Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a megoldás az önszeretetre,...

Mi a megoldás az önszeretetre, szeretet elfogadására?

Figyelt kérdés

Nem tudom elképzelni, hogy valaki szeressen. Egyszerűen képtelenségnek érzem. Van most egy lány akivel ismerkedem - igaz csak neten - de olyanokat ír, hogy érdeklem őt, meg kedvel engem, meg sokat jelent neki, hogy meghallgatom stb, és még ezt sem tudom elhinni. Minden ilyen kis érzelmi szálban, amit esetleg más táplálna irántam én átverést, hazugságot látok. Nem tudom komolyan venni. Nem tudom elképzelni, hogy valaha is lesz egy barátnőm, aki tényleg odalesz értem és szeretni fog, nem fog átverni és csakis én kellek majd neki. Egyszerűen nem merem álltatni magam ilyen gondolatokkal. Nem merek bízni senkiben, elfojtom az érzéseimet, hogy ne kelljen csalódnom.

Van valaki hasonlóan így? Pszichiátrián kívül esetleg valami megoldás?

21/F



2011. dec. 29. 17:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Bár nem pont a kérdésedre válasz, de jobb ha tudod, h ez a lány barátzónába rakott.
2011. dec. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ebbe nem szabad belebetegedni, fordítsd hasznosabb dolgok felé a figyelmedet! Úgyis akkor fog eljönni a szerelem az életedbe, amikor a legkevésbé számítasz rá, úgyhogy addig ne is görcsölj ezen szerintem :D Az szokott amúgy érdeklődést kelteni, akin látszik, hogy minden hülyeségével együtt elfogadja magát, és ki van békülve önmagával. Neked is úgy kell hozzáállnod, hogy ember hiba nélkül nincs. Ez tuti. A hibátlanban nincs semmi érdekes. Lehet, hogy kicsit groteszkül hangzik, de az úgynevezett hibáink jóvoltából vagyunk egyéniségek. Szóval, szerintem becsüld meg azokat a dolgaidat, amik által te vagy te, hogy a kívülről érkező szeretetnek legyen kellő méretű leszállópályája - ha érted, mire gondolok :)
2011. dec. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ez nem feltétlen szerelemről szól, hanem az emberi törődés bármely formájáról.
2011. dec. 29. 20:32
 4/16 anonim ***** válasza:
Én is úgy értettem. Ja, és ne gyárts folyamatosan kifogásokat, mert az inkább az önutálat felé vezet.
2011. dec. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:

Én is éreztem már így de mondok én neked valamit: Szard le! Félsz a csalódástól, és valószínűleg fogsz is csalódni, de szard le! Az élet ezzel jár, de ha nincsenek emberi kapcsolataid, akkor az rosszabb mint a csalódások. Ne búsulj, van jó oldala is az életnek, de ehhez el kell fogadni a rosszat is.

16/F

2011. dec. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát, valóban nem szeretem magam, dehogy ez önutálat-e? Nem tudom.
2011. dec. 30. 21:34
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy nem tudod önmagadat adni? pl.mikor beszélgetsz valakivel akkor nem azt mondod amit gondolsz,hanem azt,amit szerinted az illető hallani szeretne? mert ilyenkor nehéz elfogadni,hogy szeretnek,mert tudod,hogy ez valójában nem is te vagy.. Nem tudom mennyire volt érthető,de én vmi hasonló helyzetben vagyok. (17/L)
2011. dec. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Én mindig is magamat adom. Úgy gondolom felesleges lenne szerepet játszani, mert akkor a szerepet szeretnék és nem engem.

Úgy gondolom, hogy egyenes ember vagyok, nagyra becsülöm az őszinteséget. Tudom, hogy mindenkinek vannak hibái, és el is fogadom azt másokban. Barátkzotam én már paranoiás, depressziós, mindenféle fóbiás emberrel, akit mindenki kinézett mert "fura" de én mégis megláttam benne a jó dolgokat. Sok olyan ismerősöm volt - mégha futólag is - akik úgy gondolták, hogy csak én fogadom el őket, hogy csak velem szemben lehetnek önmaguk.

Egyszerűen nem tudnám elhinni, hogy valaki szeret, pedig tudom, hogy nálam "rosszabb" embereket is lehet szeretni, de valahogy nem megy. Ugyanígy kínosnak érzem, ha valaki lekötelez valamivel, pl születésnapomra (amit nem "ünneplek") kapok valami ajándékot vagy ilyesmi. Olyan idegen tőlem...

2011. dec. 31. 16:16
 9/16 anonim ***** válasza:
Na, látod! Te magad megválaszoltad, hogy mi benned a szerethető! Nincs is min agyalni tovább, szeresd azt, amit mások is szeretnek benned, oszt' kész :D
2011. dec. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mivel válaszoltam meg?
2011. dec. 31. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!