Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Facebookról hogyan tudnék...

Facebookról hogyan tudnék leszokni? Mert van mikor 2-3napig nemtudok fb-zni és akkor szinte rosszul vagyok meg minden. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
töröld magad
2012. jan. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
vagy ha 30-as vagy akkor telón tudsz ingyen
2012. jan. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Előszőris jó, hogy rájöttél, hogy amit csinálsz az nem egészséges. Viszont ez kevés. Valóban elkell határoznod, hogy megváltozol és leszoksz erről a tini-mániába tartozó szokásodról.


Nem a Facebook a rossz, ezt kihangsúlyoznám. A Facebook csak egy közösségi oldal, bármikor és szinte bárhol elérhető. Viszont aki létrehozta és táplálja ezt a káros szokást az te magad vagy. A Facebook fogja meg a kezed és tart a gép előtt órákig ? Nem. Saját gyengeséged.


A másik dolog- mennyire foglalt ember vagy, hogy ekkora figyelmet vagy képes áldozni a Facebook-nak ? Függetlenül attól, hogy kamasz vagy felnőtt vagy, az ídőt nem szabad pazarolni. Azonban ha neked ez már napi dolog akkor valószínűleg nem vagy elég foglalt ember és ez azt jelenti, hogy nem használod ki az ídőd hasznosan.


Az én ajánlatom az alábbi lenne:

1. Tudatosuljon benned az, hogy ez egy felesleges és hasztalan szokás, ergo értelmetlen folytatni és azonnali elvágást igényel.

2. Döntsd el magadban, hogy mi az amit valójában tenned kell. Nem számít az életkor. 16 évesen a fő feladat a tanulás, sportolás és bulizás kell legyen; 18 fölött az egyetem, szocializálódás és szórakozás; 30 évesen családalapítás/ melózás; ezek csak nagy vonalakban szemléltetik nyilván, hogy valójában MINDEN korcsoportnak megvan a maga feladata, sosem mondhatod azt, hogy van ídőd arra, hogy pazarolj. Éppen ezért, keress egy nyugodt helyet és gondolkozz el azon, hogy mik a te feladataid és mi az amit mostantól bekell iktatnod a napi tevékenységedbe.

3. Ne legyél végletes. A rossz szokást kikell vágnod, de a Facebook- ozást nem. Az én édesanyám is orvos, de ettől még hetente 1x-2x fellép a Facebook-ra, semmi rossz nincs ebben. A lényeg, hogy olyan életmódot kell építs magadnak, amelyben a Facebook ne egy alkotóelem legyen, hanem egy aprócska eszköz, amely által megosztod az élményeidet, közszemléletre teszed a fontosabb eseményeket ( képekkel ) , valamint " szörfözöl " az ismerőseid között ( de semmiképpen sem folytatod azt a beteges nyomozást, amit a tinilányok 80%-a oly profi szinten űz naponta )


Ha valami kérdésed lenne, csak írd le nyugodtan

2012. jan. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát nincs 30as telefonom,de nemrég volt még és így is egésznap azon lógtam..:S egyszerűen nemtudom megállni azt h ne fb-zzek mindennapi szinten...mert van mikor eltudom foglalni magam de mikor unatkozom akk azon gondolkodom "ki írhatott most" meg ilyenek...
2012. jan. 7. 11:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Kb. hány éves vagy?
2012. jan. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
17 ...
2012. jan. 8. 09:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 19 vagyok, és online játékfüggő voltam már sokszor (Legalább már 5ször.)(travian meg ilyenek), képes voltam emiatt akár hamarabb felkelni is.

Mindig az volt h kb. 1-2 hónap után töröltem magam.

Az FB-n ez persze más, mert oda ír neked mindenki. De korlátozni tudod magad: napi egyszer mész csak fel.

Nem nehéz, csak azt hiszed. Minden fejben dől el.

2012. jan. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát már próbálkozom vele h napi 2x felmegyek de nem lehet kibírni h ne menjek fel többször mert ahogy te is említetted ott ír nekem mindenki...
2012. jan. 8. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!