Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önbizalomhiány ellen?

Önbizalomhiány ellen?

Figyelt kérdés

Valójában semmi okom nem volna panaszkodni, hiszen szép vagyok, egészséges, vannak, barátaim, sokan keresik a társaságom. Viszont néha úgy érzem, valami azért hiányzik...

Kiskorom óta önbizalomhiánnyal küzdök, a tinédzserkor még jól rátett egy lapáttal.

Arra számítottam, így kifelé a tinikorból majd fokozatosan el fog múlni, de sajnos eddig nem úgy tűnik.

Van pár srác, aki járna velem, de sajnos, sosincs kapcsolatom.

Vagy egyoldalú a vonzalom, vagy nem jön be az illető, vagy bekavar pár "jóakaróm."

Nem vagyok túl válogatós (mielőt valaki erre tippelne), hosszabb ideig randizgattam egy sráccal, aki nem is tetszett, abban a reményben, hátha megkedvelem. De sajnos nem így alakult.

Mit lehet tenni önbizalomhiány ellen?

Egy hónap múlva 18 leszek, kicsit zavar, hogy nem volt még kapcsolatom.

Mit tehetnék?

Köszönöm mindenkinek! :)

L


2011. nov. 19. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:

fuu hát ez jó kérdés mert az önbizalomhiány sokszor személyiségtől is függ, és ismerősöktől,környezetedtől hogy mennyi elismerést kapsz, mennyire érezheted magad fontosnak. az is sokat segít ha saját magadat jobban kiismered, van kivel megbeszélned mindent akinek fontos vagy így jobban tudod szeretni magadat. + néha jól jön a változás és az új dolgok bármilyen téren (külső vagy épp hozzáállás vmihez)

18/F

2011. nov. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget! :)

A környezetemtől kapok hideget, meleget. Állítólag sokan csak irigységből szemetek, de ki tudja...

Igen, néha tényleg jó volna megbeszélni valakivel, csak nem mindig találom meg rá a megfelelő alanyt...

2011. nov. 19. 20:46
 3/9 anonim ***** válasza:
nincs mit:) hát ha hideget meleget egyaránt kapsz az már jó mert nem vagy semleges az emberek számára, tudják hogy te vagy, fontos vagy. a megfelelő alanyt megtalálni megbeszélni a dolgokat tényleg nem könnyű, ezzel pl én buktam már be párszor elég durván
2011. nov. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát, eléggé megosztom az emberreket, ami azt illeti. Aki szeret, az nagyon szeret, aki utál, az meg igyekszik a lehető legjobban éreztetni. Közömbös nincs, sajnos.

Akkor már ketten vagyunk.

Anyukámmal beszélgetek a legtöbbet, de tudod, neki is megvan a maga gondja.

A barátnőkkel már igyekszem óvatos lenni.

A csajokban sajnos mindig benne volt ez a versengés, mindenáron jobbnak lenni a másiknál.

Ha kiszúrják, nincs elég önbizalmam, könnyen ellenségek lesznek a barátnőkből....

2011. nov. 19. 21:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól hogy olyat nem kedvelsz meg aki nem is tetszik nincs semmi elítélendő, ez így természetes.

Próbálj meg olyanokkal randizni akik tetszenek is kicsit, olyanokkal akik nem inkább ne is próbáld meg mert csak csalódni fogsz.

2011. nov. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van.

Kicsit furdallt a lelkismeret eleinte, de aztán rájöttem, hogy ha belekényszerítem magam ebbe a kapcsolatba, úgy mindkettőknek rossz lesz.

Most már próbálok olyanokkal randizni, akik tetszenek, csak már jóideje nem voltam randin se....

2011. nov. 20. 09:57
 7/9 A kérdező kommentje:
*lelkiismeret
2011. nov. 20. 09:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvastam volna 18 éves koromban :D Nekem 19 évesen lett először barátom, de most megint nincs.


Szerintem próbáld meg kicsit másképp felfogni a dolgot, és megkeresni a jót abban, ami rossznak tűnik.

Azt, hogy nincs barátod, ne úgy fogd fel, hogy nincs senkid, hanem úgy, hogy bárki a tiéd lehetne. A szerelem úgyis akkor talál rád, amikor a legkevésbé számítanál rá. Addig meg gondold végig, hogy mennyi mindent tehetsz most a szabadságoddal, addig amíg nincs senkid. Flörtölgethetsz meg randizhatsz bárkivel, mind csak növeli az önbizalmad. :)


Egyébként pedig tapasztalatból mondom, hogy létezik olyan, hogy megkedvelsz egy olyan srácot, aki nem tetszik. Szóval szerintem add meg az esélyt nekik is, mert sose lehet tudni. :)

2011. nov. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget! :)

Igyekszem pozitívan hozzáállnia dolgokhoz,és megkeresni bennük a jót. :)

2011. nov. 20. 17:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!