Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék újra hinni?!

Hogyan tudnék újra hinni?!

Figyelt kérdés

Régeben tudtam hinni az emberekben, Istenben, de mára már senkiben és semmiben sem tudok hinni :(

Szeretnék hinni, csak nem megy, akárhogy próbálok...Már annyiszor kellett csalódnom, hogy nem megy egyszerűen. Mikor már majdem mene a dolog, rögtön történik valami, ami miatt újra visszaesek a hitetlenségbe :'(

Mit tegyek?! Szeretnék újra hinni!


2011. nov. 24. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem nem tudjuk befolyásolni ezt a dolgot.

nem döntheted el hogy holnaptól ebben és ebben fogsz hinni, ha nem hiszel benne.

ahogy azt sem döntheted el, hogy holnaptól szeretni fogod a krumplifőzeléket, ha utálod.

ne tegyél semmit. :)

2011. nov. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy újra tudj hinni, akármiben is, ahhoz sikerélmény kell, hogy érjen.

Anélkül nem megy.

A hit önbizalmat ad, az önbizalom meg életkedvet.


Próbálj olyan dolgokba kezdeni, amiben örömödet leled, előbb - utóbb megjön a hited is.

Az emberekkel meg az a helyzet, hogy minden új ismeretség megkötése valakivel egy új esély a hitre. Attól, hogy eddig csalódtál az emberekben, még adnod kell egy esélyt a többi embereknek is, és magadnak is.

2011. nov. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Esélyt mindig adok,hátha kellemesencsalódok, de még nem volt ilyen :( Örömöm lassan már semmiben nincs, fáraszt minden. Reménytelen eset?
2011. nov. 27. 18:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem a hiten keresztül élem meg a dolgokat. Minél nagyobbra növekszik a hited, annál nagyobbat zuhansz majd - ez tanító jelleggel történik a Létezés részéről.

A hit azokra jellemző, akik nem akarnak önállóan gondolkodni, vagy nem jut eszükbe önállóan gondolkodni, ehelyett légvárakat építenek, bizonytalanra mennek.

EZT HASZNÁLJA KI A VALLÁSOK INTÉZMÉNYESSÉGE. Egyes papok tudatosan manipulálják a tömegeket (akár a politikusok), más részük pedig szintén áldozat. (Ha valaki vallásos, tudomásul veszem, de javaslom, hogy legalább akkor már SAJÁT LÉNYÉBEN, LELKÉBEN keresse a hitet (pl. vallásos hitet). De ideális sehogysem hitre építeni, amondó vagyok.)


Hit helyett a elsősorban az önálló gondolkodásra építek. Másodsorban a megérzéseimre és a tapasztalataimra. Ezek ESZKÖZÖK számomra a harmóniához és a stabilitáshoz való közeledéshez.


(A cél pedig mindenkinek más, nekem az érzelmeim megélése, képességeim kibontakoztatása.)

2011. dec. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!