Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok elképzelni...

Miért nem tudok elképzelni magam mellé senkit?

Figyelt kérdés
Elég nehezen megfogalmazható dolog ez, de a kérdésem az,hogy miért lehet, hogy rögtön elmegy az önbizalmam, ha együtt vagyok valakivel? Egyedül teljesen jó minden, elvásárolgatok, barátnőkkel vagyok, magammal foglalkozom, de amint párkapcsolatra kerül a sor, bepánikolok, elkezdek kifogásokat gyártani, és úgy érzem, hogy én nem lehetek elég jó senkinek. (csak komoly,normális válaszokat várok, köszönöm)!
2011. júl. 20. 10:53
 1/5 Joy Turner válasza:
55%
Azért, mert valójában nulla az önbizalmad. Hogy hogyan növelhetnéd??? Fogalmam sincs.
2011. júl. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is elég kicsi lehet az önbizalmad. Ezért nem hiszed el, hogy bárki is valóban téged választana.

pedig ez így nem jó.

Most gondolj bele. Mindenkinek van párja, vagy előbb utóbb megtalálja. Miért ne adnál magadnak egy esélyt? Lehet, hogy később fogod megbánni a lehetőségeket. Azt lehet a legjobban bánni, ami lehetett volna de nem volt. Sajnos ez nagyon igaz, én is megjártam ezzel sokszor.

De próbálok adni magamnak egy esélyt.

Szerintem még a másik ok az, hogy félsz az újtól.

Ez természetes amúgy, általában mindenki fél. De tudni kell átlépni a határokat.

Az önbizalomhiányod mióta tart? Lehet, hogy gyerekkorodra vezethető vissza. Pl a szülők instabil kapcsolata, vagy csak az egyik szeretett nagyon a másik hanyagolt stb.. Nagyon számít a nevelés, hiszen az a felnőttkorunkra is nagyon kihathat. Én már csak tudom. De a felismerése az, hogy hogyan alakultak ki a dolgok benned mostanra az még jobb, mert ha felismered akkor már nem fogod keresni a kérdést , hogy miért vagyok ilyen? miért pont én? stb..

A felismeréssel leszel tisztában mindennel, néha saját magaddal is.

Mindenkiben van valami szerethető. Benned is. Ne hagyd, hogy ez elvesszen!

:)

2011. júl. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok tudom hogy mi a helyzet személyesen erre nem tudok megoldást
2011. júl. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
gondolom eddig nem voltak pozitv élményeid
2011. júl. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
azért mert valószínűleg beteges elképzeléseid vannak a tökéletes nőről, aki nem te vagy
2011. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!