Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öltözködés, testtartás,...

Az öltözködés, testtartás, stílus tükrözi az ember belsőjét?

Figyelt kérdés
vagy nem szabad ez alapján ítélni? szerintem valamilyen szinten ahogy öltözik az ember meg amilyen a testtartása is az tükrözi milyen ember is lehet ő. szerintetek?
2011. szept. 21. 13:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy komolyabb összefüggés lenne a kettő között.
2011. szept. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Igen.

És nem. Attól függ, hogy neked mi a fontos egy emberből. A világról alkotott véleménye? Az embersége? A vagyoni helyzete? A társadalmi státusza? Mert a nem olyan fontos dolgok leolvashatók, a valóban fontosak nem biztos. Ahhoz megismerés kell.

2011. szept. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nagyon is sok! Olvassatok egy kicsit az ember nem verbális kommunikációjáról.
2011. szept. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
A testtartas az, ami a legtobbet elarul egy szemelyisegrol, a ruhazata mar nem annyira, hiszen nem tudni azt, hogy milyen a ruhatara, tehat elkepzelheto, hogy kenyszerbol hordja azt a zoldszinu ruhat, mivel nincs mas szinu a szekrenyben pl.
2011. szept. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Igenyes oltozkodes - nem szedett-vedett, apolt, gondozott, rendezett, nyugodt, szervezett, elore gondolkodo szemelyt mutat ki.

Helyes, egyenes testtartas - magabiztos, hatarozott, egyenes, buszke, oszinte ember.

Pupossagot is megelozi.

2011. szept. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:

Testtartás... ha magamból indulok ki, akkor nem tükrözi a belsőmet. A hátamon, törzsemen semmi izom szinte, így képtelen vagyok egyenesen állni, mert nincs ami tartson.


öltözködés...én úgy öltözök, ahogy a hangulatom alakítja. van, hogy lezseren, van, hogy szűk, szexi ruhában és van, hogy melegítőt húzok magamra, mikor mien kedvem van.

2011. szept. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

13:46

Nem az izmok tartjak fenn a testedet, hanem a csontok, a csontvazad!

2011. szept. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Fénysebesség válasza:

Mindennek oka van. A testtartásnak és annak is, hogy milyen ruhákat viselsz. Gondolj csak bele... valami miatt pont azt a (ha nő vagy) cuki piros rucit vagy női topánkát (ha férfi vagy) azt a bőrövet, nyakkendőt, farmert veszed meg, amit felveszel. Ha figyelsz magadra, és észreveszed, hogy lógatod a fejedet, figyeld meg milyen gondolatok és érzések vannak benned. Rögtön rájössz, hogy van összefüggés.

Ezért ha például meg akarsz változni, tudd, fordítva is működik! Igenis, a ruha is teszi az embert. Fordíts figyelmet a stílusodra, nézd meg, milyen akarsz lenni, amit hozzád passzol, boldogít, amit kihozhatsz magadból.

Mindenkinek jól áll valami. Én például férfiként imádok sportos ingeket hordani fölül kicsit nyitottabban, ilyen behúzós fekete ruhaövet, ha hidegebb van, elegáns szövetkabátot. És úgy érzem, önmagam vagyok.

2011. szept. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem, különben minden színész skizofrén lenne rövid időn belül. :) Egyfelől ott van a saját, valódi személyisége, és ott van egy szerep, amibe bele kell bújnia és teljes átéléssel meg kell tudnia formálnia. Van, amikor a szerep szögesen elletétes a saját egyéniségével, ennek ellenére egy jó színésznek ez nem gond. Ha te mégis csak a külső jelek alapján akarod kategorizálni őt, nagyon melléfogsz. Azt hiszed, hogy "olyan", pedig nem.


Nagyon kevésre lehet csak következtetni abból, hogy ki hogyan öltözködik, milyen a testtartása - ugyanis, aki ezeteket az eszközöket tudatosan használja, az tévútra vezet azonnal.


A testtartásból max. annyit tudhatsz meg, hogy kb. milyen lelki állapotban lehet az az ember. Még az is nagyon mellémegy, ha pl. váratlan fájdalom gyötrni az adott embert.

2011. szept. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%
Nem értem a kérdésedet, de szerintem a külsőségek alapján megítélni valakit nagy könnyelműség, mert nagy csapdát rejthet. Félrevezető lehet, mert az öltözködés a legnagyobb álarca lehet az embernek ,aztán, hogy van-e mögötte valami vagy csak a nagy üresség az később derül ki.(általában túl későn)
2011. szept. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!