Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok koncentrálni...

Miért nem tudok koncentrálni semmire?

Figyelt kérdés
Jó tanuló vagyok, logikám és eszem is van. De néhány hete semmire, de semmire nem vagyok képes figyelni és ez nagyon idegesít, legfőképp tanulás közben. Hiába olvasok egy szuper izgalmas könyvet, hiába dumálok nagyban valakivel, a gondolataim fogják magukat és szétszélednek. Én meg hiába próbálom összeszedni őket. Pedig nincs semmi olyan dolgom, amit végig kéne gondolni, de most 10 perce is leültem tanulni bioszt és azon kapom magam, hogy azon gondolkodok, hogy milyen hülyeséget mondott a barátnőm legutóbb. Meg beszélt hozzám egy tanár a múltkor és bármennyire koncentráltam nem tudtam odafigyelni rá. És ez nem csak ilyen uncsi dolgoknál van, hanem ha filmet nézek, vagy könyvet olvasok akkor is. És normálisan jegyzetelni sem tudok az órán, mert mindig elkalandozok. Legszívesebben már sírnék miatta, olyan elegam van magamból. Nem alszok úgy nagyon keveset, 7 órát leginkább. De nem tudok korábban lefeküdni/később kelni mert nem férne bele a napomba. Van rá valami jó módszer, hogy tudjak koncentrálni? És (lehet hülyeség), de nem okozhatja ezt valami vitaminhiány, vagy ilyesmi?
2011. dec. 14. 15:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és 14/L vagyok.
2011. dec. 14. 15:19
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát ez lehet a kialvatlanságtól, mondd meg a szüleidnek, hogy át kellene a napot szervezni, különben hosszú távon ennek komoly következménye lehet.
2011. dec. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát nem vagyok álmos, meg fáradt, és szerintem a 7 órámmal megütöm az ideális alvásidőt. A napom nem a szüleim szerint van szervezve, a kötelességeim (edzés, szakkör, tanulás, készülés versenyre, kajálás stb.) így jöttek ki, ezek közül egyiket sem tudom lemondani. Most ne gondoljatok strébernek vagy ilyesmi, egyszerűen csak sokat utazok és későn érek haza, na meg szeretnék normális jegyeket kapni.

Nemrég (szintén ezek miatt) leálltam a menzával a héten 2 napra. Talán még ezzel tudom összefüggésbe hozni ezt a dolgot, elképzelhető hogy mondjuk a nem nagyon, hébe-hóba kajálás miatt van?

2011. dec. 14. 15:47
 4/4 anonim válasza:

Rendszeres evés, 8 óra alvás és aktív pihenés is kell szerintem. Nem rohanás szakkörről edzésre, stb.

Nem trollkodásból, saját tapasztalatból beszélek: bármit le lehet mondani. Építeni kell a jövődet, of course, de nem lesz több kamaszkorod, továbbképezni viszont bármikor tudod magad életed végéig.

Lehet, hogy az is segít, ha kisebb jelentőséget tulajdonítasz ezeknek - nem az a lényeg, hogy mindenhol 100% legyél, hanem az, hogy jól érezd magad a bőrödben.

Legalább annyira fontos, hogy megtanulj teljesen kikapcsolódni, mint hogy meg legyen a heti mozgásadag :)

2012. jan. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!