Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehet valamit tenni az ellen,...

Lehet valamit tenni az ellen, hogy ne legyen bunkó a humorom?

Figyelt kérdés
Szinte mindenki mondja nekem h nagyon jó humorom van meg minden... de az a baj ... hogy én imádom provokálni az embereket... és irtó módon tudok kötöszködni... és nagyon bunkó is vagyok... mondok egy példát... van egy lány az osztályba (fekete bőrű... nem cigány hanem afrikai... de Magyarországon született...) és beszélgettünk az osztálytársakkal eggyütt... és pl. olyat mondtam neki h majd eladunk a feketepiacon... meg elkezdett énekelni.. és mondom jó a hangod csak b*ssza a fülem... de én nem csak vele vagyok ilyen hanem mindenkivel... (még akit szeretek,imádok azzal is... :S) és pl egy hete eldöntöttem magamba ,hogy megváltozok,mert így nagyon sokan utálnak... mert ugye a bunkó,lekicsinyítő poénok mögött nagyképűség rejlik... ami belülről nincs meg,csak a poénjaimon látszik... de egyszerűen csak olyan poénok jutottak eszembe amik másokra nézve sértőek... Lehet eze változtatni?
2012. jan. 6. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Változtatni? Nehogymár! Legyél humorista. :D

Amúgy ha máshogy adod elő, tehát más hangsúly stb. akkor nem fogják komolyan venni, és akkor problem solved van. Nekem is ilyen humorom van, de elő tudom adni, hogy az emberek viccnek vegyék, és ne komolyan gondolják. :D

2012. jan. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit disztingválni kellene a"beszólások"előtt.

Kinek-mikor-hol-és mit mondasz.Ezen felül kerülni kellene a közhelyes "régi"poénokat.A szókincsedet kellene fejleszteni,hogy változatos "egyedi"humort tudjál kreálni.

"az eladunk a feketepiacon"szöveg a leánynak biztos sértő volt(kapcsolható a rabszolgasághoz). Viszont ezt kiegészítve,mondjuk..."Ááá ne vedd komolyan,hisz Te nekünk aranyat érsz."...oldható a feszültség. Aki viszont értelmezni tudja(hirtelen) ezt a kiegészítést az tudja,hogy nem volt lényegi változás.Mivel van "fekete"arany és azt is el szokták adni.

(az ilyen humorra nem is a bunkó,inkább a cinikus szó a helyesebb).

2012. jan. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: Aki ismer az tudja,hogy engem nem kell komolyan venni,ha véletlen olyat mondok :D

Második: Hát most nem akarok nagyképű lenni,de a humorom sztem elég egyedi (sokszor hallom egy-egy poénom után , h te honnan szeded ezeket a szövegeket... meg ilyenek... tényleg nem nagyképűségből) ,amúgy bunkó vagyok,mert teljességel nem érdekel,hogy a másiknak hogy eshet amit éppen mondani készülök... és nemrég gondoltam át,hogy amit mondok a másiknak az nekem ,hogy esne... azt hiszem ha vki azt csinálná velem,amit én szoktam,tehát folyamatosan,megállás nélkül provokálna.. nem bírnám ki tettlegesség nélkül... am ezen a szókincsfejlesztés dolgon én is godolkodtam már,mert észrevettem,hogy annak jó a humora kinek nagy a szókincse... de ezt hogyan lehet fejleszteni?

2012. jan. 6. 21:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!