Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öltözködés, testtartás,...

Az öltözködés, testtartás, stílus tükrözi az ember belsőjét?

Figyelt kérdés
vagy nem szabad ez alapján ítélni? szerintem valamilyen szinten ahogy öltözik az ember meg amilyen a testtartása is az tükrözi milyen ember is lehet ő. szerintetek?
2011. szept. 21. 13:32
1 2
 11/16 Fénysebesség válasza:

13:58


Valóban létezik ez a szerep dolog, de hogy mi szerep és mi nem az, azt nagyon nehéz megállapítani. Mély filozófiai kérdéseket vet föl. Pl. Ki vagyok. Úgy gondolom, hogy a világon mindenki szerepeket játszik, csak valamit élethűbben alakít, mert jobban passzol. Itt felmerül az önkép kérdésköre és sok minden.

Szerepjátszás nélkül arctalan lények lennénk, tehát valamilyen szinten azonosulni kell egy formával, mert ennek a világnak ez egy kritériuma. Ugyanakkor ne tagadd meg magadat. Én azt mondom, hogy ami megdobogtatja a szívedet, ami tetszik, az a te stílusod, az kell neked. A világ így tükröz vissza téged.

2011. szept. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Igen tükrözi, nézd meg azokat az embereket, akik fekete bő cuccokba járnak, vagy azokat, akik színesen öltözködnek.A ruha tükrözi a belsőt.
2011. szept. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Egyertelmu! Mar csak ha magamra gondolok is.


A depressziom elott eletvidam magabiztos csaj voltam. A ruhataram szines volt de egyben elegansan is tudtam oltozkodni. Imadtam a piros iszonyat finom anyagu gaebomat a fekete szovetkabatommal hordani... Odafigyeltem h jovobeli szakmamhoz illoen oltozkodjek.


Aztan amikor befordultam egyaltalan nem figyeltem ilyenekre meg sminkelni is alig sminkeltem... Szornyen neztem ki... Latszott rajtam h valami nincs rendben.


Most probalok visszaterni a regi enemhez...

De hogy oszinteegyek ez az egesz folyamat/ a lelki valtozasaim tokeletesen megmutatkoztak az oltozkodesemen.


Es ahogy elnezem az ismeroseimet rajtuk is.

Akiknek tenyleg nincs penze h sajat ruhat vegyenek- legyen az M&S vagy turkalobol- es kenytelenek idosebb rokon kinott ruhait hordani azokrol nehezebb megsaccolni hogy milyenek is valojaban... De ok kevesebben vannak.


Egyszoval igen, tukrozi!

2011. szept. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

szerintem is is...

én nagyon vegyes öltözékü vagyok. rocker jellegű csaj vagyok de nem a sablonos... farmer, edző,vmi top, van mikor szandál,szoknya,szal tök csini, máskor kiszaggatott fehér naci.

a fekete kedvencem, ami esetleg tükrözhet belsőt de szeretem a fehéret és a vöröset is.

viszont mivel kiegyensulyozott életem van jelenleg ezért ez meglátszik a tartásomon és az arcomon is. mindenki be van savanyodva én meg mosolygok az utcán. van aki furán néz, de a legtöbben megdicsérnek hogy jééé ilyen ember még van?

amugy pár pasitol megtudtam hogy külsöre könnyen kapható csajnak látszom. pedig nem öltözöm ribancnak sosem.

és akkor koppannak hogy nagyon rossz helyen járnak....


de sose itélj el senkit! soha!külsöre legalábbis


egy igénytelenül öltözködö punk lehet diplomás orvosnak készülő, egy terhes fiatal lányt lehet hogy megeröszakoltak, egy nagyon kövér nő lehet hogy pajzsmirigybajos.

soha nem tudhatod hogy mi van belül.


apám szégyell és elitél. csak mert piercing van a számban és néha extrémen öltözöm.

de azt sosem nézi senki hogy nem táncolok asztalon,nem fekszem a hányásomban,nem drogozom, nem bagózom és nem dugok össze vissza.


25/L

2011. szept. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A ruha semmit sem jelent és nem tükrözi a nonverbális kommunikációt sem. Egyszer egy csöves tréning nadrágba, szakadt pólóba mentem el csajozni és sikerrel jártam, mert megmutattam mi lapul a külső mögött. ennyi
2012. márc. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Tükrözi. Ha valaki kopott, koszos ruhákat visel, akkor vagy nincs pénze, vagy igénytelen. Ha nincs pénze, arról is ő tehet, tehát olyan személyiség, aki nem fejlődőképes. Ha valaki drága ruhákat hord, de nem tud öltözködni, annak nincs érzéke bizonyos dolgokhoz, vagy nemtörődöm szimplán. Van, aki a munkájához öltözik, rajtuk megfigyelhető, hogy milyen beosztásban vannak. Ez a pénz dolog számomra nem magáról a pénzről szól. Arról inkább, hogy az ember mennyire tudja elérni a céljait. Sok nő ezért vonzódik a "pénzes pasik"-hoz, nem azért, mert x millió Ft-ot költ rá x idő alatt. A testtartás is arról árulkodik, hogy ki mennyire magabiztos. Na meg arról, menyire igényes. Igényességen azt értem, hogy odafigyel sok dologra, így a testtartására is. Én sajnos későn tanultam meg a dolgokat. Régen púpos voltam. Szegény voltam. Idióta álmokat kergettem évekig. Míg végül megismertem egy lányt, akivel huzamosabb ideig együtt voltam. Nem semmi mennyi mindent megtanultam tőle. Szinte mindent, amit tudok most. Már egyenesen járok, így a gerincferdülésem eltűnt. A céljaimat elérem, mert tudom hogyan kell. Tudom, hogy álmodni csak valamiből lehet és azt követően tovább, mást. Mindig felemelt fejjel járok. Ahogy az anyagi helyzetem, az öltözködésem is úgy javul. Ezek a dolgok akár belátjátok, akár nem, de együtt vannak. Ha visszanézek magamra görbe voltam, öltözködni sem tudtam, önbizalmam semmi. Most pedig senki nem tudná elvenni a magamba vetett hitem, mert tudom én ezt elértem és ahogy eddig eljutottam, úgy tovább is tudok nagyobb célok felé menetelni. Sajnos régen nem ismertem el a lánynak, hogy neki van igaza, így egy év távlatából már világosan látom, mennyit tanítgatott engem maga mellett. Sajnos későn figyeltem rá, ezért elhagyott. Nem bánom, mert amúgy sosem jöttem volna rá ezekre a dolgokra, de nagyon remélem, hogy egy szép napon majd elé tudok állni és igent mond nekem. Egy igazi nő a kis hülyéből úriembert faragott, amiért egy életen át szeretni fogom és hálás leszek neki. Remélem ezt majd elmondhatom neki egyszer...


Szóval a kérdésedre a válasz: Nagy mértékben behatárolható a külső megjelenésből egy emberen honnan jött, hova tart, mit akar elérni, mit ért el. Mennyi jót fog kapni tőle egy társ, mennyire társasági ember, milyen társaságba jár. Szakadt trógerek -e az ismerősei, vagy felsőbb körökben mozog. Szerintem nem mindegy, hogy mi és hogy.

2012. ápr. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!