Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kezdjek az életemmel?...

Mit kezdjek az életemmel? Öljem meg magam?

Figyelt kérdés

Semmi értelme az életemnek, és nincs kedvem robotolni meg színészkedni a sok idióta ember közt, nem tudom mit csináljak, teljesen kilátástalan az életem.


Mindenki csak betanult bölcsességeket hajtogat, amit maguk se tartanak be, meg nem is tudják, milyen dolog ilyennek lenni mint én, szerintem nincs semmi megoldás, csak még van bennem életösztön, ezt kéne valahogy elnyomni, és éhen halni vagy felkötni magam, vagy gyógyszer. Nem értem mi köt még az élethez.


2011. nov. 12. 07:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Rabolj bankot. Vagy lelőnek és akkor neked jó. Vagy sikerül pénzt szerezned és akkor neked jó.
2011. nov. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

József Attila meg forog a sírjában az első válaszoló logikáján. Kiterítenek úgyis.


Hogy a kérdésre is válaszoljak. Elhiszem, hogy nehéz, de valahol azért furcsa, hogy szinte minden öngyilkos elsődlegesen mások miatt akar az lenni. Sok idióta ember? Szard le! Vagy költözz el messzire!

2011. nov. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

Választhatsz!

1. Vagy megölöd magad (=megfutamodsz az élet kihívásai elől). Bár ha igaz az a sok hülyeség, amit a buddhista vallás tanít erre az esetre, miszerint a következő életünkben ugyanebbe az élet-helyzetbe születünk bele, akkor ennek semmi értelme.

2. Felveszed a harcot az élet kihívásaival, és elkezdel változtatni azon, ami most nem tetszik. Mert más hülye tanítások szerint: a Nap mindenkire süt, csak át kell menni a napos oldalra. De ezt viszont senki nem tudja helyetted megtenni! Ezért:

kelj fel (öltözz fel jól, mert hideg van) és menj a napos oldalra! Utána nézz körül, hányan vannak náladnál rosszabb élet-helyzetben, mégis harcolnak, güriznek, tesznek azért, hogy valamivel jobb legyen nekik és családjuknak holnap. És teszik a minden-napi tennivalókat, és este legalább azzal a "jóérzéssel" tudnak lefeküdni, hogy: ma is megtettem, amit meg tudtam tenni, holnap is lesz valahogy.


A döntés a tiéd, tégy belátásod szerint! A lelki-ismereteddel is neked kell elszámolni = mekkora bánatot (és temetési költséget) okozol szeretteidnek, ha az 1. sorszámú variáció mellett döntöl.

2011. nov. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

# 1/3

gondolkoztam már ezen, de benne van hogy elkapnak és mehetek a börtönbe, ott meg se tudom ölni magam.


# 2/3

de így mi értelme az egésznek ha csak magamnak élek? meg miből költözzek el? ha még lenne annyi pénzem hogy megéljek, akkor valahogy el tudnám viselni, mennék külföldre egyből és ott eltengődnék már.

ráadásul már lassan semmi se érdekel és semmihez nincs erőm.

tegyük fel elköltöznék és lenne 1 munkám és nem halnék éhen, tudnék félretenni. ettől még ugyanolyan felszínesek maradnának az emberek körülöttem.


# 3/3

1 ez hülyeség ennyi erővel az élet a halál elől való megfutamodás

2 nem érted, hogy nem tudok mit tenni, látszik hogy sosem voltál hasonló helyzetben. de nyilván részemről a hülyeség feltenni egy kérdést amire tucatemberek válaszolnak majd

attól meg nem leszek boldogabb hogy mások éheznek és haldokolnak, sőt...

ez a családfenyegetősdi meg elég szánalmas, ha eddig se foglalkoztak velem miért pont nekem kéne szivességet tennem, ráadásul semmit nem ér egy olyan élet amit csak azért élsz hogy ne legyél koporsóban...

2011. nov. 12. 11:36
 5/14 anonim ***** válasza:

Melyik az a József Attila?

Amúgy nem nézed a híreket? Úgy szokott beköszönni opcionálisan az Antónia vagy az István, hogy opcionálisan a kalocsai vagy a szegedi börtönben éppen ki akasztotta fel magát, opcionálisan a cipőfűzőjével vagy a lepedővel, opcionálisan a kilincsre vagy a fogasra.

2011. nov. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis!

Mért ne legyek tisztességes! Kiterítenek úgyis."


Jobban belegondolva, kicsit más a dilemma, mint amit az első válasz felvet, de mivel József Attila második legzseniálisabb verse a Tiszta szívvel után, talán ezért jut folyton eszembe.


Na mindegy. Kedves Kérdező! A probléma, amit felvetsz olyan, amit itt naponta megkérdez valaki. Nem létezik olyan válasz, amit nem sütöttek már el százszor. Magyarország mindig híres volt az öngyilkosok magas számáról. A megoldás, amit fontolgatsz nem neked jutott először eszedbe. Azt sem hiszem, hogy sok olyan ember van, aki őszinte szívvel elmondhatná, hogy ne tedd, mert ő sosem tenne, vagy sosem gondolt rá.


Szóval, ha fontos az eredetiség, az elszakadás a tömegektől, akkor nem jársz jó úton.

2011. nov. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Menj dokihoz, különben tényleg begolyózol!
2011. nov. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

# 6/7

nem hiszem hogy élni ezt a birkaéletet annyival erdeibb lenne... de ha ettől leszek jó ember akkor majd kreatívan ölöm meg magam... nem igazán látok más megoldást ami elérhető.


# 7/7

szerintem már rég begolyóztam, a szánalmas igazság az, hogy semmi hasznosat nem tudnának mondani kedves magoló pszihoszakos okoskodóink. nem 1 embert ismertem aki elment és nem tudtak mit kezdeni vele, begyógyszerezték és utána ő is zombi lett, amikor meg már nem hatott a gyógyszer, akkor előjött megint minden.


jó mindegy hülyeség volt a kérdés, majd lesz valami, ha meg tényleg nem bírom úgyis megtalálom a módját hogy kinyírjam magam. csak kíváncsi vagyok mennyit bír még az elmém elviselni...

2011. nov. 12. 17:33
 9/14 anonim ***** válasza:

A hat kapcsolódó kérdést látod? Szerintem nincs esélyed, hogy bármilyen téren is eredeti légy.

Hacsak be nem látod, hogy az eredetiségnek nem a különbözés a kritériuma, hanem hogy valóban a te életed éled, ahogy te jónak gondolod, és nem másokhoz képest tájolod be. Mindenki birka? Rólad is sokan gondolják ugyanezt.

2011. nov. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
a gyógyszer jó megoldás. ha egyszer már rájöttél hogy nem ér az egész életed egy kalap szart se, azt nehéz gyógyszerek nélkül háttérbe szorítani. még kábítószerekkel lehetne, de ha lenne arra pénzed, akkor eleve nem lenne egy kalap szar az életed. szóval szerintem gyógyszer.
2011. nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!