Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem vagyok képes társasá...

Miért nem vagyok képes társasági életet élni?

Figyelt kérdés
Nem arról van szó, hogy nem járok bulizni, mert nem akarok, hanem arról, hogy ha a legjobb bnőm meghív magukhoz, engem, meg néhány barátunkat, akkor én inkább minél hamarabb mennék haza, mert nem tudok bekapcsolódni a beszélgetésbe (pedig vannak közös témák, de még sem beszélek). Ha meg suli után a parkban maradnánk, onnan is inkább mennék haza, hogy egyedül legyek, vagy is nem is az, hogy egyedül legyek, csak úgy vagyok vele, hogy minek maradjak, ha úgy is csak ülök csöndben, és hallgatok másokat? Meg abszolút nem is vonz az, hogy sulin kívül együtt legyen az osztálytársaimmal, pedig gyakran hívnak, és szívesen is mennék, csak még sem. Pl. meséli az egyik bnőm, hogy voltak CM-en, és hogy milyen jó volt, meg küldött képet is, meg hogy miért nem mentem én is, én meg csak féltékeny voltam rájuk, pedig ha elmentem volna, akkor hallgattam volna őket 1 órát, majd haza bicikliztem volna. :S Köze lehet ehhez a viselkedéshez annak, hoy egyke vagyok, gyakran vagyok egyedül (=nem sokat beszélek itthon)? Mit tegyek, hogy ne legyek ilyen mufurc (vagy mi?)?
2009. ápr. 19. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, koze van, hogy egyke vagy. Legalabbis volt egy osztalytarsam persze az is egyke volt. Otthon meg nem igen beszelt a szuleivel. Gondolom te sem vagy olyan nagyon joban a szuleiddel, mert akkor nem lennel ilyen zarkozott!

Legy nyilt, beszelj nyugodtan ha teged erinto temakrol van szo! Aztan lassacskan belejossz! Menny bulizni nyugodtan!

Sok kitartast es jo kis dumapartikat! :D

2009. ápr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Végre egy sorstárs :) Pontosan ugyanez a problémám, de én fel tudok oldódni, ha bekapcsolnak a beszélgetésbe (csak úgy semmi kedvem dumálni velük). A legidegesítőbb az, hogy sokan nem értik miért vagyok ilyen és próbálnak össze-vissza cibálni mindenféle társaságokba, hogy szocializálódjak kicsit, de mégsincs kedvem velük tölteni a hallgatással teli időmet. Bezzeg, ha kettesben vagyok valami szimpatikus emberrel, akkor rögtön beszélhetnékem van, de társaságban nem az igazi...
2009. ápr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Keress legjobb barátot!
2009. ápr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam, aztán összekaptam magam, és akkor is bekapcsolódtam a beszélgetésbe, ha alig bírtam összeszedni a mondandómat. A mai napig van olyan, hogy egy idő után csak csöndben vagyok, de azért már elég társasági ember lett belőlem ezt leszámítva :)

Miért nem próbálod fokozatosan, beszélgess sokat egy barátnőddel, aztán ha az jól megy, beszélgess kettővel. Szerintem ez bejöhet. A túl sok ember lehet, ami sokkol, ha hozzászoktatod magad, egy idő után annyira nem lesz sok.

Ja igen, meg lépj fel. Színészkedj, vagy csinálj együttest, ha leküzdöd a színpadi lámpalázat, akkor a sok emberrel szembeni félelmedet is könnyebb lesz.

2009. ápr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok:)


Én régen agresszív és vadóc voltam, de anyukámék kineveltek belőle.:)

Most én is gátlásos vagyok és próbálok feloldódni, de még mindig nem tudom úgy "hányni" a szavakat mint a többiek.

Am én szeretek egyedül lenni, tök jól elütöm az időmet hasznos dolgokkal, de azért a társaság is hiányzik.

Meg amúgy a mi sulinkban a mi osztályunk a legrosszabb.

komolyan, ha nem lenne az az 5 vagy 7 gyerek az osztályunkban, nagyon jók lennénk, de vagy beordibálnak órán, vagy ugatnak,nyávognak a fiúk meg ilyenek. Tiszta állatkert:D

2009. ápr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Velem is ez a helyzet, de én nem vok egyke!!

Nagyon sok helyre hívtak, de én mindig lemondtam!! Mindig volt egy rossz érzésem, avval kapcsolatban ha elmegyek.. Ezért inkább siettem haza! De viszont ha valahova elcibálnak, akkor jól érzem magam! De nem megyek el legközelebb, ha hívnak, inkább kitalálok valami hihető alibit! Lehet szánalmas, de szörnyű bal érzéseim szoktak lenni minden alkalommal, ahogy elhívnak valahova!!

Régebben nehezen barátkoztam, féltem az emberektől, de sok erőfeszítéssel sikerült megbíznom az emberekbe!!

2009. jún. 27. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!