Bosszú. Megéri?

Figyelt kérdés
elég speciális eset ahogyan tönkre tett engem egy bizonyos valaki, úgyhogy nem részletezném lényeg hogy mára rendben vagyok (de ez akkor is nyomot hagy rajtam) , a lényeg hogy érdemes lenne revansot vennem?
2012. jan. 2. 01:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Természetesen, mondjuk én elég indulatos alak vagyok :D
2012. jan. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
most nézem elég érdekesen fogalmaztam meg na mind1 :D amúgy nekem nem stílusom a bosszúállás, régebben az volt , de az igazságérzetem most is késztet rá. csak az viszont abszolút ellent mond az elveimnek hogy átbasszak vkit hiába megérdemli.
2012. jan. 2. 01:20
 3/7 anonim ***** válasza:

hát szerintem attól függ milyen korban mi a konkrét eset.

nem mindegy.

2012. jan. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy éles elméjű ember azt mondta egyszer, hogy " A legjobbb bosszú a jó élet "

Namostmár, mivel neked már megvan ez a jó élet, hiszen írtad, hogy mára már rendben vagy, azt lehetne mondani, hogy fölösleges is bármi egyebet tenni ez ügynek az érdekében. A bosszú igazából a méregből, a haragból és a fájdalomból ered. Ezt minden ember tudja. Éppen ezért, általában az aki bosszút forral, az pont ezeket az érzelmeket vetíti ki magából. Az a személy akin bosszút fogsz állni, függetlenül attól hogy sikeres lesz-e a bosszú vagy sem, tudni fogja rólad azt, hogy még mindig érzed a sebet amit neked okozott, hogy még mindig negatív érzelmeket táplálsz, hogy még mindig nem vagy teljesen felépülve és beteljesedve. Azon kell elgondolkoznod, hogy megéri-e a bosszú ezt.


Egyrészt megértelek, mert vannak esetek amelyek igazán revanst érdemelnek, azonban megkell fontolnod, hogy a te eseted olyan-e. Azt mondanám, hogy gondolkodj el hogyan él az a személy most, aki bántott téged. Sikeres vagy épp nyomorog ? Ha látod azt, hogy az élet már megbűnhődtette vele a múltját, akkor hagyd békén. Ha nem, akkor jogod van bosszút állni. Ez így a korrekt.

2012. jan. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha már nincs semmi bajod akkor felesleges bosszút állnod mert akkor Te sem leszel jobb ember attól aki fájdalmat okozott Neked!Tudod majd az élet megbünteti az embered!

És a legjobb tényleg az ha nem is törődsz vele,ez a legjobb amit tehetsz mert ha ezzel fogsz sza rakodni akkor igen te leszel megint az akit becsapnak akit megaláznak mert akkor kimutatod hogy gyenge vagy és vérzel!

Üdv!

2012. jan. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A bosszú mindig megéri. Ha nem lenne bosszú, akkor a gyilkosok, bűnöző, stb is szabadon lennének, mert végül is az is egyfajta 'bosszú' hogy börtönbe zárják őket, nem?????

Olyan nincs, hogy 'bocsánat'! Ha jóvá teszi, akkor van bocsánat, ha megbánja azzal semmit nem tett jóvá (főleg ha még meg se bánta)! Szóval két lehetőség van, vagy jóváteszi, vagy megbosszulod, de van hogy egyszerűen nem lehet jóvátenni valamit, és akkor jön a bosszú. Sok sikert!!

2012. jan. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A bosszú a fájdalom leggyávább formája."


Te érzel még fájdalmat, haragot, gyűlöletet e személy iránt? Szerintem a legnagyobb bosszú az lenne, ha levegőnek néznéd. Tényleg nagy senki lehet, ha mások tönkretétele a legjobb elfoglaltsága. :')

2012. jan. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!