Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehetnék türelmesebb a...

Hogy lehetnék türelmesebb a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

Mióta megszületett a 2. kisfiam teljes káosz a kapcsolat köztem és a nagyszülőkkel.

Első fiam után, aki most 6 éves még jó volt minden. Mindent megtudtam oldani itthon, háztartás, gyereknevelés. Akkor a nagyszülők is aktívak voltak, anyura bármikor számííthattam, ha segítségre volt szükségem, hetente mentünk anyósékhoz is. Egy szavam nem is volt, nagyon sokat foglalkoztak az unokájukkal. Most viszon, a pici 9 hónapos. Eléggé el vagyok havazva, és egyszerűen nem számíthatok rájuk. Még csak sétálni se vitték egyszer se a picit. Nulla a kikapcsolódás, még 1 órám sincs, hogy nyugodtan gyerek nélkül takaríthatnék, vagy valami. A legjobban anyu hozzáállása fáj. Még 50 éves sincs, de ő öregnek érzi már magát, nem tud ő már vigyázni rá. Majd ha már nem kell rá fogalalkozi vele ennyit. Hát azt hiszem, akkor már én is könnyebben fogok boldogulni. Ami a szép ebben, hogy munkanélküli, tőlünk 5 km-re lakik. Tegnap eljött egy órára, ami abból állt, hogy eladta, hogy ő szuperanyu volt és szuperfeleség, nála a gyerek déltől 3-ig aludt, soha egy hangja nem volt, amúgy meg folyamatosan a levegőn volt velünk, és minden megvolt otthon. Nem tagadom lett egy kis nézeteltérésünk. Én ezt nem tudom már kezelni. Ha nem segít, legalább az észt ne ossza. Hogy lehetnék türelmesebb vele, mert borzasztóan bánt a hozzáállása, és csalódtam benne.



2011. nov. 19. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

9 hónapos babának már kell játszani a nap nagy részében egyedül is. Így az anyukának van ideje a házimunkára és magára is. Ha állandóan mellette kell lenni,annak te vagy az oka.

Én sem vigyáznék szívesen egy neveletlen gyerekre.

2011. nov. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy neveletlen lenne a gyerekem. 9 hónapos, neki most nyílik meg a világ, mászik mindenhol feláll, nem tartom egészségesnek, hogy folyamatosan járókában legyen. Nagyon jól eljátszunk, nem azzal van a baj, hogy foglalkoznom kell a gyerekkel, csak nem értem édesanyám hozzáállását. Bár a tiédet sem, hogy lehet egy pici baba neveletlen? :)
2011. nov. 19. 09:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ezt én is átéltem de én makacs vagyok és amikor jottek hogy "majd én vigyázok rá " akkor meg én utasítottam el.Persze volt vita azonnal aztán megmondogadtam a véleményem és lehiggadt a helyzet.Elore szoltam mindig hogy számithatok-e a segítségre és igy elkeruljuk a vitát.
2011. nov. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

első válaszolónak üzenem, hogy baromság az amit ír! ez nem nevelés kérdése, egyszerűen minden baba más és más, van olyan pici aki már 3 hónaposan elvan egyedül és van olyan egy éves aki egész napos foglalkozást igényel. Nem kell így neki esni másnak! ha te így bánsz a gyerekeddel, ahogy másnak válaszolsz már sajnálom szegény picit!!

kedves kérdező, szerintem próbáld meg megbeszélni a dolgot anyukáddal, és ha ő nem tud segíteni, akkor szerintem hanyagold egy picit, hátha rájön, hogy mi a hiba. Próbáld meg a férjeddel megbeszélni, hogy segítsen meg vigyázzon addig a gyerekre amíg dolgod van.

2011. nov. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!Ugyan ez a helyzet csak anyósomnál.....együtt lakunk mégsincs időm semmire.nekem 2,5 éves nagyon anyás mindig foglalkozni kell vele.Takaríás már úgy ahogy megy mert "segít"de a főzés katasztrófa.Nagyon nincs el egyedül és az elsőnek én is üzenem hogy szerencséd van ha a 9 hós gyereked egyedül elvan!!!!

Nem tudom mit lehet tenni én is tanácstalan vagyok.Mi éppen házat ú

jjítunk fel(nemrég vettük)eleinte még csak csak vigyázott rá délután hogy én is tudjak menni segíteni mivel ugyanúgy vertem le a csempét,meg hordtam ki a törmeléket mint a párom.Aztán jöttek a grimasz vágások hogy én most ezt meg azt akarok csinálni mondom oké nem lehet minden nap(vagyis megehetné)erre semmit nem csinált,se a kertbe,se házimunkát se semmit.Csak evett meg újságot olvasott.Este akar mindig a fiammal foglalkozni mikor már nem szeretem átengedni a szobájukba mondván lassan alvás.Aztán megjegyzéseket ő is tesz hogy milyen kupi van a szobába...stb.Anyumék 70 kmre laknak de ha hozzájuk lemegyünk ritkán hétvégén foglalkoznak a gyerekkel.Nyáron mondta is hogy 2 hétig szabin lesz 1 hétre vigyem le nyugodtan mert a másik héten a másik unoka van lent és kettővel azért neház lenne neki már.De nem mertem mondván nagyon anyás ne szenvedtessük.Erre anyósom ne is mert hogy mi lesz ha sokat sír jó az itthon környezuet neki.De lesza.ta nagy ívben,pedig ő is akkor volt itthon szabin.em tudom inkább elengedem a füle mellett és erőt veszek magamon hogy kibírjam.Ha alszik akkor mosok fel,puculok ablakot...stb.Este vasalok ha már alszik(10 órakkor)Ez van nekem sincs semmi időm magamra,de talán lesz jobb is ha majd elköltözünk akkor meg már nem fog érdekelni.

Ajánlok egy jó kis "versikét nekik":

A koszos edények azt bizonyítják,hogy etetem a családom, a teli szemetes, hogy takarítok utánuk; a rendetlenség azt hogy hagyom hogy a gyermekeim jól érezzék magukat és felszabadultan játszanak; a felhalmozott vasalni való azt, hogy tiszta ruhában járatom a családom; a nedves kád pedig hogy lefürdetem a gyermekeim mindennap. Ezért ha legközelebb nálunk jársz, kétszer gondold meg, mielőtt ítélkeznél! Ha azért jössz, hogy meglátogass minket, gyere hozzánk bármikor, ha a lakásomra vagy kíváncsi, jelentkezz be, mielőtt jönnél!

2011. nov. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Az en anyosom vinne a 14 hos lanyomat de szegeny nem akar menni:P . Mar elore hangoztatja hogy berendezi az egyik szobat ha majd oda kerulunk hogy ott aludjon, mire visszamennek dolgozni,en meg mar elore utanom azt a helyzetet.


Anyuddal meg jol at kell beszelni es elmondani mire gondolsz, ha pedig ertetlen hagyd ez van , az ember a rokonait nem tudja megvalogatni, sajna.


Az elsonek pedig annyit hogy nem kene beszologatni mert bizony sokan vannak ilyen helyzetben, ha nem tetszik nem valaszolj, sot else olvasd a kerdest !!!!!


Az en gyerekem sincs el egyedul csak 5 perceket, na az alatt meg fozzel meg te egy ketfogasos ebedet ha olyan nagy a szad!

2011. nov. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

meg csak annyit hogy az ido szepiti(nagyoooon) az emlekeket minden anyosnak meg anyunak tokeletes volt a haza s gyereke, soha nem volt kosz es nem volt rumli :P


Mondjuk nekem nem szologatnak be egyik sem , mert tudjak hogy nagy a szam:)))

2011. nov. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak vagy nincs gyereke,vagy csak kötekedni jött,mert higy komplett baromságokat ir az biztos.
2011. nov. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!