Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért ilyen érzéketlenek az...

Miért ilyen érzéketlenek az emberek egymással?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 22:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
mert ők nem érzik, hogy a másik embernek mekkora fájdalmat tudnak okozni.
2012. jan. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az emberség már a kezdet kezdete óta önző volt,csak magára gondolt.
2012. jan. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

gondolj az állatokra, a gepárd nem lehet együttérző az antiloppal ,akkor kihalna


az ember sincs túl messze az állatoktól ,kapott egy tudatot, de az ösztönök megmaradtak bizonyos szinten

2012. jan. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

az előző jól mondja.

miért kéne másra is gondolnunk??? törődjön mindenki a maga dolgával.

2012. jan. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Pontosítanál? Mert minden éremnek két oldala van. Én hiába probálok empatikus és együttérző lenni másokkal, nem mindig sikerül, mert alapvetően érzéketlen vagyok. Ráadásul lány, ezért elvárhaóbb,hogy együttérzbb legyek. Konkrét problémád van, vagy csak úgy általánosan kérdeztél?
2012. jan. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

3-4. válaszoló: Mindenki az, aminek hiszi magát. ;) Lepontozva, hátha elgondolkodtok majd egy kicsit.


5. válaszoló: Vannak konkrét problémáim is, de általánosan is érthető. Nekem azzal van bajom, hogy sokan kedvesek, megértőek a másikkal, mégis a legtöbb ember szánni való embernek látja őket, és megalázza őket, csak mert nem akarnak dominálni valaki felett... Mindegy, egyébként nem is érdekel már az egész, egy ilyen beteg, önpusztító, szeretettől saját magát megfosztott undorító faj úgy sem életképes túl sokáig. :) Pár évtized, és egymást fogjátok enni, mert még a termőföldeket is beszennyeztétek. És akkor még van pofája azt mondani, hogy állatok vagyunk, öntudattal... Egy állat sosem teszi tönkre azt, ahonnan enni és inni kap, csak az ember ilyen hálátlan.

2012. jan. 5. 14:27
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia

3. vagyok


akkor mondom azt hogy ,rosszabb az átlag ember az állatoknál.mert az ember elpusztítja azt ami fontos a közösségnek és csak magára gondol..

de érdekes mód a bunkó,önzetlen emberek a legsikeresebbek.


én sem vagyok érzéketlen, sőt kifejezetten érzelgős vagyok ,már-már annyira hogy b.zis, ezért próbálom titkolni mások előtt ezt a tulajdonságomat


az meg h megalázza a "nagyobb" a "kisebbet" ,azért van mert nem létezik hosszútávon olyan kapcsolat,hogy egyenlőtlenek a felek, ha az egyiknek jobb a dumája ,akkor olyan haverjai(nem barátai,az ilyennek nincsenek több mint haverjai) lesznek akinek szintén jó, és ők sem tartják nagyon fontosnak az egymás közti szeretett, mert egy dolog van ami összeköti őket, a humor, az állandó hülyülés(hasonló stílusban)

főleg ezért alakul ki ilyen semmilyen kapcsolat az emberek között mert nem egymás társaságára ,hanem a másik hülye poénjaira vágyik, ha hirtelen megkomolyodna lemerem fogadni feleannyi haverja sem lenne

2012. jan. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon igazad van utolsó, sajnos ez a helyzet. Én sokszor, sok emberrel próbáltam komoly hangvételben beszélgetni, a "világ dolgairól", családról, szeretetről, de kb. kiröhögtek. Van is olyan, akivel azóta nem beszéltem, ráadásul sajnos lány. Azóta is csak azt látom fészbúkon, hogy az idióta haverjai viccén röhögcsél, mint egy tudatlan nyomorult. :) Az emberek már csak szórakozni akarnak, akár a más kárán is.


Mindegy, köszönöm a válaszod. :)

2012. jan. 5. 15:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Annyit tennék hozzá, hogy aki annyira állatnak tartja magát az kapcsolja ki a gépet és menjen vissza az őserdőbe, mezőre, barlangba stb.


Az ember azért ember, mert tud uralkodni az ösztönein. Aki nem, az ösztönlény. Sok ilyen ösztönlény van, de ez szerintem az esetek nagy részében inkább tudatlanságból fakad és nem pedig gonoszságból. Sokan nem azért "szemetek", nem azért bántják meg a másikat, mert ők olyan gonoszak lennének és élveznék (persze ilyen is van), hanem mert nem gondolnak arra, hogy mit okoznak a másiknak, hogy a másik mit érez. Empátiahiány.

2012. jan. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
:) Így van, de én sokszor felhívtam már azok figyelmét, akik engem bántottak meg valamivel, és mégis...újra és újra sikerült nekik, kisebb nagyobb dolgokkal. Én úgy gondolom, hogy sokakat nem is érdekel az, ha megbántanak valakit. Ez az igazán szomorú, nem az, hogy nem tudnak róla.
2012. jan. 5. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!