Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Így tényleg nem lehet élni...

Így tényleg nem lehet élni vagy csak egy senkinek tartom magam, azért?

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon sokszor vagyok szomorú, levert.

Vagy azért, mert így nem lehet élni, ahogy élek, és az életmód hozza magával, vagy csak azért, mert mindenki furcsáll engem, vagy lenéz, vagy leszól, és senki hasonló életmódú sincs.


Szóval én nem nagyon szeretek társaságba járni, ezért ritkán szoktam. Akkor se társaságba, hanem csak egy-két barátnőmmel találkozom.

NEM ismeretterjesztő sorozatot vagy filmet ritkán nézek. Igazából évente egy vagy két sorozat van, amit megnézek (de van év, mikor 0), és maximum 20 film, de van év, amikor csak kb. 5.

Regényeket olvasni se sűrűn szoktam. Vannak fél éves periódusaim, amikor szeretek olvasni, de két évesek azok a periódusok, amikor ha akarnék, se tudnék olvasni.


Igazából mindig van egy erős érdeklődési köröm, arról keresek infókat, vagy segítek én, ha már elég infóm van egy-két kis témakörön belül. Tervezgetni is kb. mindig szoktam. S szeretek egyedül utazgatni, sétálni, sportolgatni, olyankor leginkább ezekről az érdeklődési körökről gondolkozom el.


2011. júl. 28. 21:47
1 2
 1/14 anonim válasza:
én is ilyen vagyok csak fiúban :D
2011. júl. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet így élni? Most is így élsz, tehát lehet.

Amúgy mi is a probléma?

2011. júl. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 hümi ***** válasza:
100%

Itt a példa h lehet élni így.. :)

Am én is szeretek ilyeneket csinálni, nem is vagyok az a nagy társasági ember, de hát ez van, el tudok lenni nagyon is :D én is lányként :D

2011. júl. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi probléma.
2011. júl. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..

Többek között az ilyen kérdések miatt gondolkozom el rajta, hogy tényleg nekem jó-e így az életem, vagy nekem is "pörögnöm" kellene?

2011. júl. 29. 14:11
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen vagyok én is, lányban.

Azt a kérdést én is olvastam és én is elgondolkoztam rajta, hogy nekem is így kéne élnem, mert fiatal vagyok?...

Ugyanakkor én sem vagyok egy társasági ember.

Attól félek, hogy később fogok rájönni, hogy nekem nem így kellett volna élnem.

2011. júl. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:00


Én is pontosan ugyanettől félek...

Pedig, ha most valaki azt mondaná, járjak el, kb. minden nap társaságba, őrült keveset legyek otthon, azt a kis otthonlétet is csak filmezésre használjam, kb. 4 nap alatt golyóznék be.

Így meg félek, később majd visszasírom, hogy miért nem voltam bulizós.


E héten hétfőn délután volt itt egy barátnőm, kedden-szerda délelőtt egy másiknál aludtam, szerda délután - csüt. délelőtt megint másiknál voltam.

Csütörtökön már ideges voltam, feszült, fáradt, és alig vártam, hogy hazaérjek. Most jó lenne, ha lenne pár napom, amikor max. úszni kéne elmennem itthonról.



Amúgy én is lány vagyok, nem tudom, kiderült-e.

18/L

2011. júl. 30. 14:09
 8/14 anonim válasza:
100%

Sziasztok!


Én hasonló típus vagyok, noha én az erősebb nem tagját képviselem, és picivel idősebb vagyok nálatok (22).


Azt mondom, feleslegesen azon agyalnotok, hogy éltek ti, és hogy "kellene" élnetek. Az az igazság, hogy a globális trend szerint akkor vagy ember, ha extrovertált jellemmel rendelkezel, ha a luxust és fényűzést kergeted, ha a karriered hajszolod, ha minél több csajt/pasit meg tudsz szerezni... akkor vagy te a király, minden más esetben egy senki vagy.

Szerintem, ez egy orbitális nagy hülyeség. Én azt mondom, nem kell mindenkinek ilyennek lennie, éljen mindenki úgy, ahogy tud, és ahogy neki jó.


Azt, hogy nem jártok buliba, nem fogjátok megbánni, ezzel nem marad ki semmi lényeges az életetekből. Úgysem éreznétek magatok jól egy buliban úgy, ahogy mások.

Később úgyis olyan dolgokra fogtok koncetrálni, mint a tanulás, a munka, férj, gyerekek, és soha, senki nem fogja megkérdezni tőletek, hányszor voltatok ilyen-olyan bulikban, soha, senki nem fog elítélni titeket ezért.


Ha vannak barátnőitek, akikkel jól érzitek magatokat, és nem gyötör titeket az a hűdenagy magány, akkor nincs semmi gond :)


Kérdező, próbálj meg kevesebbet szorongani, szomorkodni, a fontos dolgokra koncentrálni, mint az egészség, a barátság, a munka/suli, és persze, a szerelem.

2011. júl. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Vannak barátnőim, de pont, mivel annyira más vagyok, tőlük is eltérő, fent ugye írtam, mi érdekel és miért, ezért velük is csak rövid ideig és kevésszer érzem jól magam.


Szerelmem még nincs. Egyrészt szeretnék, másrészt tudom, hogy annyit tanulok (és végzős leszek jövőre), hogy nem lenne elég időm rá. :(

2011. júl. 31. 12:55
 10/14 anonim ***** válasza:

"Az az igazság, hogy a globális trend szerint akkor vagy ember, ha extrovertált jellemmel rendelkezel, ha a luxust és fényűzést kergeted, ha a karriered hajszolod, ha minél több csajt/pasit meg tudsz szerezni... akkor vagy te a király, minden más esetben egy senki vagy."


Én pl leszvrom, hogy mit mondanak az újságokban vagy, hogy kihez "kéne" hasonlítanom magam mert az a trendi elvileg..

Még 14 évesen is ezt gondoltam, hogy mi van ha később bánom meg azt, hogy nem vagyok társaságibb lény ? Pedig akkor még nem vettem meg egy újságot sem meg tv-t sem néztem nagyon..

Lényegében engem nem befolyásol a média, ezt magamtól érzem úgy, hogy mi van ha tényleg később bánom meg..

Lehetséges, hogy még vagy 20-40 évvel ezelőtt is így éreztek az emberek, maximum nem merték elmondani, mert ugye akkor nem volt elfogadott dolog ez, hogy valaki kiélje magát bulizzon, ismerkedjen minél több emberrel stb... Mert ha megtették volna, akkor megkövezik, megbélyegzik.

Most annyi a különbség, hogy kimerik mondani és megmerik tenni.

De mint írtam, ezek alapból olyan dolgok, amik az emberben bizony felmerülnek és minden befolyásolás nélkül is.

Felmerülnek azok a kérdések, hogy mi van ha rosszul csinálja a dolgokat, mi van ha nem így kéne lennie...? Még akkor is, ha elvileg jól érzi magát úgy ahogy van.

tegnap 11:00-ás vagyok.

Egyébként nem kötekedni akarok, csak leírtam , hogy ezt én hogyan gondolom.:)

2011. júl. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!