Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit lehet tenni az öntörvényűs...

Mit lehet tenni az öntörvényűség ellen?

Figyelt kérdés
2011. dec. 25. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz konkrétan? Te szeretnél megváltozni, vagy vki mással van gondod?
2011. dec. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én vagyok. :) Az a problémám, hogy mindig azt igyekszem tenni, amihez kedvem van és nehezen vállalok áldozatot. Ha például el kell kísérnem a párom egy sor rokonlátogatásra, amit a hátam közepére sem kívánok, inkább találok kiutat... Holott tudom, hogy mellette lenne a helyem, de mégis azt teszem, ami nekem jó.
2011. dec. 25. 23:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem ezt hívjuk öntörvényűségnek, ez szimplán önzőség...


De ha látod, hogy így hozod a döntéseidet, tudsz is rajta változtatni. Ha szereted a párod, vállalsz érte áldozatot. Ha csak kötelességnek érzed... hát... akkor nehezebb...


Tudod, mi az ellentéte a szeretetnek? Nem ám a gyűlölet... hanem az önzőség.


Hogy mit tehetsz? Tanulj meg jobban szeretni.


Légy boldog! :)

2011. dec. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem.. És ha felismerem a hibát, attól miért könnyebb tenni ellene? Szeretnék, de nem tudom, hogyan fogjak hozzá.
2011. dec. 25. 23:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól könnyebb, hogy RÁLÁTSZ magadra, reflektálsz magadra! Tudod, hogy ez óriási dolog??? Hány ember van, akivel nem lehet megértetni, hogy valamit rosszul csinál, engem az zavar, vagy hogy ebben a dologban önző. Te már egy hatalmas lépést tettél, gratulálok! Becsüld meg magad...


Hogy mit tegyél?

Figyelj oda az emberekre, pl. a párodra: mi esne jól neki, mivel tudnál örömet szerezni. Mondjuk azzal, ha elkíséred: hát akkor mondd magadnak, hogy "Most a nagyobb szeretet jegyében elmegyek vele, mert tudom, hogy örülne" (és talán egy kicsit azért is, hogy fejlődjek a szeretetben és önzetlenségben... :)) Így két legyet ütsz egy csapásra!


Egy életen át fejlődünk, és számtalan terület van, amire oda kell figyelnünk. Mikor egyiken teszünk egy kis lépést, észrevesszük, hogy jé, ott van még egy terület, hát azon még rosszabbul állok!!! De minden NEM BAJ, úton vagyunk, ez a dolgunk! A baj csak az, ha megállunk önelégülten, hogy "Most már kész vagyok!".

De Téged ez nem fenyeget, Te figyelsz, résen vagy, fejlődni akarsz! Nagyon jó alap! Nagyon!


:)

2011. dec. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
* De MINDEZ nem baj...
2011. dec. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Húú, hát ezen lesz mit gondolkodnom... Szívből köszönöm és a dicséretet is!
2011. dec. 26. 00:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazán szívből szívesen! :))) És nagyon örülök... :)
2011. dec. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!