Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önbizalomhiány ellen mit...

Önbizalomhiány ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok magammal zöld ágra vergődni.

Van mikor szeretem magam, van amikor teljesen utálom magam még a tükröket is kerülöm.

Leginkább az tesz be, hogy mikor kimegyek az utcára akkor jönnek velem szembe a szebbnél szebb lányok és olyan szépek bármit megadnék ,hogy én olyan lehessek de sajnos ezt kaptam a sorstól:S.

Ilyenkor arra is gondolok, hogyha lesz is valakim akkor tuti, hogy csak pótlék leszek.

Nem vagyok elég jó senkihez sem.


Ezeket érzem mindig, és nem tudok ellene tenni már sokszor próbáltam

Aki volt ilyen helyzetben azon mi segített, vagy egyáltalán mit tegyek , hogy végre szépnek lássam magam??


2010. dec. 21. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is önbizalomhiányos vagyok,és szerintem még sokan mások.

Aki tud a kérdésedre válaszolni,az én szememben zseni :D

2010. dec. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szamóca. ***** válasza:
100%

szerintem ha megtalálod önmagad akkor megtanulod szeretni is. elsősorban nem feltétlen az a cél hogy olyan "széppé" válj mint a magad elé helyezett ideálok.

szeresd meg a belsőt, de ehhez meg kell ismerned. merj önmagad lenni, érezd jól magad a bőrödben. hidd el, csak a boldog nő lehet igazán szép. ha sugárzik belőled hogy meg vagy elégedve önamgaddal, sokkal sokkal többen fognak rád felnézni, és tetszeni fogsz nekik. Tanuld meg viselni a tested...persz emellett nem árt ha előnyösen öltözöl emg sminkelsz, de a lényeg hogy az emberek egy jól összerakott, vidám lányt lássanak aki ugy szereti amgát ahogy van.

egyébként egy megsavanyodott, önmagát marcangoló elégedetlen nőt sokkal nehezebb szeretni és szépnek látni mint egy ugyanoylan adottságokkal rendelkező, de vidám embert. csak magaddal tolsz ki ha nem tanulod meg szeretni a hibáidat.

2010. dec. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Leírhattad volna hány éves vagy és hogy mért nem vagy megelégedve magaddal.

Ha az alakod nem tetszik akkor sportolj és jobb lesz ha pedig az arcod akkor egy kis smink és egy jó frizura csodákra képes.Legyen önbizalmad,mert látszik rajtad ha szorongsz.

Megnézhetsz más lányokat,ha valami tetszik rajtuk akár ötletet is meríthetsz,de ne hasonlítsd magad máshoz.

El kell fogadnod amit kaptál.Hozd ki magadból a legtöbbet és ha ezt megtetted akkor ne törődj mással.

"Minden nőnél van jobb nő"nálad is és még azoknál a lányoknál is akik neked úgy tetszenek.Biztosan van olyan aki pont olyan lányt szeretne mint Te,mert lehet a csinos kiscsajok az utcán belül már nem olyan szépek(persze nem álltalánosítok)

Nameg nézőpont kérdése,van akinek Ők tetszenek és van akinek Te:)

2010. dec. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok.

Az alkatommal ha úgy vesszük annyi a baj, hogy túl vékony vagyok, és lapos. De a legnagyobb probléma a fejemmel van. egyszerűen nem látok benne semmi szépet. talán a szememet.

szoktam sminkelni magamat, meg szeretek vásárolni is. egyszóval ápolt vagyok.


köszönöm a válaszokat

próbáltam és próbálok is tenni , hogy ne érezzem magam sz@rul. de mindig ugyanoda jutottam vissza. nem haladok előre minél inkább mélyebbre süllyedek. ez itt a gond.

2010. dec. 21. 15:53
 5/6 anonim válasza:
Én is egy az egyben így vagyok,annyi különbséggel,hogy 16 vagyok:') Aránylag jó az alakom,sminkelek,igyekszem mindig ápolt lenni,mégis úgyérzem,hogy nem lennék elég jó senkinek sem..
2010. dec. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

akkor nem vagyok egyedül, bár ezt sejtettem:)


tudom, hogy vannak ennél nagyobb problémák is. és rosszabb helyzetek is. -ezért is mindig úgy voltam ezzel, hogy elégedjek meg azzal ami van és ne búslakodjak, de amikor mindig erre a szintre jutottam akkor mindig történt valami amitől még inkább sz@rabbul éreztem magam...mintha valami akadályozna.

2010. dec. 21. 16:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!