak el. BPD személyiségzavart abszurdnak tartották a múltban, mára pedig bebizonyították, hogy igenis gyakori mentális betegség.

A másik indokom: konkrét példát nem fogok adni, azonban létezik egy olyan mentális rendellenesség, amit a múltban önmagamban is megtapasztaltam. Utánakerestem és azt találtam, hogy " a jelenben diagnosztizált rendellenesség számos páciensnél világszerte, azonban hivatalosan nem elfogadott, mert nem tartják reálisnak ". Hát én teljes mértékben reálisan tapasztaltam meg. Vicces is volt kicsit, hogy tudtam magamról, hogy én átéltem, hivatalosan mégsem elfogadott a létezése.


Tehát azt mondanám neked, hogy valóban nagyon kevés esély van, több esély van arra , hogy nem is vagy szkizofrén, de igen, lehetséges, hogy egy " paradox szkizofrén " vagy ( ez a megnevezés nem helyes amúgy )

2012. jan. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A paranoid skizofrénia ott kezd komoly lenni amikor teljesen valótlan dolgokon kezdesz el agyalni és eszerint is cselekszel,nem tudsz aludni mert rémálmaid vannak,elkezdesz hallucinálni,netán hangokat hallani.Nekem ez 15 évvel az első tünetek után kezdödött.Addig el voltam mint hal a vizben.Lehet itt filozofálgatni hogy "ha nekem betegségtudatom van akkor nem is lehetek beteg".Aztán jön egy valódi tudathasadásos állapot és ugy padlóra kerülsz hogy nem fogsz ilyen hülyeségeken agyalni. Meg amitt itt látok hogy önjelölt pszichológusok akik csak kivülről látják ezt az állapotot okoskodnak.Engem ez sért.Én majdnem két évet voltam pszichiátrián,és abszolút érintett vagyok ebben a témában...ennyi
2012. jan. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!