Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyen végre önuralmam,...

Hogyan legyen végre önuralmam, hogyan lehetnék türelmesebb?

Figyelt kérdés

Kérlek szépen segítsetek nekem, két kislányom van, a nagyobbik 4 éves a kicsi másfél. A nagylányom egyszerűen mindennel kiborít,sajnos sokat hisztizik, rosszalkodik, időnként "pofozza" a kishúgát, egyszóval kis ördög!

Azt vettem észre magamon az utóbbi időben, hogy hamar kiakadok, mindenért rászólok, idegesen beszélek vele, és érzem is legbelül, hogy tényleg ideges vagyok.

Pl. reggel amikor öltözünk, hogy megyünk az oviba, és pár perc késében vagyunk, szinte robbanok.

De én ezt nem akarom, nem ilyen voltam....nyugodt és kiegyensúlyozott vagyok, de mostanában csak pörgök. Mit tegyek?


2011. dec. 15. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem itt nincs semmilyen csodaszer, ahogy mondani szokás ez "fejben dől el". Esetleg, ha ideges vagy nagyon akkor számolj magadban 10-ig mielőtt tennél vagy mondanál valamit, ha teheted kapcsolj ki egy megnyugtató zene mellett például egy ízletes forró tea társaságában, azért szükség van néha egy kis megnyugvásra, tudom nem lehet könnyű, de amennyiben ez nincs meg akkor szerintem nem lehet menni semmire, először magaddal kell békét kötnöd, hogy másokkal is menjen. Legalább is én így csinálom és eddig bejött, nem kötelező így csinálni.
2011. dec. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Igen, igazad van, magamban kell valahogyan rendet tennem, ezen leszek, remélem mihamarabb sikerülni is fog!
2011. dec. 15. 16:47
 3/3 anonim válasza:
Ahogyan azt te is felismerted, itt nem a gyerekekkel van a probléma. Persze nem ilyen egyszerű, de szinte arany szabály, hogy a kicsi gyerekek (16-17 alatt) magatartás zavarairól sohasem ők tehetnek. Sok szülő azt hiszi, hogy mástól tanulja el a gyerek ezeket a dolgokat, és ezért a gyereket hibáztatja, amiért nem Őrá hallgat. A valós probléma viszont az, hogy a gyerek leginkább a szülőre hallgat, vagyis a türelmetlenséget is csak a szülőtől tanulhatta el. Nem tudok semmi konkrétat mondani, a helyedben én pszichológus tanácsát kérném ki mind a gyermeknevelésben, mint a saját életviteli gondok miatt. Ha most ilyen türelmetlen vagy, és felidegesíted magad olyan dolgokon, amin nem kéne, akkor valószínűleg előtte sem voltál igazán kiegyensúlyozott, sem pedig nyugodt, csak magadba fojtottad. A gyermekek már csak ilyenek, visítoznak, hangosan játszanak, butuskák és felelőtlenek, ennek pedig az egyetlen oka, hogy gyerekek. Bízz a gyerekeidben, és akkor nem fogsz rettegni attól, hogy rosszak lesznek felnőttnek. Ha mégis rosszak lesznek, te akkor is mindent megtettél, irányítani nem tudod őket, egyszer úgyis kitör a saját énjük. Ennek tudatában ilyen könnyen felhúzni magad a gyerekek viselkedésén kb. olyan, mintha azon húznád fel magad, hogy a kedvenc műsorod tízkor kezdődik. Attól még lehetsz jó anyuka, hogy hagyod hogy a gyerekeid önmagukként viselkedjenek. Ha gondolod, hasonló problémákkal kapcsolatban tudok ajánlani neked egy könyvet, igaz angol nyelvű, de viszont ingyenes. :) Privátban elküldöm szívesen.
2013. jún. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!